1 grams izžāvētas marihuānas – VP policija uzsāk kriminālprocesu par par narkotisko vielu neatļautu izgatavošanu

VP foto

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Kurzemes iecirknī tika uzsākts kriminālprocess pēc informācijas saņemšanas Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē “Informācija par nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietām” par to, ka Lilijas ielā, Rīgā, kādā dzīvoklī tā saimniekus apmeklē aizdomīgas personas, kā arī to, ka no dzīvokļa bieži jūtama marihuānas smaka, liecina ieraksts VP lapā “Facebook”.

Šā gada 14. maijā Rīgas Kurzemes iecirkņa kriminālpolicisti kriminālprocesa ietvaros norādītajā dzīvoklī veica kratīšanu, kuras laikā konstatēja marihuānas stādu audzēšanai paredzētu aprīkojumu – folija telti, mitruma un siltuma mērītājus, ventilatorus un piecus marihuānas stādus. Aprīkojums un tajā audzētie marihuānas stādi tika izņemti. Tāpat tika izņemts viens grams izžāvētas marihuānas.

Par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu tika aizturēts 1987. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par noziegumu, kas saistīts ar narkotisko vielu apriti. Vīrietim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

VP foto

Par šo gadījumu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta pirmās daļas par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu. Par šādu noziegumu paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbs, vai naudas sods un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem. Kā arī pēc Krimināllikuma 256. panta pirmās daļas par narkotiskās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu. Paredzēts sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšanu, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

* Iekšlietu ministrijas interaktīvajā kartē “Informācija par nelegālā alkohola, cigarešu un narkotiku tirdzniecības vietām” ir iespēja ziņot par iespējamu likumpārkāpumu. Šis e-pakalpojums ir domāts brīvprātīgai un bezmaksas lietošanai visiem interesentiem. E-pakalpojuma galvenais mērķis ir veicināt iedzīvotāju, tūristu, pētnieku un citu interesentu iespējas saņemt uz ģeogrāfiskajām kartēm vizualizēto informāciju par valstī izdarītiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Pateicoties iedzīvotāju sniegtai informācijai, policija kādā dzīvoklī uziet marihuānas audzētavuValsts policijas Rīgas…

Gepostet von Valsts policija am Freitag, 22. Mai 2020

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ārčijs
Ārčijs

Vot godīgi, nesaskatu šeit neko noziedzīgu