Sev izmaksāto dividenžu rekordists – “Rietumu bankas” akcionārs un ebreju aktīvists Suharenko

Arkādijs Suharenko, Miljonāru tops

23,5 miljoni eiro – kā rāda nulle klajā nākušais Dienas Biznesa  izdevums Miljonārs, kas tapis sadarbībā ar Lursoft datu bāzēm, šāds ir bijis pagājušajā gadā kādai konkrētai fiziskai personai izmaksāto dividenžu rekords. Šo summu faktiski pats sev izmaksājis Rietumu bankas akcionāra – SIA Suharenko Family Investments īpašnieks Arkādijs Suharenko, kurš vienlaikus ir arī Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes priekšsēdētājs.

Izdevumā Miljonārs ir publicēts pagājušajā gadā 100 lielāko izmaksāto dividenžu summu saraksts, un tā otrajā vietā ir lauksaimniecības biznesā pazīstamās Paškausku ģimenes pārstāvis Jons Paškausks, kuram saskaņā ar publiski pieejamām ziņām kā AS Agrolats Holding līdzīpašniekam dividendēs pērn izmaksāti 7,166 miljoni eiro.

Interesanti, ka saraksta desmitajā vietā ir vēl viens Paškausku ģimenes pārstāvis, – Andris Paškausks kā tā paša AS Agrolats Holdings akcionārs dividendēs ir saņēmis 3,937 miljonus eiro.

Lielāko dividenžu saņēmēju simtnieka trešajā vietā ir Rīgas ostā strādājošās stividorkompānijas Strek lielākais līdzīpašnieks Mihails Gaņevs ar 5,929 miljoniem eiro, bet ceturtajā – SIA Belam-Rīga līdzīpašniece Ludmila Kaca ar 5,334 miljonus eiro lielām dividendēm.

Tā kā Šleseru ģimenē pirms dažiem gadiem tika pieņemts lēmums par galveno ģimenes uzņēmējdarbības oficiālo īpašnieku noformēt Aināra Šlesera dēlu Edvardu, tieši viņš tad arī ir bijis piekto lielāko dividenžu saņēmējs – viņš SIA Regma Group saņēmis 4,835 miljonus eiro.

Savukārt nākamajās vietās lielāko dividenžu saņēmēju sarakstā ir SIA Infleks īpašnieks Ģirts Kaimiņš ar 4,352 miljoniem eiro un SIA  Estoty  līdzīpašnieki Guntis Pontags un Vasilijs Siņicins ar 4,237 miljoniem eiro katrs. Devītajā vietā ir AS Grindeks lielākais akcionārs Kirovs Lipmans ar 4,084 miljoniem eiro.

Pilns pagājušā gada 100 lielāko dividenžu saņēmēju saraksts ir publicēts izdevumā Miljonārs, kas tapis sadarbībā ar Lursoft datu bāzēm.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Gada glezna
Gada glezna

Noformējums ir maldinošs. Tikai vēlreiz visu pārskatot sapratu, ka nevis 3,5 miljoni, bet gan 23,5.

Milda
Milda

Beidzot nepasīs nelikumīgi īpašumus !

Aigars
Aigars

Jā, viņi valda pār kristīgo pasuli. Gudra tauta. Letiņi, varam tik pamācīties.

skola
skola

Kādam žēl? Malacis puisis un prot arī dalīties. Mums vairāk jāmācās no šīs tautas.

Stienis
Stienis

Ļoti labi! Kaut mūsu valstī būtu vairāk uzņēmīgu un pelnošu cilvēku, turklāt viņu tautībai nav nekādas nozīmes, kamēr viņi jūt piederību mūzu zemei.

glino
glino

Latvija mūzu zeme?