ASV tā dēvētās veipošanas slimības dēļ miruši jau 47 cilvēki

ASV ar elektronisko cigarešu lietošanu saistītās smagas plaušu slimības izraisīto nāves gadījumu skaits pieaudzis līdz 47, ceturtdien paziņojis Slimību kontroles un novēršanas centrs (CDC).

Šobrīd apstiprināts, ka ar plaušu slimību saslimušo skaits ASV sasniedzis 2290.

Nāves gadījumi apstiprināti 25 ASV štatos un upuri bijuši vecumā no 17 līdz 75 gadiem.

Amatpersonas vēl nav noskaidrojušas cēloni šīs slimības uzliesmojumam, kas tika konstatēts jūnijā, un veic izpēti vairākos virzienos.

CDC novembra sākumā paziņoja, ka visos plaušu šķidruma paraugos 29 pacientiem no desmit štatiem atrasts E vitamīna acetāts.

E-cigaretes ASV ir pieejamas kopš 2006.gada. Vēl nav droši zināms, vai minētais uzliesmojums sācies tikai tagad, jo varbūt daži saslimšanas gadījumi bijuši arī agrāk, bet nav pareizi diagnosticēti. 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: CBSnews

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Dzintars
Dzintars

CDC tāpat paziņoja, ka bez E-vitamīna acetāta (100% paraugos), 82% paraugu tika konstatēts arī THC. Stulbie amerikāņi pērk (vai paši izgatavo) nesertificētus elektronisko cigarešu šķidrumus, lai uzņemtu organismā marihuānu veidā, kādā to nevajadzētu darīt. Ja kāds no tā mirst, tad tas ir tikai likumsakarīgi. Elektroniskajām cigaretēm ar to sakara maz. Ja alternatīvi apdāvinātie sāks bāzt pirkstus rozetēs un mirt no elektrības trieciena, aizliegsim arī elektrību?