Plāno atcelt iespēju bankām neatvērt pamatkontu reputācijas risku dēļ

bankas

Saeima nodevusi izskatīšanai komisijās grozījumus Maksājumu pakalpojumu un elektroniskās naudas likumā, kas paredz atcelt iespēju bankām neatvērt pamatkontu reputācijas risku dēļ.

Tagad likumā ir noteikts, ka kredītiestāde ir tiesīga atteikt pamatkonta atvēršanu, ja maksājumu konta atvēršana vai apkalpošana var radīt kredītiestādei reputācijas riskus.

Pašlaik likumā tāpat ir rakstīts, ka kredītiestāde ir tiesīga vienpusēji izbeigt standartlīgumu, ja turpmākā pamatkonta uzturēšana rada kredītiestādei reputācijas riskus.

Piedāvātie likuma grozījumi paredz abas šīs normas no likuma izslēgt.

Likumprojekta anotācijā skaidrots, ka izmaiņas vajadzīgas, lai personai netiktu atteikta pamatkonta atvēršana, ja maksājumu konta atvēršana vai apkalpošana var radīt kredītiestādei reputācijas riskus.

Pašlaik likumā paredzētais nosacījums neizriet no Eiropas Savienības direktīvas prasībām, bet bija Latvijas nacionālā izvēle 2017.gadā likumā noteikt šādu prasību, skaidro likumprojekta autori Finanšu ministrijā.

Minētos grozījumus jūnijā atbalstīja valdība.

Reizē likumā saglabāsies citi jau iepriekš noteiktie gadījumi, kad bankām ir tiesības atteikt pamatkonta atvēršanu vai pārtraukt standartlīguma darbību.

Avots: Dienas Bizness

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Gada glezna
Gada glezna

Tā nelietība, kad tika likvidēta valsts komercbanka nu jau pat nejēgām ir acīm redzama. Tagad ar kaut kādiem kosmētiskiem špaktelējumiem mēģina noslēpt iepriekš ārvalstu banku iztapoņu sastrādāto nelietību. Varat palasīties: ārvalstu banku maitu lijas meloja, ka valsts komercbanka kropļo konkurenci, tagad redzam, ko šīs ārvalstu banku maitu lijas atļaujas. Valsts komercbanka varētu nodarboties ar intervenci, un ārvalstu banku maitu lijas saprotams meklētu iespēju piekukuļot politiķus, lai varētu uzturēt tagag esošo trestu.

Jefiņš
Jefiņš

Tas nu gan pārsteigums ļaut bankām baidīt prom Latvijai vajadzīgus klientus. Bija doma par austrumu kaimiņiem, bet bankām sajuka debesu puses.