Būs jauna Covid-19 sertifikātu izsniegšanas kārtība

sertifikāts covid-19 vakcīna

Valdība šodien atbalstīja grozījumus noteikumos par sadarbspējīgu sertifikātu, kas paredz noteikt derīgu Covid-19 vakcinācijas, testēšanas vai pārslimošanas sertifikātu izsniegšanas kārtību Latvijā.

Grozījumi paredz, ka derīgu vakcinācijas sertifikātu izsniegs par katru saņemto vakcīnas devu pret Covid-19, kā arī, ja persona ir pārslimojusi Covid-19 infekciju un kopš pirmā pozitīvā RNS testa parauga ņemšanas datuma ir pagājušas 11, bet ne vairāk kā 180 dienas.

Tāpat sertifikātu izsniegs, ja personai ir veikts Covid-19 RNS tests vai arī ātrais antigēna tests, kas veikts ārstniecības personas klātbūtnē, kas var antigēna testēšanas rezultāta datus ievadīt Vienotajā nozares elektroniskajā informācijas sistēmā.

Paredzēts, ka derīgu sertifikātu izsniegs, pamatojoties uz Vienotās veselības informācijas sistēmas datiem par personas vakcināciju pret Covid-19 vai Covid-19 testēšanas rezultātiem, kā arī, pamatojoties uz derīgu sertifikāta pieprasījumu, ko sagatavo un izsniedz Fizisko personu reģistrā reģistrētai personai vai tās likumiskajam pārstāvim.

Sertifikātu varēs lejuplādēt elektroniski tīmekļvietnē “www.Covid19sertifikats.lv”, savukārt, ja to nav iespējams izdarīt, tad, pamatojoties uz sertifikāta pieprasījumu, tā izdruku papīra formātā var saņemt ārstniecības iestādē, kas veica vakcināciju pret Covid-19 vai RNS testu, vai arī to var saņemt vienotajā valsts un pašvaldības klientu apkalpošanas centrā vai pašvaldības klientu apkalpošanas struktūrvienībā.

Grozījumi paredz, ka Nacionālais veselības dienests (NVD) varēs pārbaudīt sadarbspējīga vakcinācijas sertifikāta atbilstību normatīvo aktu prasībām, un, konstatējot neatbilstību, to anulēt.

Sertifikāts tiks anulēts arī gadījumā, ja tiek saņemta attiecīga informācija no tiesībaizsardzības iestādēm, piemēram, kriminālprocesā. Tāpat sertifikāts tiks anulēts, ja saņemta veselības jomu kontrolējošo iestāžu sniegtā informācija par neatbilstību, piemēram, ir konstatēts, ka vakcinācijas fakts ievadīts nepareizi.

Gadījumā, ja konstatētās neatbilstības novērstas, NVD sertifikātu atjauno.

Atbilstoši sertifikāta veidam tiks norādīta informācija, kas apliecina vakcināciju, pārslimošanu, testēšanu. Tāpat tiks norādīta informācija par iestādi, kas parakstīja derīgo sertifikātu, un tiek norādīts tā unikālais identifikators.

Derīgs vakcinācijas sertifikāts, kurš apliecina pilna vakcinācijas kursa saņemšanu, ir derīgs izmantošanai uzreiz. Savukārt, pārslimošanas un testēšanas sertifikātam ir ierobežots derīguma termiņš. Vienlaikus jāņem vērā, ka ārstniecības iestādes datus par veikto vakcināciju ievada sistēmā 48 stundu laikā.

Veselības ministrija (VM) informē, ka Pasaules Veselības Organizācija (PVO) pašlaik izstrādā kopīgu risinājumu Covid-19 sertifikātu sistēmai, ar mērķi paplašināt un veidot visu vakcinācijas datu apmaiņu. Šobrīd PVO risinājums ir izstrādes stadijā, pieejams testēšanai, bet produkcijā iešanas datums vēl nav definēts.

Tehniskajās darba grupās dalībvalstis ir izteikušas vajadzību pēc jauna regulējuma nepieciešamības, bet par tālāko virzību šajā jautājumā nav informācijas.

VM norāda, ka provizoriski 2024.gadā būs iespēja pievienoties starptautiskajiem PVO sertifikātiem, un tiek prognozēts, ka PVO sertifikāti attieksies uz dažāda veida ceļotāju vakcīnām, tai skaitā Covid-19, tādēļ ir nepieciešams saglabāt esošās normas, kas attiecas uz sadarbspējīgajiem sertifikātiem, lai nākotnē tās būtu iespējams vispārināt un attiecināt uz visām ceļotāju vakcīnām.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Inga
Inga

Vai varat paskaidrot- tas taču nav nekur obligāti. Būs? Atkal?
Nu rakstā saprast nevar. Vai tikai es nesaprotu.

Killemall
Killemall

Murgs. Varbūt labāk apkarot triperi vai, piemēram, cērmes? Nevajag laikam, jo cērmes tak vienkārši parazīti, nāvējoši nav, dzīvo un barojas no t.s. saimniekorganisma. Tieši tāpat kā valdība…. šiem laikam ir tāda kā dvēseļu radniecība ;-)