Daudz pieredzējušos dzīvnieku aizstāvjus šokē aina kādā lauku mājā

dzīvnieku aizstāvji

Dzīvnieku aizsardzības biedrība “Liberta” sociālajā tīklā Facebook ir publicējusi ziņu par šokējošo ainu, kas pavērusies kādās lauku mājās. 

Lūk, ko dzīvnieku aizstāvji vēsta.

“Pieredzējuši esam daudz, bet šobrīd esam saskārušies ar situāciju, kas ne tikai šokē, tas būtu maigi teikts, bet ir ārpus katra saprāta robežām. Lauku māja, kundze gados, kura to it kā pieskata. Nekas neierasts. Bet tad atklājas kas neprātīgs. Mājas iekšienē norit nekontrolēta dzīvnieku vairošanās savā starpā. Māte ar dēlu, tēvs ar meitu, brāļi ar māsām… Dzīvnieki dzīvo tikai mājas iekšpusē, laukā netiek. Pārtiek no vārītiem kartupeļiem, piena un un no tā, ko atrod mājā. Nokārtojas turpat, guļ, kur atrod vietiņu kur gulēt un tā dzīvo gadiem. Vairojas, dzemdē un eksistē… Ieejot mājā, pārņēma sajūta, ka esam šausmu filmā – par nenormālo smaku nemaz nerunājot. Verandā metru garā ķēdē piesieta kucīte. Tai pretī liela kaudze ar izkārnījumiem. Atverot durvis, lai ietu tālāk, jāuzmanās, jo bēniņos esošie suņi skrien klāt ‘’grīdas’’ malai, rej un rūc. Ejot tālāk, redzam vēl citus suņus un kucēnus un 5 kaķus. Visi mājā esošie suņi nobijušies mūk, ja tos mēģina paglaudīt, kliedz un rūc.

Saprotot ar ko mums ir darīšana, sākām rīkoties. Esam patiesi patīkami pārsteigti par PVD rīcību, jo tieši viņi bija tie, kuri reaģēja un sazinājās ar mums, lai rastu risinājumu dzīvniekiem. Esam arī pateicīgi veterinārārstei Annai Briedei, kura piedalījās dzīvnieku apsekošanā un glābšanas operācijā. Šobrīd esam pārveduši 5 kaķus, 6 kucēnus un grūsnu kucīti. Kopumā diena bija ļoti smaga. Ja kaķus vēl varējām paņemt un mierīgi ielikt konteineros, tad kucēni bija jāķer pa visu ‘’māju’’. Milzu bailes no cilvēkiem lika kucēniem bailēs kliegt un kost. Bija nepieciešamas vairāk nekā divas stundas, lai noķertu 6 kucēnus. Beigu beigās bijām nočurātas, nokakātas un sakostas. Milzu bailes, un mazajiem ir vien 3-4 mēneši. Arī kucītes iekārtošana mašīnā bija vesela operācija – rūkšana, centieni iekost  Bet mēs nepadevāmies un rezultātu sasniedzām, arī kucīte veiksmīgi tika transportēta.

Šodien mūs gaida vēl viena smaga diena, jo pie sievietes palika vēl 7 pieauguši bailīgi suņi, kuri jānoķer un jāpārved.

Pārvedot dzīvniekus, būsim vien paveikušas nelielu daļu no darba ar šiem dzīvniekiem, priekšā ir nopietns darbs, lai tos socializētu. Kā arī tie visi ir jāattārpo, jāatbluso, jāuzbaro, jāvakcinē, jāčipē un jāsterilizē. Tās būs milzīgas izmaksas Tāpēc mums ļoti, ļoti nepieciešams finansiāls un materiāls atbalsts, lai to visu paveiktu. Ļoti aktuālas ir arī pagaidu mājas, kur varētu uzņemt kaut vienu kucēnu vai suni (tikai cilvēki ar pieredzi suņu audzināšanā!!! Šie suņi neprot neko, baidās no visa!).

Šobrīd mums ļoti, ļoti nepieciešamas šādas lietas:
*barība kucēniem
*attārpošanas zāles suņiem un kaķiem (MILPRAZON)
*avīzes
*vilnas, vatētas segas
*mitruma uzsūcošie paldziņi
*kaklasiksnas un pavadas suņiem (pavadas vislabāk 3m vai flexi pavadas)
Ziedojumu tālrunis 90006685 (1 zvans- 1.42€)
Dzīvnieku aizsardzības biedrība LIBERTA
Reģ.nr. 40008222864
Konts : LV33HABA0551038261946
BIC/swift kods: HABALV22
Paypal : [email protected]
*Atbalsts suņiem un kucēniem.”

Palīdzēsim, kaut ar mazumiņu! Mēs to varam.

Avots: Facebook

 

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar