Pabriks: Neviens nav samaksājis 220 miljonus, un neviens nav pasūtījis par 220 miljoniem, bet ir uzburta tā aina par korupciju

“Ir svarīgi precīzi pateikt faktus. Viens no šiem faktiem ir šī falšā izpratne par 220 miljoniem eiro. Nav jau viņu! Neviens nav samaksājis 220 miljonus, un neviens nav pasūtījis par 220 miljoniem, bet aina tika uzburta – un tas, protams, uzreiz rada šo te lielo apjomu,” par Aizsardzības ministrijas armijas pārtikas 220 miljonu vērto iepirkumu TV24 raidījumā “Preses klubs” teica bijušais Aizsardzības ministrs un pašreizējais domnīcas „Ziemeļeiropas politikas centrs” direktors.

Pabriks raidījumā uzsvēra, ka šis līgums netika parakstīts laikā, kad viņš bija Aizsardzības ministrs. “Šis fakts ir jāpiemin,” viņš uzsvēra. Turklāt saistībā ar šo iepirkuma līgumu esot gan juridiskā, administratīvā, gan politiskā puse.

“Diemžēl šis jautājums ir kļuvis par lielu politisko bumbu, kas tagad tiek velta…Un par to runā ikviens, kam nav slinkums par to politiski runāt,

bet tas ir ātri jāizpēta tīri juridiski – vai tur ir bijis kas pārkāpts, vai nav bijis pārkāpts. Varbūt administratīvi ir bijušas kādas nepilnības,” teica Pabriks.

Pabriks arī sacīja, ka pēdējo četru gadu laikā, kamēr viņš bija aizsardzības ministrs, balstoties uz Covid-19 pieredzi un visu pārējo, viņš esot iestājies par to, lai Latvijas zemnieku un ražotāju pārtika, pirmkārt, nokļūtu bruņotajos spēkos. ”Es to esmu teicis, es to nenoliedzu, manuprāt, tas ir pareizi! Ja kāds man to pārmet, lūdzu, pārmetiet,” sacīja Pabriks.

Savukārt par pašu armijas pārtikas iepirkuma “izpildījumu”, Pabriks norādīja, ka dokumenti tikuši nosūtīti Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam (KNAB), kad viņš bija ministrs. Savukārt pēc tam šis iepirkuma līgums parakstīts un “finalizēts” jau nākamās aizsardzības  ministres (Ināras Mūrnieces) laikā.

“Ja tur būtu bijušas kaut kādas aizdomas vai kaut kas tamlīdzīgs… Tieši tā, KNAB jau to skatījās! Žurnālistiem būtu jāpasaka visi tie fakti, piemēram, es lasu medijos, ka tas uzņēmums tur ir saņēmis ap 190 000 eiro naudu, bet tajā pašā laikā nekur pa īstam nepasaka, ka tas uzņēmums pats patur kādus 5 tūkstošus, bet pārējais tiek atdots tiem visiem pārtikas piegādātājiem. Nav ne 220 miljoni, nav ne 195 000, bet ir pavisam citi fakti,” norādīja Pabriks.

Pēc bijušā aizsardzības ministra domām, tiek “uzburta tā aina par korupciju”,  un tas viss aiziet līdz ārzemēm, kā dēļ neviens ārzemnieks vairs negribot runāt.

Kā zināms, 16.martā KNAB paziņoja, ka saistībā ar bruņoto spēku pārtikas iepirkumu vairākos objektos Rīgā un citviet Latvijā veicis kriminālprocesuālās darbības, tai skaitā 14 tiesas sankcionētas kratīšanas.

Lai ar kriminālprocesuālām metodēm pārbaudītu, vai iepirkuma procedūras laikā no 2021.gada 18.oktobra līdz šī gada 10.janvārim īstenoti noziedzīgi nodarījumi, KNAB 3.martā sāka kriminālprocesu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: LA.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


22
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
čibriks
čibriks

Nauda aizplūst Krievijas virzienā! Pabriku roku dzelžos ātrāk!

Kirpičinskis
Kirpičinskis

Padomājiet, CIK ārprātīgi ībļi ir tie Vienotību balsotāji!

linda abu meri
linda abu meri

Čibriks bija no smerdeļu projekta Attīstībai/par. Balsotāji viņus nepārbalsoja. Protams smerdeļu partija tāpat saņems simtiem tūkstoši no budžeta.

Asdf
Asdf

Jā, varbūt neviens nav samaksājis tos 220 miljonus. Bet, ir līgums par šādu summu. Tātad ir nodoms maksāt. Nevajag tagad tēlot svēto nevainību. Šis izliekas par muļķi, valsts sekretārs akls idiots, kurš nezina, kas notiek paša ministrijā, jo redziet, nevar tak katru dienu tādam sīkumam kā 220 miljoni izsekot. Tad ir jautājums, cik simtu miljonu ir pakāsti, kamēr šie bija pie stūres??

dusmiga
dusmiga

Pabriks saka, ka līgums nav parakstīts. Tad jau Mūrniece pilnīgi aplami pacēla šo jautājumu. Ja ltāda līguma nav, kādēļ KNAB aizturēja divus ??? Vai tad Latvijā tagad katrs var rakstīt nepārbaudītaas blēņa ?? Un ja līgums tomēr ir parakstīts, tad kas to ir parakstījis, ja ne [abriks ???

Kirpičinskis
Kirpičinskis

Līgumu parakstija (un arī pjatiļetkas iepirkumu izgudroja) Pabrika Švabriks.
Nu tas, no alternatīvās realitātes.

Ilga
Ilga

bet tas taču nav šķērsnis nepatēstiem un saordeņotiem žurnālistiem jebko uzburt un trokšņots “neatkarīgos “sabiedrisko medijos… gāz samazgas droši- ne pašam būs jāmagājas! Gēbelsa sauklis kā vaduguns katram padLatvijas žurnālistam. Nav taču kriminālprocesu par neslavas celšanu un nomelnošanu ko kurina žurnāliusti ar saviem pārspriedumiem samazgās. Varbūt pirmais varētu būt no Daugavpis universitātes par neesošiem pārkāpumiem un stulbībām visapkārt? Vai M. Kļaviņa ļaunums un nezin kas vēl? Kurš gan saskaitīs visus žurnālistus un dīvāna ekspertus… un tad tiesvedībā tā uz gadiem 12… vai ilgāk

Ceplis
Ceplis

Nelietīgs nelietis….

Kirpičinskis
Kirpičinskis

Vai tu zini kurējie no taviem radiem un draugiem par viņu nebalsoja?

Pablo
Pablo

Izveidojiet ģimenes saziņas ārkārtas plānu. Izlemiet, kur satikties jūsu ģimene, ja nevarat satikties mājās. Norādiet kontaktpersonu ārpus valsts, kurai varat ziņot par savu atrašanās vietu un drošību. Sastādiet plānu ar draugiem vai ģimeni, lai noteiktu drošas vietas, kur palikt, ja jums ir nepieciešams evakuēties. Iepazīstieties ar skolas, darba un medicīnas plāniem iekštelpās/patversmē un evakuācijai.

Stienis
Stienis

It kā KNAB būtu kaut kāds godīguma, atklātības un taisnīgauma etalons. Tas kantoris ir tāda pati daļa no visa šis pretīgā tīkla, kas apņēmis mūsu valsti.

Pēteris
Pēteris

Nu ko jūs te nabaga Arti apceļat. Viņš tak ne pie kā ,un nekad nav vainīgs. Viņš ir mūsu svētais virs galvas redzams mirdzošs nimbs. Nu re, nekādu 220mlj nav, tas ir politisks pasūtījums. Tas nekas, ka Zītariem būs jāmaksā kompensācija…

urlus soģis
urlus soģis

Spasibo Moskva !

sviesta kauja
sviesta kauja

Nez kādi ieraksti ir KNAB darbinieku rīcībā?

Jeblonskis
Jeblonskis

A tas i noslēpums!
KNABhujabŠvabrikNab var neteikt. Vai arī pateikt jebko citu, ja viņiem samaksās.
Nau pat jāsamaksā tagad, vienkārši pieplusos pāris miljonus pensiju fondiem.
3. un 4. līmeņa…

Aizdomīgais
Aizdomīgais

Šitais ir pēdējais pasūtījums, bet Pabriks tak gadiem darbojies aizsardzībā. Vajadzētu visus iepirkumus pārbaudīt. Tur tā naudiņa būtu kaut kur aizkustējusies. Naudas daudzuma kustību vajag pārbaudīt. Pabriks tāds aizdomīgs izskatās.

putins
putins

Tik pamēģini tur kustìbu pārbaudīt manā rietumu bankā.

hahah
hahah

Korupcija Latvijā nav korupcija, bet labdabīga padarīšana.

propagandonka linda
propagandonka linda

Kaukas tur riktīgi nau. Nepareiza aina ir uzburta. Vaidzēj lai visi domā, ka Šķēle un Lembergs pie visa vainīgi. A izlīda vecais čekas aģents Lakučs, Kurnosovs – Garisons un Zatlera dēla draudziņš Verners. Kas to ainu ir uzbūris? Besī tie žurnaļugas

Gada glezna
Gada glezna

Vismaz Pabriks nebūtu demonstŗejis visai Latvijas sabiedrībai, ka korupcija nav korupcija. Vai pasūtījums bija, vai nebija? Vai atbilstosie paraksti bija, vai nebija? Pašas naudas iebāšana kabatā gan vēl nepaspēja notikt. Vēlētāji, piefiksējiet šos izteikumus, lai tos taiutai atgādinātu pirms vēlēšanām, kad šis politiķa produkts atkal snaikstīsies pēc siles,

Uldis
Uldis

Pabriks iestāsies JV un viņu iebalsos ka nošvīkst vien. Bet ja arī izsvītros, tad valdībā būs gan. Cieti.

Derdz
Derdz

Auseles vairs nekustas un ne sarkst, pat nebale, bet paliek apetilegakas un bezkaunigakas