ASV Pārstāvju palāta atbalsta marihuānas dekriminalizāciju

marihuāna

ASV Pārstāvju palāta piektdien nobalsojusi par likumprojektu, kas paredz marihuānas legalizāciju federālā līmenī, kā arī sodāmības dzēšanu daļai notiesāto, kas tikuši apsūdzēti par nodarījumiem, kas saistīti ar “zālīti”.

Lai gan ir maz izredžu, ka likumprojekts tiks atbalstīts arī Senātā, tas tiek uzskatīts par pirmo soli līdzšinējās narkotiku apkarošanas politikas pārskatīšanā.

Likumprojektu ierosinājuši demokrāti, un gandrīz visi partijas pārstāvji Kongresa apakšpalātā to atbalstīja. Viņiem piebiedrojās arī saujiņa liberāli noskaņoto republikāņu.

Kopumā likumprojektu atbalstīja 228 likumdevēji, bet 164 balsoja pret.

Tomēr balsojums Pārstāvju palātā varētu spiest topošo prezidentu Džo Baidenu pēc stāšanās amatā janvārī marihuānas jautājumu risināt ar izpildvaras rīkojumu palīdzību.

Būdams senators, Baidens kļuva pazīstams ar savu stingro nostāju noziedzības jautājumos, taču prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā viņš sāka demonstrēt mērenāku nostāju.

Savukārt jaunievēlētā viceprezidente Kamala Harisa Senātā bijusi viena no aktīvākajām marihuānas legalizācijas atbalstītājām.

Harisa, kas līdz janvārim joprojām būs senatore, norādījusi, ka Kongresam jārīkojas, lai atbrīvotu valsti no nastas, ko uzkrauj notiesājošie spriedumu par marihuānas glabāšanu un lietošanu, jo šāda sodāmība daudziem rada šķēršļus gan darba, gan mājokļa ieguvē.

“Marihuānas kriminalizācija bijusi kļūda. Rasiski nesamērīgā marihuānas likumu piemērošana tikai padarījusi šo kļūdu smagāku,” savukārt norādījis Pārstāvju palātas Tieslietu komitejas priekšsēdētājs Džerijs Nādlers.

Vairākos ASV štatos marihuāna jau ir legalizēta vai nu medicīniskiem mērķiem, vai arī lietošanai izklaides nolūkā.

Arī novembrī notikušo vēlēšanu laikā vairākos gan demokrātu, gan republikāņu kontrolētajos štatos referendumos tika apstiprināti dažādi pavalstu likumprojekti par marihuānas legalizāciju.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stienis
Stienis

Kāds tur brīnums, ņemot vērā, kas ir palātas priekšsēdētāja un kam tajā pieder vairākums.