Dāvana bērnam, ko viņš nekad neaizmirsīs

dāvana bērnam

Sākas Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Aktuāla kļūst arī dāvanu gādāšana. Pirmkārt, protams, dāvana tiek sagādāta bērniem.

Lelle, rotaļu mašīna, bilžu grāmata – tas viss, protams, ir jauki. To,mēr tikai nedaudzas bērnības atmiņas ir saistītas ar reiz saņemtajām dāvanām. Tu ļoti skaidri atceries to gadu, kad dāvanā saņēmi sen kāroto velosipēdu vai to, kad savu vecvecāku mājās Ziemassvētkos meklēji zeķēs paslēptās dāvanas. Viss cits atmiņā ir kā izplūdis plankums. Tas liek aizdomāties, kāda varētu būt dāvana bērnam, lai viņš tās nekad neaizmirstu?

1. Atzinība. Dažkārt vienkārši pasaki viņam to, jo tava atzinība var izmainīt visu viņa dzīvi. Liec saviem bērniem saprast, cik ļoti tu viņus novērtē.

2. Izaicinājums. Iedrošini savus bērnus sapņot par lielām lietām. Rezultātā viņi sasniegs vairāk nekā sākumā šķiet.

3. Līdzcietība/taisnīgums. Dzīve nav godīga. Tā nekad tāda nebūs. Taču ik reizi, kad ir nodarīta kāda netaisnība, ikviens no mums vēlas, lai bērns spētu ar to tikt galā.

4. Pieticība. Vēlēties vairāk ir kā lipīga slimība. Viena no vislabākajām dāvanām, ko vari pasniegt saviem bērniem, ir apmierinātība ar to, kas viņiem jau ir.

5. Zinātkāre. Iemāci saviem bērniem uzdot jautājumus – kas, ko, kur, kā, kāpēc un kāpēc ne. “Neuzdod tik daudz jautājumu”, tie ir vārdi, kurus nevienam vecākam nevajadzētu teikt savam bērnam.

6. Apņēmība. Viens no svarīgākajiem faktoriem, kas nosaka personas veiksmi, ir gribasspēks.

7. Disciplīna. Bērniem viss ir  jāmācās no pamatiem. Arī atbilstoša uzvedība, kā sadzīvot ar citiem, kā iegūt rezultātus un kā piepildīt savus sapņus. No disciplīnas nav jāizvairās. Tai ir jābūt konsekventai un pozitīvai.

8. Iedrošinājums. Vārdiem ir spēks. Tie var radīt un var arī iznīcināt. Vārdi, ko saki šodien, var iedrošināt un radīt pozitīvas domas. Vārdi var izraisīt izmisumu. Esi uzmanīgs, kaut ko sakot.

9. Uzticība savam partnerim. Uzticība laulībā ir kaut kas vairāk nekā tikai mūsu ķermeņi. Tās ir arī mūsu acis, prāts, sirds un dvēsele. Nododies pilnībā savam partnerim. To ievēros arī tavi bērni.

10. Skaistuma saskatīšana. Palīdzi saviem bērniem saskatīt skaistumu it visā, ko viņi redz un visos, kurus viņi satiek.

11. Dāsnums. Iemāci saviem bērniem būt dāsniem.

12. Godīgums. Bērni, kas jau agrā vecumā iemācās godīgumu, arī nākotnē būs godīgi. Godīgi cilvēki, kas pret citiem attiecas patiesi, jūtas labāk, vairāk izbauda savu dzīvi un naktīs labāk guļ.

13. Cerība. Cerība ir ticība, ka viss kļūs labāks. Tā vairo spēku, izturību un apņēmību.

14. Glāsti un bučas. Ir kāds stāsts par vīru, kurš savam 7 gadus vecajam dēlam pateica, ka viņš ir par vecu bučām.  Atceries, ka tavi bērni nekad nav par vecu, lai saņemtu fiziskus apliecinājumus, ka tu viņus mīli.

15. Iztēle. Ja ir kaut kas, ko esam iemācījušies pēdējo 20 gadu laikā, tad to, cik ātri viss mainās. Rītdienas pasaule nav tāda, kāda tā ir šodien. Cilvēki ar iztēli ir tie, kas to rada.

16. Nodoms. Apstājies, apdomājies par to, kas esi, kurp dodies un, kā tur nokļūt. Iemāci to saviem bērniem.

17. Klēpis. Tā ir vislabākā vieta, kur klausīties pasakas vai sarunāties ar bērnu.

18. Dzīves skola. Kaislība gūt zināšanas atšķiras no parastas mācīšanās, lai iegūtu labu atzīmi vai par prieku skolotājam. Aizsākums meklējams tavā mājā. Lasi, uzdod jautājumus, analizē un atklāj.

19. Mīlestība. Tas ir vislielākais spēks.

20. Kopīgas maltītes. Kopīgas maltītes paver iespēju nostiprināt attiecības. Ģimene, kas neietur maltītes visi kopā, arī savstarpēji neturas kopā.

21. Daba. Bērni, kas iemācās novērtēt apkārtējo pasauli, arī vēlāk par to rūpējas. Lūdz saviem bērniem uzturēt savu istabu tīru un kārtīgu. Vai mums nevajadzētu bērniem mācīt arī pasauli tur ārā aiz loga uzturēt tīru un kārtīgu?

22. Iespējas. Bērniem ir nepieciešamas iespējas, lai iepazītu jaunas lietas. Tādā veidā viņi saprot, kas viņiem vislabāk padodas. Pretēji valdošajam uzskatam – tam nav vajadzīga kaudze naudas.

23. Optimisms. Pesimisti nemaina pasauli. To dara optimisti.

24. Miers. Pasaules mērogā varētu šķist, ka tas nav atkarīgs no tevis, taču attiecībā uz tev apkārt esošajiem cilvēkiem, tas vistiešākajā mērā ir atkarīgs no tevis.

25. Lepnums. Priecājies arī par sīkumiem. Tieši tie kļūst par dzīves lielākajiem sasniegumiem.

26. Kļūdīties ir cilvēcīgi. Bērni ir bērni. Tāpēc ar viņiem ir tik jautri. Tāpēc ir nepieciešama pacietība. Ļauj viņiem eksperimentēt, izzināt un pieļaut kļūdas.

27. Pašapziņa. Cilvēki, kas spēj sevi novērtēt, būs pārliecinātāki par sevi un apzināsies savu vērtību.

28. Humora izjūta. Smejies kopā ar bērniem.

29. Garīgums. Ticība ietekmē mūsu uzskatus par kosmosu, pasauli un mūsu dzīvi. Būtu gudri iemācīt saviem bērniem, ka esam kaut kas vairāk par miesu un asinīm. Cilvēkam ir arī prāts, sirds, dvēsele un gribasspēks. Lēmumiem ir jābūt kaut kam vairāk par tikai motorizētām ķermeņa kustībām.

30. Stabilitāte. Stabila māja ir pamats, uz kura bērni veido savu turpmāko dzīvi. Viņiem ir jāzina sava vieta ģimenē un tas, ka viņi var uzticēties un ir, kas viņus atbalstīs. Nemaini to.

31. Laiks. Laiks ir tā dāvana, ko nevar saņemt atpakaļ. Padomā, kam tu to velti.

32. Unikalitāte. Mūsu atšķirības padara mūs īpašus. Unikalitāte nav jāslēpj. Tā ir jārāda, jānovērtē un jāizbauda.

33. Silta māja. Zināt, ka vienmēr vari atgriezties mīlošā vidē, ir vissvarīgākā sajūta. Vai tava māja iedveš tavā bērnā dzīvīgumu?

Protams, to visu nevar nopirkt veikalā, taču tieši tāpēc tās ir dāvanas, ko atceras ilgu laiku.

 

Izsaki savu viedokli komentāros un seko mums Facebook un Twitter!

Avots: Becoming Minimalist

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar