Bila Geitsa grāmatu saraksts šai vasarai

Bils Geits

Bils Geitss, Microsoft  līdzdibinātājs un viens no pasaulē bagātākajiem cilvēkiem, savā blogā dalījies ar grāmatu sarakstu, kuras iesaka izlasīt šajā vasarā. 

Geitss stāsta, ka viņa izvēlētās grāmatas nav pārāk biezas, tās ir viegli lasīt un tajā pat laikā tās sniedz atbildi uz pašiem nopietnākajiem jautājumiem: kas cilvēku padara par ģēniju, kāpēc ar labiem cilvēkiem notiek sliktas lietas, kur meklējams cilvēces pirmsākums un kurp mēs ejam.

Bils Geits

1. Walter Isaacson — Leonardo da Vinci

“Pēc manām domām, Leonardo bija viens no visapbrīnojamākajiem cilvēkiem. Mūsdienās viņu vairāk pazīst kā mākslinieku, taču īstenībā viņa interešu loks bija ārkārtīgi plašs — sākot ar cilvēka anatomiju un beidzot ar teātra mākslu. Aizeksonam labāk, kā jebkuram citam, ir izdevies vienuviet apkopot visus Leonardo da Vinči dzīves aspektus. Autors skaidro, kas da Vinči padarīja tik izcilu. Cienīgs turpinājums Aizeksona sarakstītajām grāmatām par Albertu Einšteinu un Stīvu Džobsu”.

 

grāmatas

2. Kate Bowler — Everything Happens for a Reason and Other Lies Iʼve Loved

“Kad Djūka universitātes profesorei diagnosticēja resnās zarnas vēzi IV stadijā, viņa apņēmās saprast, kāpēc tā ir noticis. Vai tas ir uzlikts kā pārbaudījums viņas raksturam? Rezultātā viņai izdevās sarakstīt dvēseli plosošus un apbrīnojami aizraujošus memuārus par ticību un samierināšanos ar nāvi”.

Bila-geitsa-gramatu-saraksts-sai-vasarai-01

3. George Saunders — Lincoln in the Bardo

“Man šķita, ka par Abrahamu Linkolnu es zinu visu, ko pienākas zināt, taču šis romāns lika man pārdomāt dažus viņa dzīves momentus. Romānā pilsoņkara vēstures fakti mijas ar fantastikas elementiem — īstenībā tā ir gara 166 spoku saruna, kurā piedalās arī Linkolna mirušais dēls. Es pavisam citādi sajutu, kā Linkolns, droši vien, mocījās,  bēdu un atbildības nastas salauzts. Šī ir viena no tām aizraujošajām un neviennozīmīgi vērtējamām grāmatām, kuras pēc izlasīšanas gribas apspriest ar draugu”.

 Bils Geits

4. David Christian — Origin Story: A Big History of Everything

„Deivids ir radījis manu visos laikos visiecienītāko on-line kursu Big History. Viņš stāsta par Visumu — sākot ar Lielo Sprādzienu, un beidzot ar sarežģīto sabiedrības nostāju mūsdienās, apvienojot versijas un pierādījumus vienā stāstā. Ja jūs vēl neesat apguvuši Big History, tad Origin Story kļūs par lielisku ievadkursu. Bet ja jau esat tai izurbies  — atsvaidzinās atmiņu. Katrā ziņā, grāmata  jums palīdzēs labāk saprast, kāda ir cilvēka vieta Visumā”.

Bila-geitsa-gramatu-saraksts-sai-vasarai-01

5. Hans Rosling — Factfulness

“Šo grāmatu es iesaku kopš pirmās dienas, kad tā iznāca. Hans, lieliskais lektors par globāla mēroga veselības aizsardzības jautājumiem, kurš pagājušajā gadā devās aizsaulē, palīdz saprast galvenās patiesības par pasauli: kuri mūsu dzīves aspekti kļūst labāki, bet kuri vēl ir jāuzlabo. To visu viņš savij ar neaizmirstamiem anekdotiskiem atgadījumiem no savas dzīves. Grāmata ir spīdoša talanta atstāts lielisks mantojums un viena no labākajām grāmatām, kur es jebkad esmu lasījis”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar