Cipule: Ja telpā ienāk cilvēks, kas inficējies ar omikronu, citiem nav izredžu nesaslimt

Liene Cipule
Ekrānuzņēmums

Vairāku lielveikalu rīcība, samazinot telpu lielumu, lai pārietu strādāt “sarkanajā režīmā”, ir nosodāma, uzskata Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) vadītāja Liene Cipule.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” Cipule uzsvēra, ka 

Covid-19 vīrusa omikrona variants “sarkanā režīma” veikalus padara divtik bīstamus, nekā tas bija ar Delta variantu.

Pēc Cipules teiktā, cilvēkiem vajadzētu apzināties, ka nav īpašu iespēju izvairīties no saslimšanas, ja telpā ir Covid-19 slimnieks. Tas īpaši attiecas uz nepotētajiem cilvēkiem, tātad lielāka bīstamība ir veikalos, kas strādā “sarkanajā režīmā”. Tā kā vīrusa omikrona variants, kas pašlaik izplatās sabiedrībā, ir vēl lipīgās par iepriekšējo – delta variantu, tad lielveikali ir vēl bīstamāki nekā iepriekš.

Arī valdības lēmumu brīvdienās ļaut strādāt tirdzniecības centriem Cipule vērtē negatīvi, jo tas sneidz sabiedrībai priekšstatu, ka tā var atslābt, ka šajā laikā “tiek dāvinātas dāvanas – šajā gadījumā pāris stundas lielveikalā”. 

Cipule sacīja: “Vīruss nav atkarīgs no lēmumiem. Tas pārvietojas no cilvēka uz cilvēku.” Tādēļ ir svarīgi ierobežot kontaktēšanos ar citiem, lai nenodotu vīrusu viens otram. 

Mediķi ar bažām raugās uz janvāri, jo svētkos cilvēki dodas tikties ar tuviniekiem, satiekas ar paziņām, draugiem, kuri atbraukuši no ārzemēm.

Cipule uzsvēra, ka, pirmkārt, svētkos netiks nodots tik daudz Covid-19 testu kā parasti, tāpēc nebūs zināms, kāds ir reālais saslimstības līmenis. Otrkārt, ir risks, ka vīrusa omikrona varianta dēļ slimos daudz cilvēku, būs pārslogota veselības aprūpes sistēma un slimnīcas.

Cipule piebilda, ka,

ja “slimos masas”, tad pārslogota būs arī cita kritiskā infrastruktūra –  proti, ja saslims daudz policistu, ugunsdzēsēju un bērnudārzu darbinieku, būs problēmas nodrošināt iestāžu darbību.

Ja cilvēki mazinās kontaktēšanos, Covid-19 nākamais vilnis, kas tuvojas, būs lēzenāks.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kārlis Brūvelis
Kārlis Brūvelis

Vienkārši Cipule iestājas par nevakcinēto tiesībām pilnībā izbaudīt visus saslimšanas priekus. Vakcinētos būtu iespējams apkopt mājās un īsāku laiku. Veselības nostiprināšana , lai neapliptu ir vairāk kā novēlota un nepopulāra bijusi vienmēr. Tur viņai taisnība.

Nevārds
Nevārds

Kā to saprast ??? Saslims daudz policistu , viņiem kādas privilēğijas ? Nekādi noteikumi nava jāievēro ( 2 metri , maskas , mazgāt rokas , nepulcēties , u.t.t.) .

Jānis
Jānis

Es tad laikam esmu supermens kaut kāds. Piecas reizes biju kontaktā ar slimajiem, ar diviem pat dzīvojis kopā 3 nedēļas, izmantojuši vienu tualeti, vannasistabu un kopējo platību, un no šī “bīstamā” sū.. ne ziņas ne miņas. Beidziet makaronus cilvēkiem ausīs karināt un ejiet strādāt! Glābiet dzīvības un nešausminiet cilvēkus! Es saprotu, ka jūs šajā laikā pelniet tik pat, cik deputāti, bet kaut kādai saprāta robežai un cieņai ir jābūt….

jēkaps urīnstraume
jēkaps urīnstraume

Ja direktora amatā ir cipule, nav iespējams, ka viss nesaies pakaļā

Gaišais
Gaišais

Dura kombinzonā.

reņģe
reņģe

kara laikā panikas cēlājus nošāva, tagad pārpublicē.