Ciema ļaudis domā, ka meitene ir nolādēta, tāpēc viņai jādzīvo plastmasas bļodā

meitene

Deviņpadsmitgadīgā Rama Haruna (Rahma Haruna) dzīvo Kano, Nigērijā. Viņai ir liela ģimene, kas viņu mīl, un apbrīnojami skaistas acis. Taču lielāko savas dzīves daļu meitene pavada… plastmasas bļodā, mokoties neciešamās sāpēs, kas plosa visu viņas ķermeni. Nenosakāmas slimības dēļ Ramas rokas, kājas un ķermenis ir neattīstīts.

ciema-laudis-doma-ka-meitene-ir-noladeta-tapec-vinai-jadzivo-plastmasas-bloda-06

Kad Rama piedzima, par ļauno slimību neviens nenojauta, jo viņa izskatījās tāpat, kā visi jaundzimušie – pavisam vesels bērns. Pirmais trauksmes zvans iezvanījās tad, kad meitenītei bija apritējuši seši mēneši – viņai piepeši piemetās drudzis un stipras vēdersāpes. Pēc tam viņas kājas un rokas vienkārši pārstāja attīstīties. Meitene nespēja ne rāpot, pat ne sēdēt. Un tā nu Rama jau astoņpadsmit gadus dzīvo sīciņā, vārgā zīdaiņa ķermenī.

ciema-laudis-doma-ka-meitene-ir-noladeta-tapec-vinai-jadzivo-plastmasas-bloda-05

Neraugoties uz savu nelielo rocību, Ramas vecāki vairākkārt vērsās pēc palīdzības pie mediķiem. Labākajā gadījumā, ārsti vien noplātīja rokas, bet sliktākajā – paziņo vecākiem, ka viņu meita ir… nolādēta.

Pati Rama cenšas vecākiem palīdzēt, kā vien spēj. Viņas jaunākais brālis Fahads, kam ir tikai desmit gadu, nes vecāko māsu, iesēdinātu zilā plastmasas bļodā, uz ciemu, kur meitene lūdz žēlastības dāvanas.

ciema-laudis-doma-ka-meitene-ir-noladeta-tapec-vinai-jadzivo-plastmasas-bloda-07

Meitenes vecāki ir pārdevuši visu, ko vien var pārdot, pūloties atrast zāles, ar kurām atvieglot meitas mocības. Ciemā, kur mīt Ramas ģimene, ļaudis melš, ka ģimenes galva kaut kā ir aizvainojis ļaunos garus, kas viņu nolādējuši. Un tagad meitai ir jāmaksā par tēva grēkiem.  Šāda kaimiņu attieksme Ramas tuvinieku dzīvi padara vēl grūtāku – ar nolādētiem cilvēkiem uzturēt sakarus nevēlas neviens. Ramas tēvam pat ieteica pamest ciematu, lai pasargātu citus no ļaunajiem gariem, taču viņš atteicās pamest savu ģimeni, lai dotos prom.

Ģimenes pēdējā cerība – piesaistīt starptautiskās sabiedrības un labdarības organizāciju uzmanību, kuru spēkos būtu padarīt viņu meitas dzīvi vieglāku un labāku.

ciema-laudis-doma-ka-meitene-ir-noladeta-tapec-vinai-jadzivo-plastmasas-bloda-02

Kad zilajā plastmasas bļodā sēdošās meitenes fotogrāfija tika publicēta internetā, vietējās varas iestādes uzdāvināja Ramai ratiņkrēslu.

Drīz vien ciematā saradās ārvalstu žurnālisti. Slimās meitenes ģimene pacietīgi atbild uz preses pārstāvju uzdotajiem jautājumiem un cer, ka stāsts par Ramas ciešanām atradīs dzirdīgas ausis un atkausēs sirdis un meitenei būs iespēja gūt medicīnisku palīdzību.

Skatoties video, izbrīnu rada fakts, ka Rama nerada bezpalīdzīgas mocekles iespaidu. Viņas acis ir pilnas dzīvesprieka! Meitene sapņo par mācībām skolā un vēlas sākt savu biznesu – atvērt veikalu, „kurā varēs nopirkt visu”.

Cerēsim, ka par Ramu uzzinās cilvēki visā pasaulē un atradīsies ļaudis, kuri palīdzēs šos meitenes sapņus īstenot.

Skatieties video, dalieties ar šo rakstu, un arī mēs mazdrusciņ būsim palīdzējuši slimajai meitenei!

Sekojiet mums Facebook un Twitter, un jūs uzzināsiet vēl daudz interesanta!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar