VID uzskata, ka vēl par maz izziņu cilvēki iesniedz

Ieva Jaunzeme

Valdība otrdien apstiprināja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas izstrādāti, lai paaugstinātu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu administrēšanas pasākumu efektivitāti un mazinātu ēnu ekonomikas īpatsvaru lietotu transportlīdzekļu tirdzniecības jomā.

Turpmāk lietotu auto pircējiem būs jāiesniedz ziņas VID.

VID ir konstatējis, ka automobiļu pirmreizējā reģistrācijā Latvijā tiek iesaistītas fiziskās personas, kuru starpniecību izmanto juridiskās personas ar mērķi slēpt gūtos ienākumus no uzņēmuma saimnieciskās darbības. Gūto ienākumu slēpšana negatīvi ietekmē ne tikai valsts budžetu un sabiedrības dzīves kvalitāti, bet arī uzņēmējdarbību, kas izpaužas negodīgā nodokļu konkurencē.

Tādēļ likumprojekta mērķis ir paplašināt atsavināšanas aizlieguma reģistrēšanu uz noteiktas kategorijas transportlīdzekli, ko iegādājas fiziska persona citā Eiropas Savienības dalībvalstī un reģistrē Latvijā savā īpašumā. 

Ar grozījumiem paredzēts noteikt personām pienākumu sniegt nepieciešamo ziņu apjomu, lai nodrošinātu VID iespējas veikt risku izvērtējumu, mazinātu nodokļu nesamaksas gadījumus lietotu transportlīdzekļu tirdzniecības jomā un novērstu izvairīšanos no nodokļu nomaksas.

Likumprojekts izstrādāts sadarbībā ar Ceļu satiksmes drošības direkciju, VID, Satiksmes ministriju un biedrību “Auto asociācija”. Tas ir iekļauts valsts budžeta likumprojekta pavadošo likumprojektu paketē.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
boss
boss

VID šefenei sen jau vajadxēja lidot no amata. VID tādi sūdi atklājušies, pat Podiņš izmests, bet šī balta un pūkaina? Beidziet tirst!

Miks
Miks

Laikam taisnība vietējiem večiem, kuri to māju iesaukuši par Melno Bertu.

senjors
senjors

Domāju,ka tas viss ir saistīts ar lietotu auto tirgu pakāpenisku samazināšanu u.t.t

Orlands
Orlands

Kā to iesniegt kādam darba ņēmējam, kurš ar VID un EDS nedarbojās, viņam tā nav un viņš par tā eksistenci nemaz nezin?

eduards
eduards

Saprotams iemesls, bet nav saprotams izpildījums. Ir taču VID gada deklarācija, kur ieņēmumus/izdevumus var atspoguļot arī par auto … Šis pēc gara atgādina Ģimenes ārsta izziņu par to , ka bērns var nodarboties ar šahu. Bez tam, kur ir tās nenoslogotās VID jaudas, kas alkst ierakties šo darījumu papīru čupā? Kā izpaudīsies ieguvumi, cik 10miti miljonu?

Derdz
Derdz

Varbūt otrādi, valsts aparāta darboņi neveido saimniecību ar tā lai cilvēki varētu pelnīt, katrs, un dzīvot, nevis izdzīvot, utt, tāpēc. Lv ir ES nopakaļus

Klibiķis
Klibiķis

VID atkal grib izslaukt pienu no āža. Reti sastopama stulba spītība.