Dezinfekcijas līdzekļi nepaglābs: iespējamība inficēties ar kovidu no piesārņotas virsmas – 1 no 10 000

covid-19

Pašā pandēmijas sākumā daudzi no mums dezinficēja ne tikai rokas, bet arī no veikaliem atnestos iepirkumu maisus. Tas viss tika darīts ar mērķi sevi pasargāt no vīrusa. Tomēr zinātnieku viedoklis par šādu piesardzību laika gaitā ir mainījies, Latvijas Televīzijas raidījumā “Revidents” skaidroja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Darba drošības un vides veselības institūta direktors Ivars Vanadziņš.

Eksperts raidījumā norādīja, ka pašreiz Covid-19 uzskata par “gaisa pilienu infekciju”: “Līdz ar to priekšplānā noteikti izvirzās telpas gaisa kvalitāte un ventilācijas efektivitāte kā galvenais, kas nosaka inficēšanās risku. Un attiecīgi, ja ir laba ventilācija, laba gaisa kvalitāte, tad risks ir zemāks.”

Pērn zinātnieki atklāja, ka, lai gan Covid-19 vīruss tik tiešām uz dažādām virsmām var saglabāties pat diennakti, nav iespējams precīzi pateikt, vai vīruss vēl ir dzīvs un spēj inficēt tos, kas tam pieskaras.

Vanadziņš iespējamību inficēties ar kovidu no piesārņotas virsmas vērtēja kā 1 pret 10 000.

“Tātad 10 000 reižu pieskaroties pie tādas, kas droši zināms, ka tā virsma ir infekcioza, tad vienu reizi varētu notikt inficēšanās tā reāli. Tas vēl nenozīmē, ka būtu saslimšana, bet cilvēks būtu inficējies,” viņš teica.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Revidents / Raksts / LTV.LV (lsm.lv)

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar