Krievijā pret Covid-19 vakcinēs arī dzīvniekus

Krievija ir sākusi dzīvnieku vakcinēšanu pret Covid-19, atsaucoties uz amatpersonu sacīto, ziņo BBC.

Krievijā martā paziņoja, ka ir radījusi pirmo dzīvniekiem paredzēto Covid-19 vakcīnu pasaulē.

Vairākos Krievijas reģionos dzīvnieku vakcināciju pret Covid-19 tagad piedāvā veterinārās klīnikas, vietējiem medijiem pavēstījis Krievijas Veterinārās uzraudzības dienests.

Interesi par izstrādāto dzīvnieku Covid-19 vakcīnu “Carnivak-Cov” esot izrādījušas arī Eiropas Savienības valstis, Argentīna, Dienvidkoreja un Japāna.

Kaut arī zinātnieki norāda, ka līdz šim nav gūti pierādījumi, ka dzīvnieki ieņemtu nozīmīgu lomu cilvēku inficēšanā ar šo SARS-CoV-2 vīrusu, visā pasaulē saslimšana ar infekciju ir reģistrēta starp dažādām dzīvnieku sugām, tostarp suņiem, kaķiem, pērtiķiem un ūdelēm.

Tiek lēsts, ka imunitāte pret Covid-19 pēc “Carnivak-Cov” vakcīnas saņemšanas saglabājas sešus mēnešus. Īpaši pieprasīta šī pote esot starp dzīvnieku audzētājiem, pavairotājiem, kā arī cilvēkiem, kuri bieži ceļo.

Zināms, ka arī ASV veterinārā farmācijas kompānija “Zoetis” strādā pie Covid-19 vakcīnas izstrādes dzīvniekiem.

Līdz šim smagākie Covid-19 uzliesmojumi starp dzīvniekiem konstatēti vairākās ūdeļu fermās dažādās valstīs. Lielākais infekcijas uzliesmojums notika ūdeļu audzētavā Dānijā, kur saslimšanas dēļ tika iznīcināti vairāki miljoni dzīvnieku. Ferma pilnībā apturējusi darbību līdz 2022. gadam.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
pāri robežām
pāri robežām

Varbūt Latgalē nevajag nemaz to sputniku, bet gan Carnivak-Cov? ja nu palīdz mediķiem? Parējie tad var kādas paŗis nedēļas cīši novārot un tad durties