Alfrēds Rubiks apņēmis jaunu sievu

Alfrēds Rubiks

“Pēc tam, kad aizgāja mana pirmā sieviņa [Tamāra], ar kuru nodzīvoju 53 gadus, man bija ļoti grūts periods. Sešus gadus vēlāk es apprecējos, un tagad jau gadu man ir jauna sieva. Mana Jeļena nav no modelēm, bet vienkāršs darba cilvēks. Viņai arī pietiekami daudz gadu. Sievai ir vasarnīca, un tur ir pietrūcis vīrieša rokas un vīrieša redzējuma”, jaunumus savā dzīvē žurnālam “Ieva” atklāj 81 gadu vecais bijušais politiķis, tagad pensionārs Alfrēds Rubiks.

Jeļena ir no Dagdas, no atpalikuša Latvijas stūrīša, pati izsitusies, bijusi cehā kārsēja, vērpēja, izgājusi visas profesijas līdz audējai. Tālāk darbs komjaunatnē, tad partijā. Pazīstami mēs esam sen, kopīgi strādājām komjaunatnē, stāsta Rubiks.

No 1985. līdz 1991. gadam Alfrēds Rubiks bija Rīgas pilsētas izpildkomitejas priekšsēdētājs (jeb pilsētas mērs, kā to sauktu mūsdienās). Vēlāk piedalījies 1991. gada augusta apvērsuma mēģinājumā, par ko sešarpus gadus sēdējis cietumā. Pēc tam bijis Eiropas Parlamenta deputāts.

Pats Rubiks vairs politikā nav aktīvs, taču viņa ideālus Latvijā turpina abi dēli – gan Artūrs, gan Raimonds ir deputāti 12. Saeimā. Intervijā žurnālam kādreizējais politiķis gremdējas atmiņās un izsaka savu viedokli par mūsdienu sabiedrību.

“Es biju partijas biedrs, partijā iestājos 1959. gadā, kad apprecējos. Un ticu tai idejai arī šodien, jo man nepatīk tāda izlaidība un liberālisms kā tagad”, – norāda Rubiks.

“Es piekrītu Kārlim Marksam – vide audzina cilvēku. Tagad mums dzīve ir izlaidība. Agrāk televīzijas ekrānos bija strādnieki – zvejnieks, lauksaimnieks, zemnieks. Tagad visi dejo un dzied, jubilejās apsveic aktierus un dziedātājus, labākā gadījumā sportistus. Strādnieku nav,” izsaka nožēlu Rubiks.

Uz žurnālistes jautājumu, vai varēja izdoties Augusta pučs, Rubiks atbild apstiprinoši: “Jā. Ja pie varas būtu Jeļcins, ne Gorbačovs, mēs tagad sēdētu Krievijas sastāvā.”

Rubiks par dzīvi nesūkstās: “Visādas kaites, protams, ir. Bet nav tādas sajūtas, ka rīt vai parīt mans mūžs būs galā. (..) Bet tā ar dzīvi esmu apmierināts. Ne par ko vairāk nesapņoju. Bet padzīvot vēl gribas. Dzīve man patīk.”

Arī ar pensiju viss esot kārtībā: “Šobrīd ir tā, kā vajag būt. 235 eiro Latvijas pensija plus Eiropas pensija. Negribu, ka to skaitli publisko, jo cilvēkiem skaudīs.”

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: žurnāls “Ieva”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar