15 labākās romantiskās komēdijas – izvēlies un baudi

Jau labu laiku kritiķi nebeidz vaimanāt, ka no ekrāniem pazudušas romantiskās komēdijas.2012. gadā producente Linda Obsta (Bezmiegs Sietlā, Kā Pazaudēt Puisi 10 Dienās) žurnālam New York atzīst – lai veidotu šādas filmas, pēdējos 30 gados šis ir vissmagākais laiks.

Teju uz ekrāniem iznākusi Nensijas Meiersas filma Praktikants ar Annu Heteveju un Robertu De Niro galvenajās lomās. Lai arī filmai ir visas romantiskai komēdijai raksturīgās īpašības, tajā ir arī negaidīti pavērsieni. Atturēsimies no detaļu izklāstīšanas, taču, ja Praktikants radīs vēlēšanos, lai laimīgās beigas turpinās, žurnāls VOGUE sagatavojis sarakstu ar piecpadsmit visu laiku labākajām romantiskajām komēdijām.

Enija Hola (Annie Hall)

labakas-romantiskas-komedijas-01

Sakot “patīk”, nav pateikts nekas, salīdzinājumā ar to, ko jūtam, skatoties šo filmu. Mums tā ļoti patīk. Mēs esam sajūsmā! Filma, kurā galvenās lomas spēlē Vudijs Alens un Diāna Kītone, tiek uzskatīta par visu laiku labāko romantisko komēdiju.

Kad Harijs Satika Salliju… (When Harry Met Sally . . .)

labākās romantiskās komēdijas

Šī filma ne tikai pierādīja, ka sievietes un vīrieši nevar būt vienīgi draugi, bet arī 26 gadus vēlāk šī klasiskā filma ir tā, pēc kuras parauga tiek vērtētas visas pārējās romantiskās komēdijas. Šī 1989. gada filma ar Megu Raienu un Billiju Kristelu galvenajās lomās ir tik iemīļota tāpēc, ka tā stāsta par seniem draugiem.

 Sabrina

labākās romantiskās komēdijas
Kuram gan negribas pašam piedzīvot šīs filmas cienīgu stāstu? Nemanāma (bet skaista) meitene dodas uz Parīzi, un kādas mistiskas varas iespaidā viņa pārtop Odrijā Hepbernā. Šajā 1954. gada filmā Odrija Hepberna, Hamfrijs Bogarts un Viljams Holdens izspēlē vienu no visu laiku apburošākajiem mīlas trīsstūriem, sniedzot mums cerību, ka pavāru nodarbības un jauna frizūra liks iemīlēties mūsos tieši tam konkrētajam cilvēkam, kas mīt mūsu sapņos. Arī 1995.gada rīmeiks ar Harisonu Fordu un Džūliju Ormondu nav peļams.

Tas Var Notikt ar Tevi (It Could Happen to You)

labākās romantiskās komēdijas

Lai arī šī 1994. gada filma negozējās slavas saulītē, tā tomēr ir pelnījusi vēl vienu iespēju. Ņujorkas policistam (Nikolass Keidžs) nepietiek naudas viesmīles (Bridžeta Fonda) dzeramnaudai, tāpēc tā vietā, lai skrietu uz banku, viņš piedāvā sadalīt viņa loterijas biļetes laimēto naudu. Pēc tam, kad viņš tiešām naudu laimē, šis policists piepilda savu solījumu, atdodot pusi no laimesta viesmīlei, kas ne visai ir pa prātam viņa sievai (Rozija Pereza). Pāris iemīlas un filma beidzas ar mīlniekiem gaisa balonā virs Centrālā Parka. Skaists fināls.

 Četras Kāzas un Vienas Bēres (Four Weddings and a Funeral)

labākās romantiskās komēdijas

Sievietēm, kuru vīrieša ideāls ir tarkšķošs, izspūris Hjū Grānts frakā, Četras Kāzas un Vienas Bēres būs vislabākā izvēle. Filmā, kuras scenārija autors ir Ričards Kērtiss, kurš režisējis arī filmu Patiesa Mīla (Love Actually), Grānts tēlo neveiklu vīru, kuram iepatīkas spontāna sieviete (atveido Endija Makdovela). Šīs attiecības mēs varētu vērot atkal un atkal.

 Bridžetas Džounsas Dienasgrāmata (Bridget Jones’s Diary)

labākās romantiskās komēdijas

Ja runa ir par mūdienīgajām romantiskajām komēdijām, Bridžetas Džounsas Dienasgrāmata ir perfekta. Filma uzņemta pēc tāda paša nosaukuma grāmatas (kas balstīta uz Džeinas Ostenas grāmatas “Lepnums un Aizspriedumi” motīviem) un galveno lomu tajā atveido Renē Zelvegere, Hjū Grānts un Kolins Fērts. Kura sieviete gan nav sapņojusi par vīrieti, kurš teiktu, ka viņa viņam patīk tieši tāda, kāda viņa ir?

 Bezmiegs Sietlā (Sleepless in Seattle)

labākās romantiskās komēdijas

1993.gadā Nora Efrona piedalījās jau par klasiku kļuvušajā filmā Bezmiegs Sietlā. Šajā tumšajā un salkanajā filmā, kur galveno lomu spēlē Mega Raiena, varone iemīlas Sietlas atraitnī (Toms Henkss), par kuru viņa dzirdējusi pa radio. Filma mūs visus padara par bezcerīgiem romantiķiem, kas arī bija tās galvenā doma – bezcerīga romantika.

 Džesikas Šteinas Skūpsts (Kissing Jessica Stein)

labākās romantiskās komēdijas

Tipisko romantisko komēdiju filmu kājām gaisā apgrieza 2001.gada filma Džesikas Šteinas Skūpsts. Pēc daudziem neveiksmīgiem randiņiem Džesika Šteina (Dženifera Vestfelda) izmēģina kaut ko jaunu – randiņu ar sievieti. Filma ir apburoša un ar negaidītiem pavērsieniem. Tieši tas ir tas, kāpēc mums tā tik ļoti patīk.

 Neziņā (Clueless)

labākās romantiskās filmas

Eimijas Hekerlingas filma ir par bariņu Beverlihilsas meiteņu, kas mūs izglītoja par daudziem mazpazīstamiem dizaineriem, par Monē un, protams, Polu Rudu (kurš mums patīk vēl arī šodien). Šī 1995.gada filma pavisam nesen nosvinēja savu 20 gadadienu, kas ir vēl viens iemesls, lai šo filmu noskatītos vēlreiz.

 Jaukā Sieviete (Pretty Woman)

labākās romantiskās filmas

Ričardam Gīram varbūt ir vienalga par Jauko Sievieti, bet pat pēc 25 gadiem šis mīlas stāsts, kas uzvirmoja prostitūtas un miljonāra sirdīs, ir viens no mūsu mīļākajiem.

 Mana Labākā Drauga Kāzas (My Best Friend’s Wedding)

labākās romantiskās komēdijas

Pēc tam, kad Džūlija Robertsa labu laiku atveidoja Amerikas skaistulītes, viņa pilnībā mainīja imidžu ar lomu 1997.gada filmā Mana Labākā Drauga Kāzas. Robertsa, kura filmā nepārtraukti smēķē un staigā ar uzkasītiem matiem, izstrādā plānu, kā atgūt savu draugu (Dermots Malronijs) no 20 gadus vecas meitenes (Kamerona Diaza) ķetnām. Gala rezultātā šī loma kļūst par vienu no Robertsas spilgtākajām un, kā tad bez dziedāšanas līdzi Dionai Vorvikai?

 Patiesā Mīla (Love Actually)

labākās romantiskās komēdijas

Patiesā Mīla dienas gaismu ieraudzīja nu jau pirms 12 gadiem, un mēs to atceramies vēl tagad. Mums tā patīk ne tikai Ziemassvētku džemperu, Hjū Granta dejošanas un Kolina Fērta lauzītās portugāļu valodas dēļ, bet arī tāpēc, ka šī Ričarda Kērtisa filma (vienalga, lai kā Holivuda censtos) nav pārbāzta ar spilgtām zvaigznēm, kas to padara vēl apburošāku un piezemētāku.

 Līgavas Tēvs (Father of the Bride)

labākās romantiskās filmas

Pirms Nensija Meiersa sāka rakstīt mīlas stāstus, viņa atsvaidzināja 50-to gadu filmu 90-to gadu noskaņās. Stīvs Mārtins filmā atveido nervoza līgavas tēva lomu. Šī ir viena no tām filmām, kuru ieteicams noskatīties tēvam kopā ar meitu.

 Ierašanās Amerikā (Coming to America)

labākās romantiskās filmas

Vai ir vēl kāda labāka un jautrāka variācija par “Pelnrušķītes” stāstu, kā Džona Lendisa Ierašanās Amerikā? Šajā 1988.gada filmā Edijs Mērfijs attēlo princi Zamundu, kurš ierodas Amerikā, lai atrastu sev līgavu. Ierašanās Amerikā mums ne tikai lika smieties, bet arī saprast, ka var mīlēt kādu tādu, kāds viņš ir.

 Kāzu Muzikants (The Wedding Singer)

labākās romantiskās filmas

Ādams Sandlers ir filmējies neskaitāmās romantiskajās komēdijās, taču neviena nav tik laba kā Kāzu Muzikants. Šajā filmā Sandlers atveido kāzu muzikantu, kurš izglābj Drū Berimoru no Džūlijas Džūlijas (Julia Guglia) vārda pieņemšanas un iegūst viņas mīlestību tikai ar savu balsi (un traku 80-to gadu frizūru) vien. Noklausies Sandleru dziedam klasisko “Grow Old With You”.
Lai jauks piektdienas vakars!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar