15 vēsturiski foto, kuros iemūžinātas asinis stindzinošas slepkavības un masu pašnāvības

slepkavības

Piedāvājam aplūkot piecpadsmit fotogrāfijas, kurās iemūžināti reāli asinis stindzinoši notikumi – slepkavības un pašnāvības, kas savulaik lika celties stāvus matiem pat pašiem pieredzējušākiem kriminālistikas speciālistiem.

 

Titulbildē redzamā fotogrāfija vēsturē guvusi nosaukumu „Visskaistākā pašnāvība”.

Evelīna Makheila (Evelyn McHale) izdarīja pašnāvību, nolecot no Empire State Building debesskrāpja Ņujorkā. Apstākļi sakrita tā, ka tajā brīdī turpat tuvumā atradās fotogrāfs Roberts Vails (Robert Wiles), kas iemūžināja fotogrāfijā nedzīvo Makheilas ķermeni, kas bija uzkritis uz ANO limuzīna. Pirms Makheila atņēma sev dzīvību, viņa pameta savu līgavaini. Pašnāvnieces pirmsnāves zīmītē bija rakstīts: „Viņam būs labāk bez manis. Es nevienam nevarētu būt laba sieva”.

 

15-foto-kuros-iemuzinatas-asinis-stindzinosas-slepkavibas-unmasu-pasnavibas-02

Regīna Keja Voltersa (Regina Kay Walters)

Šo 14 gadus jaunās Regīnas Kejas Voltersas fotogrāfiju uzņēma sērijveida slepkava Roberts Bens Rouds (Robert Ben Rhoades), kurš vēlāk tika notverts vadot smago automašīnu, kuras piekabē bija ierīkota spīdzināšanas kamera. Pirms šīs fotogrāfijas uzņemšanas Rouds nogrieza savai upurei matus un piespieda uzvilkt kleitu un augstpapēžu kurpes, bet pēc tam nogalināja viņu kādā noliktavā Ilinoisā.

 

15-foto-kuros-iemuzinatas-asinis-stindzinosas-slepkavibas-unmasu-pasnavibas-03

Tailers Hedlijs (Tyler Hadley)

17 gadus vecais Tailers Hedlijs gribēja sarīkot ballīti, taču viņa vecāki atsacījās pamest māju, tāpēc viņš ņēma rokās veseri un sita viņus līdz nāvei. Tailers paslēpa vecāku līķus, sakārtoja māju un saaicināja ciemiņus. Arī viņa nogalinātie vecāki piedalījās ballītē, tikai neviens viņus neredzēja. Šī fotogrāfija tika uzņemta naktī pēc slepkavības, kad Tailers atzinās nodarītajā draugam Maksim (no kreisās).

 

15-foto-kuros-iemuzinatas-asinis-stindzinosas-slepkavibas-unmasu-pasnavibas-04

Fotogrāfa Kevina Kārtera fotogrāfija (Kevin Carter), par kuru viņš saņēma Pulicera balvu

Dienvidāfrikāņu fotogrāfs strādāja Sudānā 1993.gadā, kad tur valdīja bads. Fotogrāfijā atainots no bada mirstošs bērns, kas mēģina aizrāpot līdz vietai, kur tiek dalīta pārtika. Līdzās bērnam redzams maitu ērglis, kas gaida sava upura nāvi. Kārters nedrīkstēja bērnam tuvoties, jo visapkārt valdīja slimību risks. Trīs mēnešus pēc Pulicera balvas pasniegšanas ceremonijas 33 gadus vecais fotogrāfs izdarīja pašnāvību, nespēdams tikt galā ar drūmajām atmiņām.

 

15-foto-kuros-iemuzinatas-asinis-stindzinosas-slepkavibas-unmasu-pasnavibas-05

Treviss Aleksanders (Travis Alexander)

Trevisa Aleksandera pēdējā fotogrāfija, kuru uzņēma viņa bijuši draudzene Džodija Ariasa (Jodi Arias), pirms viņš tika noslepkavots. Sieviete pāris reižu nospieda fotoaparāta slēdzi laikā, kamēr abi puiša mājās meņģējās. Pēc piecām dienām Trevisa līķis ar 27 durtām brūcēm, pārgrieztu rīkli un lodi galvā tika atrasts dzīvokļa vannasistabā.

 

15-foto-kuros-iemuzinatas-asinis-stindzinosas-slepkavibas-unmasu-pasnavibas-06

„Debesu vārtu” sekta

1997.gada 26.martā 39 sektas „Debesu vārti” locekļi izdarīja pašnāvību, ticot, ka viņu dvēseles ar kosmosa kuģi tiks nogādātas uz Heila-Bopa komētu. Sektas dibinātājs Māršals Aplvaits (Marshall Applewhite) viņiem iestāstīja, ka drīz Zemi iznīcinās citplanētieši, tāpēc viņiem tā ir jāpamet.

 

15-foto-kuros-iemuzinatas-asinis-stindzinosas-slepkavibas-unmasu-pasnavibas-07

Blānša Monjē (Blanche Monnier)

Blānša Monjē 24 gadus tika turēta ieslodzīta telpā bez logiem, kur viņai nācās dzīvot pašai savos izkārnījumos. Viņa tika atrasta 1901.gadā, kad kāds anonīms ziņotājs piezvanīja policijai. 24 gadus sieviete nebija redzējusi dienas gaismu.

 

15-foto-kuros-iemuzinatas-asinis-stindzinosas-slepkavibas-unmasu-pasnavibas-08

Reinaldo Dagsa (Reynaldo Dagsa)

Filipīniešu politiķe Reinaldo Dagsa fotografējās kopā ar savu ģimeni Jaungada svinību laikā. Fotogrāfijā redzams arī viņas slepkava – kāds auto zaglis, kuru Dagsa reiz bija palīdzējusi ielikt aiz restēm.

 

15-foto-kuros-iemuzinatas-asinis-stindzinosas-slepkavibas-unmasu-pasnavibas-09

„Tautas templis”

Amerikāņu mācītājs Džims Džonss (Jim Jones) nodibināja reliģiozu kustību „Tautas templis”, kas vēsturē tika ierakstīts kā lielākā masveida pašnāvība. 918 sektas locekļi nogalināja sevi, saindējoties ar cianīdu.

 

15-foto-kuros-iemuzinatas-asinis-stindzinosas-slepkavibas-unmasu-pasnavibas-10

Dīns Korls (Dean Corll)

Dīnu Korlu mēdza saukāt par Ledeni, jo viņam bija paradums nemitīgi dāļāt konfektes kaimiņu bērniem. Neraugoties uz to, viņš bija viens no visu laiku pašiem nežēlīgākajiem sērijveida slepkavām. Laika posmā no 1970. līdz 1973.gadam Korls izvaroja un nogalināja vismaz 28 zēnus. Viņam bija divi līdzzinātāji, no kuriem viens viņu galu galā nošāva. Šī fotogrāfija tika atrasta viņa personīgajās mantās. Attēlā redzamais zēns tā arī netika atpazīts, kas vedina uz asinis stindzinošiem minējumiem, ka maniaka upuru skaits varēja būt krietni lielāks nekā tikai 28.

 

15-foto-kuros-iemuzinatas-asinis-stindzinosas-slepkavibas-unmasu-pasnavibas-11

Džons Lenons un viņa slepkava Marks Deivids Čepmans

Čepmans nogalināja Lenonu tikai pāris stundas pēc šīs fotogrāfijas uzņemšanas. Kad Čepmanam vaicāja, kāpēc viņš to izdarīja, slepkava atbildēja: „Es domāju, ka kļūšu tikpat slavens kā viņš”.

 

15-foto-kuros-iemuzinatas-asinis-stindzinosas-slepkavibas-unmasu-pasnavibas-12

Masu slaktiņš skolā „Kolumbīne”

Šī fotogrāfija tika uzņemta tikai divas nedēļas pirms masu slaktiņa skolā „Kolumbīne”, kurā tika nošauti 12 skolēni un viens skolotājs. Kreisajā stūrī augšā fotogrāfijā var saskatīt divus skolēnus, kas imitē šaušanu fotoaparāta objektīvā. Daudzi šajā žestā saskatīja šausmīgu pareģojumu par to, kas sekos.

 

15-foto-kuros-iemuzinatas-asinis-stindzinosas-slepkavibas-unmasu-pasnavibas-13

Fotogrāfija uzņemta Osvencimas nāves nometnes gāzes kamerā, Polijā

 

15-foto-kuros-iemuzinatas-asinis-stindzinosas-slepkavibas-unmasu-pasnavibas-14

Terora akts Omā

Šī fotogrāfija uzņemta pāris minūtes pirms terora akta Omā, Ziemeļīrijā. Spridzeklis bija ielikts sarkanajā automobilī, kas redzams fotogrāfijā. Asiņainākais terorakts Ziemeļīrijā atņēma dzīvību 29 cilvēkiem un ievainojot vismaz 220. Tēvs un dēls, kas iemūžināti šajā fotogrāfijā, izdzīvoja.

 

15-foto-kuros-iemuzinatas-asinis-stindzinosas-slepkavibas-unmasu-pasnavibas-15

Ceļotājs Kristofers Makkendless (Chris McCandless)

Pēdējais pašportrets, kuru uzņēma Kristofers Makkendless pirms došanās uz Aļaskas neapdzīvoto daļu. Drīz vien pēc tam mednieki atrada Makkendlesa līķi kādā pamestā autobusā. Kā tapa zināms vēlāk, ceļotājs mira, saindējoties ar kādu indīgu augu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Andris
Andris

„Tautas templis” nebija pašnāvība…