Beidzot! Leonardo di Kaprio saņem savu pirmo “Oskaru”

Leonardo di Kaprio

Svētdien, 28.februārī Losandželosā norisinājās 88.ASV Kinoakadēmijas jeb «Oskara» balvu pasniegšanas ceremonija, kurā aktieris Leonardo di Kaprio beidzot saņēma sen loloto «Oskaru» kā gada labākais aktieris par lomu filmā «The Revenant» («Cilvēks, kurš izdzīvoja»).

https://www.youtube.com/watch?v=mnRDYUhwyEw

Par labāko aktrisi šogad «Oskaru» saņēmusi Brī Lārsone par lomu filmā «Room» («Istaba»), bet par gada labāko filmu atzīta «Spotlight» («Uzmanības centrā»).

Alehandro Gonsaless Injaritu otro gadu pēc kārtas atzīts par labāko režisoru, šoreiz par darbu filmā «The Revenant» («Cilvēks, kurš izdzīvoja»).

“Oskarus” vismaz sešās kategorijās saņēma režisora Džordža Millera zinātniskās fantastikas filma “Mad Max: Fury Road” (“Trakais Makss: Skarbais ceļš”). “Mad Max: Fury Road” tika apbalvota labākā kostīmu dizaina, labākās filmas apstrādes (film editing), labāko grimu un frizūru, labākā inscenējuma (production design), labākās skaņu apstrādes (sound editing) un labākās skaņu montāžas (sound mixing) kategorijās.

Kā labākais otrā plāna aktieris “Oskaru” saņēma Marks Railenss par lomu filmā “Bridge of Spies” (“Spiegu tilts”).

Kā labākā otrā plāna aktrise tika apbalvota Alīsija Vikandere par lomu filmā “The Danish Girl” (“Dāņu meitene”).

Kā labākā animācijas filma “Oskaru” ieguva Pīta Doktera un Džonasa Riveras filma “Inside Out”.

Labākās kinematogrāfijas kategorijā tika apbalvots Emanuels Lubeskis par savu darbu filmā “The Revenant” (“Cilvēks, kurš izdzīvoja”).

Kā labākā dokumentālā filma tika apbalvota Asifa Kapadijas un Džeimsa Geja-Rīsa filma “Amy” (“Eimija”) par dziedātāju Eimiju Vainhausu.

Kā labākā ārzemju filma “Oskaru” ieguva ungāru režisora Lāslo Nemeša filma “Saula dēls”.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar