Bērnudārza audzēkne vāra „zupu” no spaisa un cienā draudzenes

Attēlā nav redzamas rakstā pieminētās personas, tam ir ilustratīva nozīme

Bērnudārza mazuļi un nāvējošā sintētiskā narkotika spice – šķiet, šie jēdzieni nav savienojami. Taču Krievijas mediji ziņo: kādā Novosibirskas bērnudārzā trīs mazas meitenītes saindējušās ar spaisu.

Mazā Alīna (5) uz bērnudārzu atnesa paciņu ar spaisu un kopā ar draudzenēm „vārīja zupu” no „ārstnieciskajām zālītēm”.

Visas trīs draudzenes ar saindēšanās pazīmēm nekavējoties tika aizvestas uz slimnīcu, kur veiktas medicīniskas procedūras, lai mazos cilvēkbērnus atveseļotu, vēsta Lenta.ru un  LifeNews.

Šobrīd visas trīs Novosibirskas bērnudārza audzēknes jūtas labi un notikušo atceras smaidīdamas.

„Alīna atnesa to paciņu,- sāk stāstīt pati drošākā no trijotnes Saša, – mēs vārījām zupu un pagaršojām to. Tikai viņa teica, ka tās ir ārstnieciskās zālītes. Bet izrādījās, ka tās ir indīgas un mēs sabojājāmies”.

Pa to laiku mazā Alīna čukst mātei ausī, kur atradusi paciņu ar narkotikām.

„Nu saki, kur tu to atradi? Pastāsti, mēs nebārsimies,” – meitenīti cenšas iedrošināt pieaugušie. Atbilde ir tikko dzirdama: „Pie mājas”.

Tostarp ir atnesti analīžu rezultāti. Ārsts apstiprina: visu triju bērnu urīnā konstatēta sintētisko narkotiku klātbūtne.

Jāpiebilst, ka bērnu rotaļu laukumu teritorija, arī bērnu dārzu tuvumā, ir iecienīta vieta, kur tumsas aizsegā mēdz uzturēties un „kaifot” narkomāni, ja vien teritorija netiek uzmanīta. Acīmredzot mazā Alīna bija uzgājusi kādu vai nu pazaudētu narkotiku paciņu, vai spaisa slēpni.

„Bērni jutās slikti uzreiz pēc pastaigas, pirms klusās stundas, – stāsta bērnudārza medmāsa. „Pirmo man uz apskati atveda Alīnu. Meitenīte bija gandrīz komā, acu zīlītes paplašinātas, kustības bremzētas, bērns bija teju zaudējis samaņu. Pēc tam arī divām viņas draudzenēm tika konstatētas tādi paši simptomi.”

Novosibirskas pilsētas pirmās bērnu slimnīcas galvenais ārsts Nikolajs Manankins žurnālistiem skaidro, ka ir veikti visi nepieciešamie pasākumi, lai attīrītu bērnu organismu no narkotikām. Taču pieredzējušais mediķis tomēr ir norūpējies: „Tas ir nopietni, jo šādas vielas nodara neatgriezenisku kaitējumu aknām un nierēm. Bet es domāju, ka prognozes ir labas.”

Bērni slimnīcā  uzturēsies ārstu uzraudzībā vēl nedēļu. Visas trīs meiteņu mātes paudušas ārkārtīgu sašutumu un notikušajā vaino bērnudārza personālu.

Tiesībsargājošās iestādes veic izmeklēšanu, lai noskaidrotu bērnu saindēšanās apstākļus un iespējamos vainīgos sauktu pie atbildības.

Vai pārbaudīji sava mazā bērnudārznieka mētelīša kabatas, kad no rīta ievedi dārziņā?..

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar