Cik pelna UgunsGrēka zvaigznes?

cik pelna aktieri

Jautājums, cik pelna pašmāju ziepju operas aktieri, droši vien neliek miera daudziem. Diemžēl, apskaust tautā mīlētos aktierus diez vai ir pamats. Kamēr citviet pasaulē seriālu zvaigznes par filmēšanos valsts populārākajos seriālos pelna tūkstošus un pat miljonus, Latvijas aktieru honorāri ir miglā tīti. Tomēr Privātajai Dzīvei izdevies izvilināt aptuvenās summas, par kādām filmējas Latvijā mīlētākā seriāla “UgunsGrēks” aktieri.

Valmieras teātra aktrise Regīna Devīte (57) seriālā atveido istabeni Zentiņu. Viņa neslēpj – filmēšanās ir svarīgs ienākumus avots. „Priecājos, ka seriāls mans ir papildu darbs. Pateicoties tam, varu dzīvot drusciņ labāk. Teātrī nekad neesmu saņēmusi milzīgu naudu. Man liekas, ka ar darbu teātrī arī mani kolēģi nedzīvo ārkārtīgi pārtikuši,” spriež aktrise. „Esmu pārliecināta, ka daudzi cilvēki strādā daudz vairāk nekā es, bet saņem daudz mazāk,” norāda Devīte. „Iespējams, dažiem šķiet, ka, filmējoties seriālā, aktieri pelna tūkstošus un var atļauties nezin ko. Tā absolūti nav! Personīgi es nepelnu tūkstoti mēnesī.” Reiz aktrisei sanācis „samērīties” algām ar tramvaja vadītāju. „Es tikko biju sākusi filmēties seriālā „Neprāta cena”. Ar runātīgu tramvaja vadītāju sākām diskutēt par naudu, un es kaunējos nosaukt savu, kā man šķita, lielo atalgojumu. Tolaik saņēmu naudiņu gan par darbu teātrī, gan par filmēšanos seriālā. Tad tramvaja vadītāja pateica, ka viņa saņemot 700 latu. Pie sevis nodomāju – vai man dieniņ, salīdzinot ar viņu, es taču esmu nabadze! Ar strādāšanu divos darbos man tik daudz nesanāca…”

Kopš 2006.gada seriālā galveno varoni Leonu un viņa dvīņubrāli Fēliksu atveido aktieris Ģirts Ķesteris (49). Viņš uzskata, ka atalgojums par darbu seriālā ir adekvāts. „Sarunas par atalgojuma lielumu mūsu valstī ir tabu tēma, tādēļ jūs nevarat man prasīt, cik es pelnu,” norāda Dailes teātra aktieris. „Vai atalgojums, ko es saņemu, filmējoties UgunsGrēkā, manuprāt, ir adekvāts? Šā brīža situācijā – jā. Pat ļoti. Bez koķetērijas,” atzīst Ķesteris. Uz jautājumus, vai spētu izdzīvot, filmējoties tikai šajā seriālā, viņš pēc īsas klusuma pauzes saka: „Domāju, ka nē. Tas ir blakus darbs. Man ir pamatdarbs, ko strādāju, un ar saņemto atalgojumu rēķinos.” Ķesteris gan atzīmē, ka filmēšanās seriālos Latvijā ne tuvu nav tik izdevīga, kā ārvalstīs. „Par to, ka reiz ar filmēšanos varēsim nopelnīt tikpat, cik aktieri Krievijā, sapņo daudzi. Domāju, šeit tas ir vairāk prestiža jautājums – svarīgi, ka seriāls ir pašmāju produkts, turklāt labā līmenī. Man tas ir goda jautājums. Es neatpūšos. Nerelaksējos. Es netīksminos par sevi. Visu daru ar maksimālu atdevi. Ir kas svarīgs, ko vajadzētu uzrakstīt zelta burtiem – aktiera meistarība nav atkarīga no materiālā nodrošinājuma! Ģeniāls aktieris var būt arī pilnīgs nabags, jo būt par aktieri – tā ir izvēle. Man dzīvē ir bijis arī brīdis, kad saņēmu 28 latus mēnesī.”

Voldemārs Šoriņš (60) UgunsGrēka kolektīvam pievienojās pērn. Ar saņemto atalgojumu viņš ir apmierināts. Seriālā Šoriņš atveido advokātu Ziemeli. „Neesmu filmējies citos latviešu seriālos vai filmās, tāpēc salīdzināt atalgojumu nevaru. Neviena nauda man vēl nav šķitusi tik maza, lai no tās atteiktos. Nekad arī neesmu slēpis, ka darbs seriālā mans ir finansiāls atspaids, labs papildinājums algai teātrī ,” saka Šoriņš. „Droši vien, tie, kuri filmējas katrā sērijā, saņem vairāk, taču es ar nopelnīto esmu apmierināts. Runāt par to, cik kuram ir naudas, gan nav labais tonis. Taču, kad samaksāju obligātos rēķinus, man vēl paliek daži simti, par kuriem dzīvot un palīdzēt dzīvot arī saviem tuvajiem. Domāju, ka arī vadošie seriāla aktieri mēnesī nesaņem tūkstošus, bieži vien tie nav pat simti.”

cik-pelna-ugunsgreka-zvaigznes-02

Dailes teātra jaunā zvaigzne Dārta Danēviča (23) UgunsGrēkā atveidoja istabeni Vandu. „Latvijā nav iespējams izdzīvot, tikai filmējoties pašmāju seriālos,” uzskata aktrise. „Man UgunsGrēks bija ļoti labs izrāviens kā tikko absolvējušai jaunajai aktrisei. Vienmēr būšu pateicīga par iespēju sevi pierādīt. Seriālu veidošana te zināmā mērā ir entuziastu darbs. Pozitīvi ir tas, ka aktieri ātri kļūst atpazīstami un iemīļoti.”

Seriāla UgunsGrēks producente Baiba Saleniece pieļauj, ka galveno lomu atveidotāji ar honorāru vien varētu izdzīvot. Viņa stāsta, ka līgumi ar aktieriem netiek slēgti ilgtermiņā un honorāra lielums ir atkarīgs no tā, cik bieži aktieris parādās seriālā, gan arī no lomas. „Konkrētas summas atklāt nevaru, jo to aizliedz līgums. Man arī nav informācijas, cik aktieriem maksā citos pašmāju seriālos.”

Pirms kāda laika intervijā aktieris Harijs Spanovskis atklāja, ka par filmēšanos seriālā „Eņģeļu māja” atalgojums par sēriju bijis 10-15 latu. „Ja tā nav epizodiska loma, tas, protams, ir maz. Mūsu aktieri saņem vairāk,” apstiprina Saleniece. Producente nenoliedz, ka par filmēšanos aktieri nopelna vairāk par valsts minimālo mēnešalgu.

cik pelna aktieri

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar