TOP 25 lielākie nekustamo īpašumu darījumi jūnijā

nekustamie īpašumi

Aizvadītajā mēnesī reģistrēti 3092 darījumi ar nekustamo īpašumu, liecina Lursoft apkopotie dati. Darījumu kopējā summa jūnijā sasniedz 146,37 milj. EUR. No tiem vairāk nekā pusi, t.i., 87,32 milj. EUR veidoja darījumi ar telpu grupām.

Salīdzinot ar mēnesi iepriekš, jūnijā nekustamo īpašumu darījumu skaits audzis par 13,72%, bet to kopējā summa – par 27,30%. Lursoft dati rāda, ka jūnijā palielinājies gan darījumu skaits ar telpu grupām, gan arī darījumu skaits ar zemi, savukārt darījumi ar zemi un būvēm saglabājušies maija līmenī. Neskatoties uz to, ka darījumu kopējā summa jūnijā augusi straujāk nekā kopējais darījumu skaits, Lursoft izpētījis, ka vidējā darījumu summa pagājušajā mēnesī augusi tikai darījumiem ar zemi. To skaits veido 27,46% no kopējā pagājušajā mēnesī reģistrēto nekustamo īpašumu darījumu skaita. Gluži tāpat kā iepriekšējos mēnešos, arī jūnijā vairāk nekā pusi no visiem darījumiem veidoja darījumi ar telpu grupām (54,14%).

Nedaudz vairāk nekā trešā daļa no visiem nekustamo īpašumu darījumiem aizvadītajā mēnesī reģistrēti Rīgā, tostarp arī lielākais darījums. Jānorāda, ka pagājušajā mēnesī reģistrēti kopumā četri nekustamo īpašumu darījumi, kuru summa pārsniedz 1 milj. EUR. Vērtīgākais darījums jūnijā bijusi zeme ar ēkām Stabu ielā 31B, Rīgā. Īpašums pārdots par 2,4 milj. EUR. Lursoft izziņā redzams, ka īpašuma sastāvā esošo zemes vienību kopējā platība veido 975m2, uz zemes gabala atrodas trīs būves. Pēc Lursoft pieejamās informācijas, šobrīd Stabu ielā 31B, Rīgā reģistrēti divi uzņēmumi – SIA “Velokoris” un Rīgas pilsētas R. Birzkalna daudznozaru individuālais uzņēmums “PIF”.

Arī nākamie divi jūnija lielākie nekustamo īpašumu darījumi bijuši ar zemi un ēkām. Viens no tiem ārpus galvaspilsētas – Kāpu ielā 55A, Jūrmalā. Nekustamais īpašums, kas ietver 1369m2 lielu zemes gabalu un 427m2 lielu viena dzīvokļa māju uz tā, pārdots par 1,7 milj. EUR. Divstāvīgā dzīvojamā ēka nodota ekspluatācijā 2015. gadā, un tās kadastrālā vērtība sasniedz 169,58 tūkst. EUR. Jānorāda, ka pagājušajā mēnesī Jūrmalā reģistrēti 78 nekustamo īpašumu darījumi par 8,08 milj. EUR, no tiem 4 ierindojas starp TOP 10 lielākajiem darījumiem jūnijā. Nedaudz vairāk nekā puse (52,56%) no visiem darījumiem, kas aizvadītajā mēnesī reģistrēti Jūrmalā, ir darījumi ar telpu grupām.

Lursoft apkopotā informācija par jūnijā reģistrētajiem nekustamo īpašumu darījumiem atklāj, ka aizvadītajā mēnesī par 1,67 milj. EUR pārdota arī pirmā jūgendstila celtne Rīgā ar raksturīgiem stilizēto īrisu, ziedošo koku motīviem un maskām Audēju ielā 7, Rīgā. Ēka celta 1899. gadā. Ēka ir daļa no valsts nozīmes arhitektūras pieminekļa “Dzīvojamo ēku komplekss”. VAS „Valsts nekustamo īpašumi” interneta mājas lapā atrodamā informācija liecina, ka 2015. gada 16. jūlijā norisinājās nekustamā īpašuma izsole, par tās sākumcenu nosakot nepilnus 2,5 milj. EUR. Lursoft izpētījis, ka atkārtota īpašuma izsole organizēta arī aizvadītā gada jūlijā, savukārt šogad organizētā izsole noslēgusies ar pozitīvu rezultātu. No 2011. gada februāra, kad nomas tiesības pārtrauca nomnieks, ēka Audēju ielā 7 bijusi tikai daļēji iznomāta, savukārt no 2017. gada janvāra līdz 2021. gada pavasarim daļu īpašuma nomāja cits nomnieks. Pēc nomas tiesību pārtraukšanas īpašums lielākoties stāvējis neizmantots. Lursoft pieejamā Zemesgrāmatas informācija liecina, ka īpašumu Audēju ielā 7, Rīgā iegādājies SIA “LNK PROPERTIES”. Lursoft izpētījis, ka jau desmit dienas pēc pirkuma līguma noslēgšanas SIA “LNK PROPERTIES” reģistrējis jaunu uzņēmumu SIA “Audēju 7”, tā pamatkapitālā ieguldot 3 tūkst. EUR. Par jaunā uzņēmuma valdes locekli iecelta Aleksandra Strode, kura šobrīd ieņem  amatus 12 uzņēmumos.

Nataļjai Milovai piederošais SIA “LNK PROPERTIES” reģistrēts 2019.gadā un tam šobrīd pieder daļas piecos uzņēmumos. Uzņēmuma pārskats par saimnieciskās darbības rezultātiem vēl nav pieejams, taču jānorāda, ka 2021. gadā tas nopelnīja 14,38 milj. EUR. SIA “LNK PROPERTIES” kā savu pamatdarbības jomu norādījis konsultēšanu komercdarbībā un vadībzinībās.

Bez iepriekšminētajiem darījumiem jāizceļ vēl viens darījums, kura vērtība pārsniedza 1 milj. EUR. Zemes īpašums Lubānas ielā 82A, Rīgā pārdots par 1,28 milj. EUR. Ražošanas objektu, noliktavu apbūvei paredzēto zemi 19742m2 platībā no SIA “OPTIMERA LATVIA” iegādājies SIA “ALKONAMS”, kura pamatdarbība saistīta ar sava vai nomāta nekustamā īpašuma izīrēšanu un pārvaldīšanu. Lursoft izziņas dati liecina, ka laika periodā no 1998. gada jūlija līdz 2008. gada oktobrim SIA “ALKONAMS” bija reģistrēta noliktava Lubānas ielā 82, Rīgā. Uzņēmuma vienīgais kapitāldaļu turētājs ir Dzintars Gredzens. Pērn SIA “ALKONAMS” apgrozīja 1,31 milj. EUR, gūstot 703,64 tūkst. EUR peļņu.

Īpašumā Lubānas ielā 82A, Rīgā šobrīd juridisko adresi reģistrējis SIA “Landscape GS”. Uzņēmumam gan ir reģistrēti nodokļu parādi, ir aktīvs nodrošinājums, kā arī š.g. aprīlī Valsts ieņēmumu dienests pieņēmis lēmumu par SIA “Landscape GS” saimnieciskās darbības apturēšanu.

Pašvaldības, kuru teritorijās š.g. jūnijā reģistrēts visvairāk nekustamo īpašumu darījumu:

  1. Rīga: 1112 darījumi;
  2. Daugavpils: 128 darījumi;
  3. Mārupes novads: 117 darījumi;
  4. Liepāja: 112 darījumi;
  5. Jūrmala: 78 darījumi;
  6. Rēzeknes novads: 75 darījumi;
  7. Jēkabpils novads: 74 darījumi;
  8. Ogres novads: 70 darījumi;
  9. Dienvidkurzemes novads: 67 darījumi;
  10. Valmieras novads: 60 darījumi.

Jauni nekustamo īpašumu darījumi pagājušajā mēnesī reģistrēti visās Latvijas pašvaldībās, liecina Lursoft apkopotā informācija. Darījuma skaita ziņā aiz Rīgas otrajā vietā izvirzījusies Daugavpils, kur jūnijā reģistrēti 128 nekustamo īpašumu darījumi, savukārt  ar 117 darījumiem seko Mārupes novads. Vairāk nekā 100 nekustamo īpašumu darījumu pagājušajā mēnesī reģistrēts arī Liepājā. Jānorāda, ka ievērojams skaits nekustamo īpašumu darījumu pagājušajā mēnesī reģistrēts ne tikai Latvijas lielajās pilsētās un Pierīgā, bet arī tālākos Latvijas reģionos, piemēram, Dienvidkurzemes novadā jūnijā bijuši 67 nekustamo īpašumu darījumi. No tiem lielākais ir darījums ar zemi 894200 m2 platībā Priekules pagastā. Minētais zemes īpašums Priekules novadā pārdots par 421,69 tūkst. EUR.

TOP 25 lielākie jūnijā reģistrētie nekustamo īpašumu darījumi

Avots: Lursoft

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar