8 stilīgākās bibliotēkas pasaulē: Amerikas arhitektu institūta dizaina balva arī Gaismas pilij

Laba grāmata un skaista bibliotēka – kas gan var būt baudāmāks? 2017. gadā konkursa AIA / ALA Library Building Awards uzvarētāju sarakstā iekļautas astoņas bibliotēkas. Tostarp mūsu Gaismas pils. Katra no šīm grāmatu paradīzēm ir unikāla un neatkārtojama. Un divtik liels gandarījums, ka konkursā arī Latvijas Nacionālā bibliotēka ir guvusi starptautisku atzinību.

Amerikas Arhitektu institūts (AIA – American Institute of Architects) un Amerikas Bibliotēku asociācija (ALA – American Library Association) ik gadu paziņo astoņas paraugbibliotēkas, kuras ieguvušas institūta un asociācijas balvas par labāko bibliotēkas ēku dizainu. 2017. gada laureātu vidū – arī Gunāra Birkerta projektētā Latvijas Nacionālā bibliotēka jeb Gaismas pils.

Balva tiek piešķirta, lai veicinātu un atzītu bibliotēku arhitektūras dizaina izcilību. Tā pievērš uzmanību bibliotēku mainīgajai lomai mūsdienu pasaulē un faktam, cik priekšzīmīgi publisko iestāžu arhitektūras dizains var mainīties, lai nodrošinātu sabiedrības vajadzības uz estētisku un funkcionālu darba vidi.

Šogad bez Latvijas Nacionālās bibliotēkas apbalvojums piešķirts vēl septiņām grāmatu krātuvēm: Bostonas Publiskajai bibliotēkai (Boston Public Library, Central Library), Kolumbusas Metropolitēna bibliotēkai (Columbus Metropolitan Library – Whitehall), Bostonas Austrumu atzara bibliotēkai (East Boston Branch Library), Ņujorkas Publiskās bibliotēkas Steipltonas atzaram (New York Public Library Stapleton Branch), Jaunorleānas Rosa F. Kellera bibliotēkai un sabiedriskajam centram (Rosa F. Keller Library and Community Center, New Oreleans), Oregonas Universitātes Alana Praisa zinātņu un izpētes bibliotēkai (University of Oregon Allan Price Science Commons & Research Library) un Varīnas apgabala bibliotēkai (Varina Area Library; Henrico, Virginia), kuras varat apskatīt mūsu fotogalerijā.

Avots: Business Insider

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
no iekšpuses
no iekšpuses

Tad jau nav vērts pat piebilst – katru dienu strādājot LNB telpās, kur depresīva pelēkā krāsa, tiešām cilvēks paliek depresīvs. Lasītājs to nejūt, kaut vairāki man pazīstami izteikuši kritiku par emocionāli auksto vestibilu.