Banāni šīs kaites ārstē daudz labāk par tabletēm

banāni

Banāni ir augļi, kuriem vajadzētu būt ikviena cilvēka ēdienkartē. Tie satur trīs dabīgā cukura veidus – saharozi, fruktozi un glikozi, turklāt tajos ir daudz šķiedrvielu, tāpēc banāni sniedz ilgstošu enerģiju. Pētījumi ir pierādījuši, ka apēdot tikai divus banānus, enerģijas pietiks intensīvam 90 minūšu treniņam.

Banāni garšo daudziem, bet tikai retais zina, ka eksotiskais auglis labāk par zālēm var palīdzēt pārvarēt vai novērst ievērojamu skaitu kaišu.

Asinsspiediens

Šajā tropu auglī ir ļoti daudz kālija un zems sāls saturs, kas padara to ideālu asinsspiediena regulētāju.

Depresija

Aptaujās ir noskaidrots, ka cilvēki, kas cieš no depresijas, daudz labāk jūtas pēc tam, kad notiesājuši banānu. Tas ir tāpēc, ka banāni satur triptofānu – olbaltumvielu, ko organisms pārvērš serotonīnā, kas nepieciešams, lai jūs justos  atpūtušies, labā garastāvoklī, un parasti tas liek justies laimīgākiem.

Mēnešreižu sāpes

Aizmirstiet tabletes – apēdiet banānu! B6 vitamīns, kas ir šajos augļos, regulē glikozes līmeni asinīs, un tas ietekmēs jūsu pašsajūtu.

Anēmija

Banāni satur daudz dzelzs, tādējādi stimulē hemoglobīna ražošanu asinīs.

Uztveres spējas

Anglijā 200 studenti piedalījās eksperimentā, brokastīs ēdot banānus, kā arī notiesāja tos pauzēs starp lekcijām un pusdienās, cenšoties palielināt savu smadzeņu jaudu. Pētījums pierādīja, ka šie augļi palīdz koncentrēties un padara vērīgākus.

Aizcietējums

Šis auglis satur daudz šķiedrvielu. Ēdot banānus, atjaunojas normāla zarnu darbība, un aizcietējumi zudīs, nelietojot medikamentus.

Paģiras

Viens no ātrākajiem veidiem kā tikt vaļā no paģirām, ir pagatavot banānu un piena kokteili, saldinot to ar medu. Banāni nomierina kuņģi, bet medus atjauno izsīkušo cukura līmeni asinīs, savukārt piens nomierina gremošanas sistēmu.

Rīta nelabums

Uzkožot banānu starp ēdienreizēm, tas palīdz uzturēt cukura līmeni asinīs un izvairīties no rīta nelabuma.

Nervi

Banāni ir bagāti ar B vitamīnu, kas nomierina nervus.

Kuņģa čūla

Banānu lieto kā diētisku pārtiku pret zarnu trakta traucējumiem tā mīkstās tekstūras dēļ. Tas arī neitralizē pārlieku lielu skābumu kuņģī un mazina kairinājumu.

Ķermeņa temperatūra

Daudzas tautas izmanto banānus kā “dzesēšanas” augļus, kas pazemina paaugstinātu ķermeņa temperatūru un mazina organismā radušos iekaisumu.

Liekais svars

Pretēji valdošajam uzskatam, ka banāns nav lietojams svara nomešanas laikā, patiesībā tam ir lieliskas svara samazināšanas spējas. Tā kā tas ir dabiski salds, apēdot šo augli, iespējams ierobežot vēlmi pēc saldumiem. 15 centimetru garā auglī ir aptuveni 90 kalorijas, kas ir par 1/4 mazāk nekā apēdot šokolādes batoniņu. Bez tam, apmēram puse no šķiedrvielām, ko satur banāns, ir šķīstošas, kas nozīmē, ka nokļūstot gremošanas traktā, tās uzsūc ūdeni un palēnina gremošanu, sniedzot ilglaicīgu sāta sajūtu. Ja apēd banānu neilgi pirms pusdienām, samazināsies apetīte un pusdienās apēdīsi mazāk, taču sāta sajūtu jutīsi.

Sirdsdarbība

Ik dienas apēdot brokastīs banānu, organisms saņem ļoti vērtīgas uzturvielas, kas palīdz uzturēt normālu sirdsdarbību. Šie augļi satur daudz kālija, kas nokļūst asinsritē, uzsūcoties caur zarnu sieniņām. Kālijs izdalās visās organisma šūnās, tajās izšķīst, uzturot šūnām nepieciešamo mitruma līmeni. Šis process palīdz normalizēt sirdsdarbību, jo kālijs sirds ritmam ir vitāli nepieciešams.

Acu veselība

Banāni satur krietnu devu A vitamīna, kas ir taukos šķīstošs, un tas ir ļoti svarīgi, lai aizsargātu acu veselību un labu redzi.

Kauli

Banāni stiprina kaulus, neitralizējot kalcija zudumu, kas rodas urinēšanas laikā.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

 

 

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar