Avārijās bojāgājušo skaits Latvijā – otrs lielākais ES valstīs

bojāgājušo skaits

Lai gan avārijās uz ceļa bojāgājušo skaits pērn mūsu valstī samazinājies, Eiropas Savienības (ES) līmenī Latvija šajā ziņā joprojām ir līderu vidū. 

Saskaņā ar jaunākajām Eiropas Komisijas (EK) aplēsēm pērn Latvijā bija otrs lielākais avārijās bojāgājušo skaits uz miljons iedzīvotājiem. Nedaudz sliktāka situācija bijusi tikai Bulgārijā un Rumānijā.Dati par pēdējiem pieciem gadiem liecina, ka Latvijā šis rādītājs ir samazinājies, taču joprojām esam negatīvā topa augšgalā.Apkopotie dati rādi, ka ar stacionārajiem fotoradariem aprīkotajos ceļu posmos ārpus apdzīvotām vietām pēdējā pusgadā nav bojāgājušo, bet ceļu satiksmes negadījumu skaits vidēji samazinājies par 54%.Līdz ar to, kā uzskata Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD), radari sevi ir attaisnojuši. Izmantojot 16 stacionāros fotoradarus, līdz šim fiksēti vairāk nekā 55 tūkstoši pārkāpumu un izrakstīti protokoli par 1,7 miljoniem eiro. 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LNT “900 sekundes”

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
es
es

Mums katru gadu tehniskā apskate ar visiem nodokļiem. Ar pirmo reizi reti kuru izlaiž jāpelna. Un pamatojums tam lielais avāriju skaits. Varbūt jātaisa apskates pusgadā reizi?

Gunis
Gunis

Vajag vēl vairāk ekonomēt uz ceļu remontiem un būvi! Izlikt zīmes 30 km/ st,pielikt vēl lielāku uzcenojumu degvielai un akcīzi autiņiem, sodus, sodus, sodus, radarus, radarus! Savādāk to demokrātiju alkstošo tautu nožņaugt nevarēs. Kaut kāda izdzīvot spējīga tautiņa!
Kā Šarikovs: žņaugt, žņaugt, žņaugt!