10 sadzīviskas kļūdas, kas sacūko pat pašu izsmalcinātāko interjeru

kļūdas

Tu raujies vai no ādas ārā, lai mājokļa interjers izskatītos tāds, kādu nesen redzēji glancētajā žurnālā, bet tik un tā kaut kas nav lāgā. It kā ir ievēroti visi interjera veidošanas noteikumi, pareizie krāsu salikumi, vienots stils, bet tik un tā izskatās ne tā, kā gribētos.

Pārliecinieties, vai nav pieļautas bieži sastopamās sadzīviskās kļūdas dzīvojamās telpas iekārtošanā, kas spēj sacūkot pat pašu izsmalcinātāko interjeru.

 

1.Magnētiņi pie ledusskapja

kļūdas interjerā

Pie ledusskapja haotiski pielipināti magnētiņi rada iespaidu, ka virtuvē valda haoss. Ja jūsu vaļasprieks ir to kolekcionēšana, pierīkojiet pie sienas speciālu metāla plāksni.

 

2. Suvenīri

kļūdas interjerā

Arī suvenīri, šā tā salikti dažādās vietās, rada iespaidu, ka mājoklī valda haoss. Tikai atšķirībā no magnētiņiem, tos nav kam pielipināt. Risinājums tomēr ir – atvēliet suvenīriem plauktu, un lai tajā ir, piemēram, tikai automašīnu modelīši, vārnu figūriņas, vai pilsētu simboli.

 

3. Trauku mazgāšanas līdzekļi

kļūdas interjerā

Jūsu dzīvokļa virtuve izskatītos patiešām izcili, ja vien ne muļķīgas kļūdas – pašā redzamākajā vietā rēgojas trauku mazgājamo līdzekļu jūklis. Bet bez tiem taču iztikt nevar, to zina ikviena saimniece. Risinājums varētu būt speciāli dozatori, kas piemeklēti virtuves interjeram pieskaņotā krāsa un stilā.

 

4. Drēbju jūklis uz gludināšanas dēļa

kļūdas interjerā

Pazīstama situācija, vai ne? It kā tikai pagaidām noliktas drēbes uz gludināšanas dēļa, kas tur paliek ļoti ilgi. Dizaineri ieteic tomēr neslinkot un nolikt apģērbu un citas mantas tām paredzētajās vietās. Un gludināšanas dēļa glabāšanai ir daudz risinājumu.

 

5. Izmētāti apavi priekštelpā

kļūdas interjerā

Dzīvojam tādos platuma grādos, kur laikapstākļi mainās teju dažu stundu laikā, tāpēc ir nepieciešami vairāki sezonas apavu pāri. Tomēr eksperti ieteic apavus vienkārši nenolikt koridorā, jo tas rada nevīžības iespaidu. Nepažēlojiet laiku un naudu, lai iegādātos speciālu skapīti, kur glabāt zābakus, sporta apavus, kurpes, sandales utt. Tas var arī būt vienkārši plaukts vai pat pakaramais. Tādā veidā gan vietas būs vairāk, gan mājoklis kārtīgāks.

 

6. Dažādas krāsas dvieļi vannas istabā

kļūdas interjerā

Kad iztēlojamies to, kāda pēc remonta izskatīsies vannas istaba, diez vai prātā nāk dvieļi ar milzīgi delfīniem vai papagaiļiem. Dvieļi, kas „lec ārā” no rūpīgi veidotā stila un krāsu gammas  – kļūdas, kas pārliecinoši sacūko vannasistabu. Bez šaubām, jums nav uzreiz visi esošie dvieļi jāizmet miskastē, iegādājieties tos pamazām, taču atbilstošā krāsā.

 

7. Sporta inventārs

kļūdas interjerā

Ja jau veselu gadu jūs ne reizes neesat izmantojis velotrenažieri, tad, iespējams, tas jums dzīvoklī nemaz nav vajadzīgs. Tomēr ja trenējaties regulāri, vajadzētu ierīkot atsevišķu vietu, kur glabāt hanteles vai ierīkot miniatūru sporta zāli, piemēram, uz balkona.

 

8. Gultas veļa

kļūdas interjerā

Ja jūsu guļamistabā pie sienas ir gleznas un uz naktsskapīša stāv antikvārs pulkstenis, tad gultas veļa ar „dzīvniecisku” rakstu izskatīsies pavisam „lēti”. Ir divi risinājumi: tāpat kā vannasistabā dvieļus, pakāpeniski nomainīt arī gultas veļu, vai uzšūt lielu gultas pārklāju, kas nomaskēs nepieskaņotos palagus, pa virsu izkārtojot dekoratīvus spilvenus.

 

9. Sīkumi virtuvē

kļūdas interjerā

Grūti noticēt, bet var turēt pa ķērienam garšvielas, eļļas un etiķus, tostarp nebojājot virtuves skatu ar neskaitāmajām paciņām, burciņām un pudelītēm. Vienoti glabāti sīkumi virtuvi padarīs pievilcīgāku, bet ēdiena gatavošanu – patīkamāku.

 

10. Bērnu rotaļlietas

kļūdas interjerā

Nav šaubu, ja ģimenē aug bērni, kārtību mājoklī uzturēt ir grūti.  Un tomēr – bērnu mantiņas var nevis radīt nekārtību, bet gan palīdzēt to izdaiļot. Krāsaini konteineri rotaļlietu uzglabāšanai bērnistabā radinās bērnus uzturēt kārtībā vidi, kurā dzīvo, kā arī būs telpas dizaina elements.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
nazis
nazis

Īstā mājā, kur dzīvo īsti dzīvi cilvēki, valda brīnišķīga, dzīva un mainīga nekārtība, kas arī rada mājīguma sajūtu. Īpaši, ja vēl mājās ir bērni ar visu viņu kņadu un draiskulībām (kas vēl pasaulē var būt jaukāks?).

Vīlies
Vīlies

Nesalīdzināmas telpas salīdzinātas. Zemas kvalitātes analīze, kas cenšas likt Tev justies sliktāk. Nejūties tā! Tava māja ir brīnišķīga, kop to un neskaties uz “paraug pardošanas mājām” bildēs, kur vis ir “nedzīvs” māja nav muzejs, māja ir vieta, kur dzīvo un ir rosība.

Protams, katram savs, bet šo rakstu nelasīs Tie, kam ir tās miljonāru mājas un ja lasa, tad viņi ir bandīti nevis nopelnījuši sev miljona māju. Neviens izglītots savu miljona māju par kūti nepataisīs