DĀR dekriminalizē marihuānas lietošanu personiskām vajadzībām

Dienvidāfrikas Republikas (DĀR) Konstitucionālā tiesa septembra nogalē dekriminalizējusi marihuānas lietošanu personiskām vajadzībām.

Provinces līmeņa augstākā tiesa jau pagājušajā gadā atzina, ka marihuānas lietošana privātajā telpā būtu jāatļauj, jo likumi pret to neatbilst valsts konstitūcijai.

Valsts apstrīdēja tiesas lēmumu Konstitucionālajā tiesā, kas paturējusi spēkā augstākās tiesas lēmumu. “Pieaugušas personas marihuānas lietošana vai glabāšana privātā telpā vairs nebūs krimināls pārkāpums,” teikts spriedumā, kuru nolasīja tiesnesis.

Tomēr spriedumā nav norādīts, cik lielu devu marihuānas atļauts glabāt mājās privātai lietošanai.

Marihuānas aizstāvji un rastafarieši, kas bija sapulcējušies tiesas zālē, spriedumu uzņēma ar sajūsmu, vēsta  Business Insider.

Kamēr pasaulē arvien straujāk marihuāna kļūst legāla, Latvijā par atbalstu medicīniskās marihuānas legalizācijai iestājusies tikai partija Progresīvie, kam gan 13.Saeimas vēlēšanās ir mazas cerības pārvarēt 5% barjeru.

Savukārt no valdošajām partijām un piecu procentu barjeru pārvarošajiem politiķiem pagaidām vienīgi Latvijas Zaļās partijas priekšsēdētājs Edgars Tavars ir atzinis, ka  arī Latvijā ir nepieciešams sākt diskusiju par marihuānas legalizāciju.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar