Tūrisma nozarē strādājošo uzņēmumiem izmaksāts divas reizes mazāks pabalsta apmērs nekā eksportējošajiem uzņēmumiem

birojs

Līdztekus jau iepriekšminētajiem atbalsta veidiem, eksportējošajiem, kā arī tūrisma nozarē strādājošajiem uzņēmumiem bija iespēja klasificēties vēl papildu atbalstam, ko administrē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Ekonomikas ministrijas publiskotā informācija liecina, ka eksportējošiem uzņēmumiem darba samaksas kompensēšanai valsts izmaksājusi 30,4 milj. EUR, bet tūrisma nozarē strādājošajiem uzņēmumiem darba samaksas kompensēšanai – 14,6 milj. EUR. Eksportējošajiem uzņēmumiem paredzēto atbalstu darba samaksas kompensēšanai saņēmuši kopskaitā 259 uzņēmumi, no kuriem lielāko atbalstu saņēmis kravu pārvadātājs SIA “Kreiss” (800 tūkst. EUR) un mēbeļu ražotājs SIA “Kvist” (800 tūkst. EUR). Lursoft dati rāda, ka papildus minētā pabalsta saņemšanai VID arī vairākkārt apstiprinājis SIA “Kreiss” nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadali termiņos vai atlikšanu uz laiku līdz trim gadiem. Nokavēto nodokļu samaksas sadali VID atbalstījis arī mēbeļu ražotājam SIA “Kvist”. Papildu tam, aizvadītā gada jūlijā un jūnijā uzņēmuma darbiniekiem izmaksāta arī atlīdzība par dīkstāvi. 

Lursoft dati rāda, ka dāņu AS “KVIST INDUSTRIES” piederošais mēbeļu ražošanas uzņēmums SIA “Kvist” 2019.gadā apgrozījis 36,6 milj. EUR un pēc nodokļu nomaksas nopelnījis 6,7 milj. EUR. Uzņēmums 2019.gadā bijis darba devējs 624 darbiniekiem. Tikmēr kravu pārvadātājs SIA “Kreiss” nodarbinājis 2618 darbiniekus, apgrozījis 176,1 milj. EUR un nopelnījis 441,1 tūkst. EUR.

Jāatzīmē, ka tūrisma nozarē strādājošo uzņēmumiem izmaksāts divas reizes mazāks pabalsta apmērs nekā eksportējošajiem uzņēmumiem. Savukārt tūrisma nozares atbalsta saņēmēju loks ir daudzkārt lielāks – darba samaksas kompensācija izmaksāta 820 tūrisma nozarē strādājošajiem uzņēmumiem. Lielākais atbalsta saņēmējs ir ēdināšanas pakalpojumu sniedzējs AS “Lido”.

Dati rāda, ka uzņēmumam šī atbalsta ietvaros izmaksāti 800 tūkst. EUR. Papildus tam, AS “Lido” darbiniekiem vairākkārt izmaksāta atlīdzība par dīkstāvi, uzņēmumam piešķirts atbalsts algu subsīdijai, kā arī VID atbalstījis uzņēmuma nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadali termiņos vai atlikšanu uz laiku līdz trim gadiem. Uz š.g. 5.februāri AS “Lido” bija izveidojies 229,6 tūkst. EUR liels nodokļu parāds. Pārskatot informāciju par uzņēmuma nodokļu parādiem iepriekš, redzams, ka vislielākais tas bijis pagājušā gada aprīlī, kad tas sasniedzis 857 tūkst. EUR.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Lursoft

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Plude
Plude

Nav jau neka’du problēmu, izņemot vienu… šie uzņēmumi kautrējas uzrādīt darbinieku atalgojumus un nekad nenomaksātos sociālās iemaksas. Kurš vispār atceras, ka būtu kaut kur iesu mājā saņēmis ka’du čeku vai vismaz pusi jau gadiem nemaksātu cash?