Biblioterapija. Kādā veidā grāmata var būt dziedinoša?

grāmata

Ar ko vienkārša lasīšana atšķiras no biblioterapijas un kādā veidā grāmata var būt dziedinoša? Atbildes uz šiem jautājumiem kopš pagājušās nedēļas nogales iespējams gūt Vaidavas bibliotēkā, kur sācies vairāku lekciju cikls par šo terapijas veidu, vēsta ReTV sižets.

Psihoterapijas speciālists Ivars Bauls skaidro: “No grieķu valodas – biblio – grāmata, terapija – dziedināšana. Un ja mēs tagad tā paietu atpakaļ, eventuāli varētu būt tāda biblioterapijas vēsture. Tā pazīstama plašāk kopš 60. gadiem, kad sāka dziedināšanas dēļ dot kādas grāmatas lasīt, bet mēs varam iet pavisam atpakaļ, kad radās pirmie stāsti, ar kuriem dalījās pirmie cilvēki, – tā jau ir sava veida biblioterapija.”

 Lektors uzsver, ka biblioterapija patiesi ir efektīva, ja to izmanto darbā ar pacientiem, kuriem ir tuva literatūra un saistoša kultūra kopumā. Tā ir pētījumos balstīta metode – tai ir zinātniski pierādīta efektivitāte.

Ivars Bauls stāsta:

“Kā biblioterapija atšķiras no vienkāršas lasīšanas? Biblioterapijā ir trīs elementi, nevis divi. Lasīšanā ir cilvēks un grāmata, biblioterapijā – cilvēks, grāmata un terapeits. Šajā trīsstūrī cilvēks sastop savas grūtības grāmatā, izdzīvo šīs grūtības un vēl pārrunā ar terapeitu.” 

 Šī ir pirmā no četrām lekcijām ciklā par biblioterapiju. Ideja par to, ka tādas nepieciešamas, Vaidavas bibliotēkas vadītājai radusies, cilvēkos sajūtot trauksmi un bažas – gan saistībā ar kovida krīzi, gan pašreizējo ģeopolitisko situāciju.

Piedaloties Eiropas Kultūras fonda izsludinātā konkursā, sadarbībā vēl divām Valmieras novada bibliotēkām tapis projekts par terapeitiskās bibliotēkas konceptu un iegūts finansējums – kopumā ap 10 000 eiro; Vaidavā to izmanto lekcijām par biblioterapiju, bet abās pārējās grāmatu krātuvēs – nodarbībām dejas un mākslas terapijā. 

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: ReTV

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar