10 populāri logotipi, kuru īsto jēgu nojauš tikai retais

logotips

Uz mūsu iecienītajām precēm ir ražotāja logotips. Tas izskatās tik ierasti, ka mēs pat neiedomājam par to nozīmi un slēpto vēstījumu.

Tomēr der zināt, ka daudzi slaveni uzņēmumi logotipa izstrādei velta ne vienu vien gadu un iegulda tajā ne vienu vien miljonu dolāru. Tāpēc no pirmā skatiena šķietami vienkāršajos zīmējumos bieži ir apslēpta kāda ideja, īpašs vēstījums.

 

logotipi

1. „Fedex” logotips ārēji ir pavisam vienkāršs — lieli purpursarkani un piesātinātas oranžas krāsas burti. Varētu šķist, ka tas ir primitīvisms. Nekā nebija! Ieskatieties vērīgāk. Burti „Е” un „Х” veido bultu. Vien retais pievērš tai uzmanību, bet zemapziņas līmenī tā darbojas vienkārši lieliski un rada iespaidu par uzņēmuma ātrumu un profesionālismu.

 

logotipi

2. Daudzi uzskata, ka ātrās ēdināšanas tīkla Mcdonald’s logotips ir veidots, vienkārši paņemot nosaukuma pirmo burtu „M”, palielinot to un nokrāsojot zelta krāsā. Tā ir tikai daļa patiesības, idejas ārējā puse. Emblēmai ir psiholoģisks aspekts. Saskaņā ar Freida teoriju šāda forma asociējas ar barojošas sievietes krūti.

 

logotipi

3. Londonas muzejā var uzzināt pilsētas vēsturi, sākot no seniem laikiem, līdz pat mūsdienām. Tāpēc tam ir arī atbilstošs logotips. Katrs slānis attēlo pilsētas ģeogrāfiskās robežas dažādos laikos. Pamatotas ir arī spilgtās krāsas — tās kalpo jaunatnes piesaistīšanai.

 

10-populari-logotipi-kas-ietver-sleptu-vestijumu-04

4. Sporta preču veikalu tīkla „Adidas” nosaukuma pamatā ir tā dibinātāja Adolfa Daslera vārds. Logotips vairākas reizes ir mainīts, taču tajā vienmēr saglabātas trīs joslas. Patlaban tās veido trīsstūri — kalnu. Tas simbolizē šķēršļus, kas jāpārvar visiem sportistiem.

 

logotips

5. Deviņpadsmitā gadsimta astoņdesmitajos gados, apvienojoties divām kuģniecības firmām, tika izveidots uzņēmums “Mitsubishi”. Jaunā uzņēmuma logotipa pamatā ir abu bijušo firmu logo. To veido trīs ozola lapas un trīs briljanti. Arī pats nosaukums „Mitsubishi” tulkojumā nozīmē „Trīs briljanti”. Logotipa sarkanā krāsa pauž firmas pārliecību par ražotās produkcijas kvalitāti.

 

10-populari-logotipi-kas-ietver-sleptu-vestijumu-06

6. Kurš gan nezina interneta meklētāja „Google” logotipu! To veido tikai dažādu krāsu burti, tomēr arī tiem ir tieša saikne ar uzņēmuma tēlu. Dizaineru mērķis bija radīt logo bez liekiem specefektiem un norādīt uz uzņēmuma dinamisko attīstību un rotaļīgo raksturu.

 

10-populari-logotipi-kas-ietver-sleptu-vestijumu-07

7. Tā nebija nejaušība, ka 2008. gadā veidotā „Animal Planet” logotipa radītāji izmantoja dažādus zaļās krāsas toņus un vienu burtu apgrieza kājām gaisā. Šis logo ir džungļu un pirmatnējo instinktu simbols un paredzēts dažādai mērķauditorijai.

 

logotipi

8. Daudzi pazīst NBC logotipu — izplestu pāva asti. Kāpēc tā? Tas ir saistīts ar to, ka laikā, kad dizaineri izstrādāja logo, NBC piederēja elektronikas uzņēmumam Radio Corporation of America (RCA), kurš tikko bija uzsācis pirmo krāsu televizoru ražošanu. Logotipa uzdevums bija vēstīt par jaunās paaudzes televizoru priekšrocībām. Logo taureņa un varavīksnes veidolā uzreiz tika noraidīti kā nepietiekami oriģināli un radoši. Rezultātā uzņēmums izvēlējās pāva asti un saukli „NBC lepojas ar savu jauno krāsu televizoru!” (pārfrāzēts teiciens „lepns kā pāvs”).

 

10-populari-logotipi-kas-ietver-sleptu-vestijumu-09

9. Plaši pazīstamā interneta veikala „Amazon” logotips ir ārēji vienkāršs, tomēr arī tam ir slēpta nozīme. Oranžā bultiņa simbolizē ar vietnē veiktajiem pirkumiem apmierināto klientu smaidu. Turklāt pievērsiet uzmanību tam, kā bultiņa ir novietota — no „А”līdz „Z”. Pirmais un pēdējais latīņu alfabēta burts. Tas ir slēpts mājiens uz to, ka vietnē var atrast visu nepieciešamo.

 

logotipi

10. „Pepsi” ir mainījis savu logotipu ne reizi vien. Šodien tas ir aplis, kas sastāv no divām dažādu krāsu (zilas un sarkanas) pusītēm, kas atdalītas ar baltu viļņotu līniju. Tās ir Amerikas karoga krāsas. Aģentūra, kas izstrādāja logo, sniegusi 27 lappušu garu ziņojumu, kurā paskaidro logo nozīmi. Tā ir saistīta ar Pitagora teorēmu, Zemes magnētisko lauku, relativitātes teoriju utt. Sarežģīti, vienvārdsakot.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: insider.pro.com

Populārākie raksti

Jūs varētu interesēt

Lasītāju viedokļi

avatar