Arī Šveice samazina sodu marihuānas smēķētājiem

Šveicē marihuānas lietotāji, pie kuriem atrasto narkotiku daudzums nepārsniegs desmit gramus, turpmāk tiks sodīti tikai ar 200 franku (117 latu) lielu sodanaudu.

Šveices parlamenta apakšnams – Nacionālā padome – trešdien atbalstīja likuma grozījumus, kas, pēc policijas domām, apgrūtinās tiesībsargājošo iestāžu cīņu ar narkodīleriem, vēsta laikraksts “Tages Anzeiger”.

Turpmāk personas, kas vecākas par 18 gadiem un pieķertas ar marihuānu, kuras daudzums nepārsniedz desmit gramus, vairs netiks pakļautas laikietilpīgajai un bieži vien ļoti dārgajai kriminālizmeklēšanai, bet tā vietā aizturētajiem tiks piemērots administratīvs sods, kas pielīdzināms sodam par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Tā vietā, lai tērētu resursus marihuānas smēķētāju tvarstīšanai, policija turpmāk varēs koncentrēties uz cīņu ar narkotiku kontrabandistiem, intervijā laikrakstam “Tribune de Geneve” norādīja kāda sociāldemokrātu pārstāve.

Tomēr Šveices Policijas asociācijas ģenerālsekretārs Makss Hofmans apšauba, vai jaunajai pieejai būs kāda jēga, ņemot vērā, ka tiesvedība sekos jebkurā gadījumā, ja minētā persona nesamaksās sodu 30 dienu laikā.

Turklāt Hofmans pauž bažas, ka anonimitātes garantēšana tiem, kuri saņems sodus, atņems nopietnu ieroci policijas cīņā pret lielajiem narkotiku kontrabandistiem, jo saruks iespējas iegūt liecības kā pierādījumus, vēsta “Tages Anzeiger”.

Līdzīgas bažas paudis arī Tičīno prokurors Antonio Perudžini.

“Bez patērētāja nopratināšanas cīņa pret marihuānas dīleriem ir daudz grūtāka, jo bieži mums nav nekā cita, kā tikai viņu paziņojumi,” laikrakstam “Tages Anzeiger” norādīja Perudžini.

“Tribune de Geneve” vēsta, ka debates politiķu vidū bijušas emocionālas, Nacionālajai padomei mēģinot atrast līdzsvaru starp tiem, kuri uzskata marihuānas smēķēšanu par izklaidējošu pasākumu, kas nepelna tik lielu policijas un tiesas uzmanību un laiku, un tiem, kuri mazu sodu uzskata par nevēlamu signālu jaunatnei.

Galēji labējā Šveices Tautas partija (SVP) un konservatīvie demokrāti pieņemtos grozījumus uzskata par soli pretī marihuānas legalizācijai, pret ko kategoriski iebilst, norādot, ka Šveices tauta pirms trim gadiem nobalsoja pret marihuānas legalizāciju, vēsta “Tribune de Geneve”.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar