Bibliofilu paradīze – pasaulē skaistākais grāmatveikals El Ateneo Grand Splendid

Buenosairesa ne velti tiek dēvēta par pasaules grāmatu galvaspilsētu. Pilsētā ir vismaz 734 grāmatveikali, taču neviens nestāv ne tuvu El Ateneo Grand Splendid, kas izvietots kādreizējā Argentīnas teātra ēkā. Ik gadu šurp dodas miljoniem grāmatmīļu no visas pasaules, no kuriem lielākā daļa nespēj to atstāt ar tukšām rokām.

El Ateneo Grand Splendid

Savulaik laikraksts The Guardian atzina El Ateneo Grand Splendid par vienu no skaistākajiem grāmatveikaliem pasaulē.

El Ateneo Grand Splendid

Bibliofilu paradīze atrodas 1860 Santa Fe avēnijā Barrio Norte, Buenosairesas ziemeļu rajonā, Argentīnā. Šī grandiozā ēka no 1919. gada līdz 2000. gadam bija Argentīnas teātra “Grand Splendid” mājvieta. Iespējams, ka tieši vēsturiskā kultūras un mākslas aura piešķir iespaidīgajam grāmatu veikalam tā šarmu un ekskluzivitāti.

El Ateneo Grand Splendid

Iekārtojot grāmatveikalu, daudz kas ticis pārveidots un kinozāles krēslus nomainījuši grāmatu plaukti. Tomēr saglabāti brīnišķīgie griesti, freskas un skulptūras, arī priekškars un skatuve palikuši kā agrāk. Pie skatuves izveides strādājuši sava laika Itālijas un Argentīnas labākie mākslinieki un arhitekti. Savukārt ložas tiek izmantotas kā vieta, kur cilvēkiem apsēsties un izpētīt grāmatas pirms to iegādes.

El Ateneo Grand Splendid

El Ateneo Grand Splendid

Katru gadu uz El Ateneo Grand Splendid dodas ap miljons lasītmīļu no visas pasaules. Turklāt lielākā daļa dodas prom, iegādājušies vismaz vienu grāmatu. 2007. gadā tika pārdots rekordliels grāmatu skaits – 700 000 eksemplāru. Protams, arī tie, kuru mērķis nav grāmatu iegāde, var doties aplūkot šo grāmatveikalu tā iespaidīgā greznuma dēļ.

 

Vai esat tur bijuši? Rakstiet iespaidus komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar