70% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka marihuāna būtu jāatļauj medicīniskiem mērķiem ar ārsta recepti

marihuāna

70% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka marihuāna būtu jāatļauj tikai medicīniskiem mērķiem ar ārsta izrakstītu zāļu recepti, liecina Eiropas Parlamenta Eirobarometra aptaujas dati.

Latvijas un Eiropas Savienības (ES) iedzīvotājiem tika lūgts vērtēt, kādas ir viņu domas par marihuānas lietošanu un legalizāciju. Lielākā daļa jeb 70% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka marihuāna ir jāatļauj tikai medicīniskiem mērķiem un tikai ar ārsta izrakstītu zāļu recepti, 13% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka marihuānu jāatļauj lietot pieaugušajiem gan medicīniskiem, gan rekreatīviem mērķiem, 5% uzskata, ka marihuāna jāatļauj tikai medicīniskiem mērķiem un bez ārsta receptes.

Savukārt 10% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka marihuāna nebūtu jāatļauj ne medicīniskiem, ne rekreatīviem mērķiem, bet 2% nespēja sniegt konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Vairums jeb 62% citās ES valstīs dzīvojošo iedzīvotāju uzskata, ka marihuāna būtu jāatļauj medicīniskiem mērķiem un ar ārsta izrakstītu zāļu recepti, 23% uzskata, ka marihuāna jāatļauj lietot pieaugušajiem gan medicīniskiem, gan rekreatīviem mērķiem, vēl 8% uzskata, ka marihuāna jāatļauj medicīniskiem mērķim bez ārsta izrakstītas zāļu receptes.

Savukārt 6% ES citās valstīs dzīvojošo iedzīvotāji uzskata, ka marihuāna nebūtu jāatļauj ne medicīniskiem, ne rekreatīviem mērķiem, un 2% nevarēja sniegt konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Latvijas un ES iedzīvotājiem tika lūgts arī vērtēt, kāda ir viņu attieksme pret narkotiku kā marihuānas un kokaīna aizliegšanu vai legalizēšanu. Precīzi puse Latvijas iedzīvotāju jeb 50% respondentu uzskata, ka marihuāna ir jāaizliedz arī turpmāk, turpretī 48% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka būtu jāregulē marihuānas izplatība. 2% nesniedza konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Lielākā daļa jeb 62% citviet ES dzīvojošo iedzīvotāju uzskata, ka marihuānas aprite būtu jāregulē. 35% uzskata, ka marihuāna būtu jāaizliedz arī turpmāk, bet 3% nesniedza konkrētu atbildi šajā jautājumā.

Par kokaīna aizliegumu Latvijas iedzīvotāji un iedzīvotāji no citām ES valstīm domā līdzīgi, proti, 88% Latvijas iedzīvotāju un 89% ES iedzīvotāju uzskata, ka kokaīns būtu jāaizliedz arī turpmāk.

9% Latvijas iedzīvotāju un 10% ES iedzīvotāju uzskata, ka kokaīna izplatība būtu jāregulē, un vēl 3% Latvijas iedzīvotāju un 2% ES iedzīvotāju nezināja atbildi uz šo jautājumu.

Respondentiem aptaujā tika lūgts atbildēt uz jautājumu par to, cik vienkārši vai sarežģīti būtu iegūt marihuānu nākamo 24 stundu laikā. 30% respondentu no Latvijas atbildēja, ka marihuānu iegūt būtu sarežģīti, gandrīz tikpat liels aptaujāto skaits, 29%, norādīja, ka marihuānu iegūt būtu ļoti sarežģīti. Turpretī 19% Latvijas iedzīvotāju atbildēja, ka marihuānu iegūt būtu vienkārši, un 9% atbildēja ar “ļoti vienkārši”, bet 12% nezināja atbildi uz šo jautājumu.

Citās ES valstīs 28% respondentu atzina, ka marihuānu iegūt būtu vienkārši, un tikpat atzina, ka to iegūt būtu pat ļoti vienkārši, toties 18% respondentu minēja, ka marihuānu iegūt būtu ļoti sarežģīti, bet 15% – ka to iegūt būtu sarežģīti. 11% respondentu nezināja atbildi uz konkrēto jautājumu.

Aptaujas tika veikta no 2021. gada 30. jūnija līdz 10. jūlijam, aptaujājot 1002 Latvijas iedzīvotājus un 25 713 ES iedzīvotājus.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stienis
Stienis

Aha – marihuānu viņi atbalsta, bet tiesības pašam izvēlēties potēties vai nē – to nu nedrīkst atļaut. Klauni!

aa10aa
aa10aa

sākumā dosim visiem marihuānu, tad ārstēsim no narkotiku atkarības. ārsti par sevi parūpēsies – darbs būs mūžīgi

antons
antons

No zāles nav atkarības. Atšķirībā no šņabja.