16 ģeniāli šoferīšu triki, lai auto vienmēr kārtībā

auto triki

Mūžu dzīvo, mūžu mācies – tā varētu teikt, aplūkojot šīs fotogrāfijas. Triki, kurus izgudrojuši auto vadītāji no visas pasaules, palīdz viegli tikt galā ar sīkām ķibelēm, kas pazīstamas ikvienam šoferītim. Atcerieties tos, un jūsu braucamais vienmēr būs kārtībā – gan iekšiņā, gan āriņā, kā sacīt jāsaka.

1.Ja ceļo kopā ar bērniem

auto triki

Zīdaiņu kopšanas līdzekļus ievietojiet vannasistabai paredzētā somiņā. Tā pārvadājot krēmi, pamperi, dupša pūderis, pudelīte ar ūdeni un cita nepieciešamā atribūtika neizlīs un būs pa ķērienam.

2. Lai ātri atvēsināt automašīnu…

auto triki

…atveriet vienu no priekšējiem logiem, pēc tam vairākas reizes atveriet un aizveriet automašīnas durvis pretējā pusē, lai no salona izdzītu sakarsušo gaisu.

3. Lai nomaskētu sīkas skrambas…

auto triki
…piemeklējiet nagu laku attiecīgajā tonī un pārklājiet ar to braucamrīka sīkās rētas – tās tikpat kā nebūs pamanāmas. Bezkrāsainā nagu laka ir efektīvs līdzeklis arī cīņā pret priekšējā stikla sprēgāšanu. Kā pagaidu pasākums derēs šāds paņēmiens: pārklājiet ieplaisājušo stiklu ar 2 – 3 kārtām bezkrāsainās nagu lakas. Tas neļaus plaisai kļūt lielākai.

4. Silikona kūku formiņas

auto triki

Glāžu turētājos ievietojiet silikona kūku formiņas. Tad nebūs jābaidās, ka dzēriens izšļakstoties notraipīs turētāju.

5. Ja bažījaties, ka automehāniķis jūs piešmauks

auto triki

Lai pārliecinātos par automehāniķa godprātīgumu, pavaicājiet viņam, kādā stāvoklī ir detaļa, par kuru zināt – tai nav ne vainas.

6. Lai atbrīvotos no apnikušām auto uzlīmēm…

auto triki

…samērcējiet siltā ūdenī avīzi, uzlieciet to uz uzlīmes un desmit minūtes paturiet.

7. Ja aizsalusi slēdzene

auto triki

Atkausēt aizsalušu slēdzeni palīdzēs antibakteriālais roku krēms. Uzspiediet to nedaudz (apmēram zirņa lieluma piciņu) uz pirksta un parīvējiet slēdzeni tā, lai krēms nokļūtu aizsalušajā slēdzenē. Antibakteriālā roku krēma sastāvā ir spirts, kas ātri atkausēs ledu. Tikpat labi var ar roku krēmu ieziest auto atslēgu — šajā gadījumā jums nevajadzēs novilkt cimdus.

 

8. Lai ērti uzglabātu papīra kabatlakatiņus…

auto triki

…ievietojiet tos tukšā kafijas glāzītē ar vāciņu.

9. Lai tālrunis neizslīdētu no turētāja…

auto triki

…piestipriniet to ar kancelejas gumiju.

10. Lai mašīnas salonā vienmēr būtu tīrs…

auto triki

…izmantojiet trauku birstošo produktu uzglabāšanai. Ievietojot tajā atkritumu maisu, iegūsiet mini urnu drazām.

11. Ja vēl tikai mācāties novietot automašīnu garāžā

auto triki

Ja auto vadīšanas tiesības esat ieguvis nesen un vēl tikai apgūstat savu braucamo, šāds paņēmiens ir labs risinājums automašīnas novietošanai garāžā. Iekariet tenisa bumbiņu vai spilgtas krāsas mīksto mantiņu tur, kur paredzēts novietot mašīnu. Tas palīdzēs izjust automašīnas gabarītus un jūs noteikti neaizbrauksiet tālāk, nekā nepieciešams.

12. Lai notīrītu automašīnas lukturus

auto triki

Pārsteidzoša alternatīva dārgajiem auto lukturu tīrīšanas līdzekļiem ir parasta zobu pasta. Ar nevajadzīgu zobu birstīti vai lupatiņu uzziediet zobu pastu lukturim un pamatīgi parīvējiet. Pēc tam lukturus noskalojiet ar ūdeni.

13. Lai notīrītu laukumus, kam grūti piekļūt…

auto triki

…labi noderēs zīmēšanas ota.

14. Lai spilgti saules stari nežilbinātu acis

auto triki

Šis paņēmiens ir aizgūts no pilotu prakses. Ja saulē žilbst acis, izmantojiet plānu plastmasas vai akrila loksni (dokumentu mapi, piemēram). Tā pie stikla pielips pati, jo elektrizēsies. Alternatīvs variants  — krāsaina siltumnīcas plēve, taču tad tās piestiprināšanai būs nepieciešama līmlenta.

15. Lai pasargātu durvis no skrāpējumiem

16-geniali-soferisu-triki-lai-auto-vienmer-kartiba-15

Ja garāža ir šaura, piestipriniet pie tās sienām porolona sloksnes. Tā var novērst risku saskrāpēt auto durvis, ja tās tiks atvērtas pārāk neuzmanīgi.

16. Gatavs visam

auto triki
Nekad nesaki nekad. Lieliski, ja automašīnā glabāsit somiņu, kurā ir visas pirmās nepieciešamības lietas.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar