Cik daudz marihuānas jāizpīpē, lai no tās nomirtu?

marihuāna

Marihuānu mūsu valstī lieto arvien vairāk cilvēku, arī tās audzēšana Latvijā iet plašumā.

Tomēr plašsaziņas līdzekļos ik pa brīdim uzvirmo briesmu stāsti par to, ka “zālītes” pīpēšana var beigties letāli.

Tātad – cik tieši cilvēku ir nāvējoši pārdozējuši un miruši no „zālītes” lietošanas?

Atbilde ir – necik. Nulle.

Tas ir tāpēc, ka uzņemt nāvējošu marihuānas devu fiziski nav iespējams. Pat aspirīns var nogalināt, ja to pārdozē, bet

fatāla “zālītes” deva ir 680 kilogramu 15 minūšu laikā.

Tā apgalvo grāmatas “Zāle: lietotāja instrukcija” autors Deivids Šmanders.

Lūk, attēls, kas ilustrē šo daudzumu:

marihuānas letālā deva

Kad cilvēks ieelpo marihuānu, vielas no auga caur nervu sistēmu sasniedz smadzenes un saslēdzas ar molekulām, ko sauc par kanabinoīdu receptoriem. Šīs mazās baudas šūniņas atbild par labsajūtu, atmiņu, koordināciju un uztveri. Tieši tāpēc “zālīte” ietekmē domāšanu un uzvedību. Kanabinoīdu receptori nav atrodami smadzeņu zonās, kas kontrolē elpošanu. Tāpēc nāvējoša kaņepju un kanabinoīdu pārdozēšana nenotiek, skaidro ASV nacionālais vēža institūts, kas oficiāli atzinis, ka marihuāna nogalina vēža šūnas.

Tiesa gan, “zālīte” nav pilnīgi nekaitīga. Psihoaktīvā viela tetrahidrokanabinols (THC), kas lietotājam rada baudas sajūtu, ir spēcīgs apreibinātājs. Ietekmējot fiziskās un spriešanas spējas, var nonākt bīstamās situācijās.

Kaut gan nav reģistrēts neviens marihuānas pārdozēšanas izraisīts nāves gadījums, viens lieks “kāsītis” var radīt diskomfortu. Var paātrināties sirdsdarbība, sākt trīcēt rokas un rasties trauksmes sajūta.

Grāmatas autors iesaka, kā rīkoties šādos gadījumos – ir svarīgi sev atgādināt, ka reāla apdraudējuma nav, iedzert ūdeni, apēst kādu našķi, lai paaugstinātu cukura līmeni asinīs un piezvanīt kādam labam draugam.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Mezakauls
Mezakauls

Labāk i bambuk iešaut rib, neka to mesl.

dusty plant
dusty plant

Vai runa ir par eko bio utt. marihuānu, kāda visticamāk nav pieejama, vai to parasto, kurai pievieno fenciklidīnu? Par “parasto” vajadzētu painteresēties un par blaknēm (dažkārt neatgriezeniskām un letālām), ko tā rada.

Yes
Yes

Nu nav nulle, bet 4.500 kg 10 min tev ir jaizpīpēt marihuāna lai nomirtu. Nu, bet tas nav iespējams taka nav reāli nomirt no marihuānas