“Time” titulu «Gada cilvēks» iegūst Džo Baidens un Kamala Harisa

Time "Gada cilvēks" 2020

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) nedēļas žurnāla „Time” tituls „Gada cilvēks” šogad piešķirts jaunievēlētājiem ASV prezidentam Džo Baidenam un viceprezidentei Kamalai Harisai.

Šo titulu žurnāls „Time” piešķir vienam vai vairākiem cilvēkiem, kas – pozitīvi vai negatīvi – visvairāk ietekmējuši ziņas aizvadītā gada laikā. 2020. gadu žurnāls nodēvējis par „jebkad sliktāko gadu”.

Šogad izvēlēties to, kurš iegūs žurnāla „Time” titulu „Gada cilvēks”, ir bijis ļoti grūti. To atzina „Time” galvenais redaktors Edvards Felsentāls.

„Izvēlēties vienmēr ir bijis grūti, un šis bijis grūtākais gads, kuru esmu piedzīvojis. Šogad bijis tik daudz būtisku stāstu – rasu taisnīgums, pandēmija, ASV prezidenta vēlēšanas, mežu ugunsgrēki… Tiešām izaicinošs gads, lai izdarītu lēmumu.”

Par titulu noslēgumā cīnījās četras personas un notikumi. Pirmais no tiem jaunievēlētais ASV prezidents Džo Baidens, tāpat arī pašreizējais prezidents Donalds Tramps.

Topa četriniekā iekļuva arī rasu taisnīguma kustība, proti, „Black Lives Matter”. Tāpat tika nominēts arī ASV galvenais eksperts infekcijas slimību jautājumos Entonijs Fauči un frontes līnijā esošie veselības aprūpes darbinieki.

Titulu galu galā ieguva Baidens un viceprezidente Kamala Harisa. Uz žurnāla vāka zem Baidena un Harisas portretiem rakstīts: “Mainot Amerikas stāstu” (“Changing America’s story”).

„Baidens izcīnīja vēsturisku uzvaru. Viņš tautas balsojumā ieguva visvairāk balsu, nekā jebkurš cits to iepriekš spējis. Vēsturiska izvēle attiecībā uz viceprezidenta amatu, un arī viņa vēstījums ir bijis pilnīgi citādāks, nekā esam redzējuši pēdējos četrus gadus, izrādot lielāku empātiju un vienotību. Nenoliedzami Baidenam šogad bijusi liela ietekme, un tā turpināsies arī nākamos gadus,” stāstīja Felsentāls

Par 2020. gada cilvēkiem izklaidē “Time” atzinis dienvidkorejiešu popgrupu BTS, bet par gada sportistu – amerikāņu basketbolistu Lebronu Džeimsu. Savukārt “Time” lasītāju aptaujas rezultāti gan bijuši citādāki.

Aptaujā uzvarējuši medicīnas darbinieki, piegādes jomas darbinieki un veikalu pārdevēji, kas Covid-19 pandēmijas laikā atrodas frontes līnijā.

2020. gadu žurnāls jau nodēvējis par „jebkad sliktāko gadu”, sava žurnāla titullapā esošo ”2020” pārsvītrojot ar sarkanu krustu. Šī bijusi tikai piektā reize, kad uz „Time” vāka šis krusts pabijis. Iepriekš tas uz vāka bijis redzams, piemēram, beidzoties Otrajam pasaules karam, kad krusts pārsvītrojis Japānas uzlecošās saules simbolu, kā arī pirms 17 gadiem, kad, sākoties Irākas karam, sarkans krusts uz „Time” vāka pārsvītrojis Sadamu Huseinu.

Titulu “Gada cilvēks” žurnāls “Time” kopš 1927. gada piešķir vienam vai vairākiem cilvēkiem. Pagājušajā gadā šis tituls tika piešķirts zviedru vides aktīvistei Grētai Tūnbergai.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Stienis
Stienis

Interesanti gan, par kādiem nopelniem? Turklāt ikvienam zināms, ka vēlēšanu iznākums vēl nav pasludināts šiem diviem labi zināmu iemeslu dēļ. :)