Arī Latvijā parādījušies viltotu vakcīnu pret Covid-19 piedāvājumi

Latvijā jau ir parādījušies viltotu vakcīnu pret Covid-19 piedāvājumi, “RīgaTV 24” raidījumā “Preses klubs” teica VC4 valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds.

Runājot par iespējamību, ka Latvijā varētu nelegāli nonākt viltotas vakcīnas, Rēvalds sacīja: “Ir ļoti liels risks, ka nelegālā ceļā ievestas vakcīnas nav pareizi glabātas, un tad gan varētu sanākt ziepes”.

“Ir ziņas, ka kāds jau ir to dabūjis šeit.

Varbūt, ka kāds varētu mēģināt Latvijā nelegāli ievest vakcīnas no Krievijas, bet es ļoti neieteiktu to darīt, jo vakcīnas ir jātransportē īpašā režīmā un, ja kāds viņu ir atvedis somiņā vai termosā, maz ticams, ka tā ir pareizi transportēta. Vakcīnu nedrīkst uzsildīt un pārsaldēt,” norāda VC4 valdes priekšsēdētājs.

Eiropā un Latvijā zāles, pirms tās tiek izsniegtas, tiek vertificētas. Ir speciāla sistēma, kur tiek ievadīti visi dati par medikamentu, un nevienā aptiekā, nevienā ārstniecības iestādē nav iespējams saņemt nelegālas zāles. Bet vakcīnas pret Covid-19 steigas dēļ nav šajā zāļu vertifikācijas sistēmā iekļautas. Tāpēc risks saņemt viltotu vakcīnu ir lielāks.

VC4 vadītājs pastāstīja, ka ir saņēmis vairākus piedāvājumus iegādāties vakcīnu pret Covid-19 partijas, turklāt ar it kā rūpnīcu pavadvēstulēm.

Medikamentu viltošana pasaulē ir milzīga rūpala, turklāt nedrīkst aizmirst, ka vakcīnas pret Covid-19 ražotājfirma “Pfizer” ir arī pasaulē visvairāk viltotā medikamenta Viagras ražotājs, teica Rēvalds.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TV24

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar