TOP 5 nozares, kurās strādājošie uzņēmumi subsīdijas darbinieku algām saņēmuši visbiežāk

Moneyval

Lursoft pētījums atklāj, ka subsīdijas darbinieku algām visbiežāk izmaksātas mazumtirgotājam SIA “Profils A” un šūšanas darbnīcai SIA “Beates darbnīca”, katram 5 reizes.

Dati liecina, ka SIA “Beates darbnīca” darbiniekiem aizvadītā gada aprīlī izmaksāta atlīdzība par dīkstāvi un līdz pat decembra beigām uzņēmums atbalstu vairāk nav saņēmis. Turpmākā mēneša laikā piecas reizes uzņēmums saņēmis atbalstu algu subsīdijām, kā arī VID atbalstījis uzņēmuma nokavēto nodokļu maksājumu samaksas sadali termiņos. Pēc Lursoft izziņas informācijas, SIA “Beates darbnīca” šobrīd reģistrētas četras apģērbu labošanas darbnīcas.

TOP 5 nozares, kurās strādājošie uzņēmumi subsīdijas darbinieku algām saņēmuši visbiežāk:

  1. Mazumtirdzniecība;
  2. Ēdināšanas pakalpojumi;
  3. Pārējo individuālo pakalpojumu sniegšana;
  4. Vairumtirdzniecība;
  5. Izmitināšana. 

Papildu atbalstam, kas kompensē darbiniekiem dīkstāvi, kā arī ļauj nodrošināt darbinieku algas izmaksas, apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai uzņēmējiem ir iespēja saņemt arī speciālus grantus. Ja sākotnēji tas tika noteikts 30% apmērā no bruto darba samaksas konkrētā laika periodā, nosakot, ka maksimālā piešķiramā summa vienam uzņēmumam ir 50 tūkst.EUR, š.g. februāra sākumā stājušies spējā grozījumi, kas paredz atbalsta apmēru palielināt līdz 60% no bruto darba algas kopsummas, par kuru samaksāti darba algas nodokļi 2020.gada augustā, septembrī un oktobrī, bet ne vairāk kā 100 tūkst. EUR katrā atbalsta periodā atsevišķi. 

Līdz pētījuma sagatavošanas brīdim grantus apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai saņēmuši 2,5 tūkstoši uzņēmumu, piektā daļa no tiem strādā ēdināšanas pakalpojumu jomā. 

Lursoft aprēķinājis, ka 380 uzņēmumi, kuriem izmaksāti granti apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai, iepriekš nav saņēmuši ne dīkstāves pabalstus darbiniekiem, ne tiem izmaksātas subsīdijas darbinieku algām vai apstiprināta nodokļu parāda atmaksas termiņa pagarināšana.

Viens no šādiem uzņēmumiem ir SIA “Užavas alus”. Uzņēmumam š.g. janvārī izmaksāts grants apgrozāmo līdzekļu plūsmas nodrošināšanai, bet iepriekš uzņēmums citus valsts atbalsta veidus nav saņēmis. Pēdējo gadu laikā alus darītājam nodokļu parāds, kas pārsniegtu 150 eiro, nav reģistrēts. 

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Lursoft

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar