Cilvēku piespiests, pitons izspļauj antilopi. Brīdinām: nepatīkams skats!

pitons

Ziemeļindijas pilsētā Gorakhpurā vietējie iedzīvotāji nofilmējuši, kā Birmas pitons (Python bivittatus) mēģina apēst antilopi.

Šīs līdz 3,7 metrus garās čūskas mīt tropu un subtropu apgabalos Dienvidu un Dienvidaustrumu Āzijā. Reptilis pārtiek no putniem un dažādiem zīdītājdzīvniekiem: sākot no grauzējiem līdz nagaiņiem.

Birmas pitons uzbrūk savām potenciālajām pusdienām no slēpņa. Satvēris upuri zobos, viņš to iekļauj savos skāvienos, nožņaudz un apēd. Bagātīgā maltīte rāpulim sāta sajūtu sniedz uz ilgu laiku, tāpēc pitons ilgu laiku spēj dzīvot neēdis.

Video redzams, kā pitonam antilope burtiski iesprūst rīklē, jo reptilis nobīstas no cilvēkiem, tāpēc viņš savu upuri mēģina no sevis izdabūt ārā.

Tie, kuriem čūskas ir mājas mīļzvēriņi, zina, ka ēšanas laikā reptili traucēt nedrīkst.  Dabas pētnieki norāda, ka antilope, kas bija paredzēta pusdienās šim pitonam, dzīvību zaudēja veltīgi – ne pitons, ne arī kāds cits plēsoņa tādai apžļembātai barībai pat nepieskarsies.  Gaļa jau daļēji ir sākusi trūdēt. Bez tam, tā satur pitona gremošanas fermentus. Tāpēc izbadējies rāpulis meklēs sev jaunu upuri, bet izspļautā antilope sapūs.

Var droši teikt, ka šoreiz cilvēki dabai izdarīja lāča pakalpojumu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar