Nogalinātā Bunkus brālis norāda uz “Signet bank” akcionāru iespējamo saistību ar organizēto noziedzību

Signet Bank

Vakar tika paziņots par 11.decembrī pabeigto darījumu, kura ietvaros vietējā investīciju banka AS “Signet Bank” iegādājās AS “LPB Bank”.

Jau pirms paziņojuma par darījumu, gan tam noslēdzoties nogalinātā maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus brālis Kristaps Bunkus vietnē “X” publicējis ierakstus, kuros norāda uz “Signet bank” akcionāru iespējamo saistību ar organizēto noziedzību.

“Ja nu bijāt palaiduši garām ziņu, tad šī iestāde (investīciju banka AS “Signet Bank” – red.), kam varētu būt ap 100 – 200 klientu, pirks “LPB Bank”. Banku, kuras lielākais akcionārs (caur MONO) ir slepkavībā apsūdzētais [Mihails] Uļmans. Banku, kurai 2018. gadā Finanšu un kapitāla tirgus komisija piemēroja sodu 2,2 miljonu EUR (kur nav notikusi NEVIENA tiesas sēde). Tas viss Eiropas Centrālās bankas, Finanšu izlūkošanas dienesta, KNAB deguna galā ar paša regulatora Latvijas Bankas un centīgo funkcionāru [Latvijas Bankas prezidenta] Mārtiņa Kazāka un [Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājas] Santas Purgailes neatlaidīgo darbu,” K. Bunkus raksta 6.decembrī.

“Paturpinot vēl par šī finanšu giganta Antonijas ielas beletāžā, kurš gatavojas kļūt par LPB Bank īpašnieku, manu uzmanību piesaista šis akcionārs – Solrut Holding Company LLC, ASV. Kaut kas man liek domāt, ka aiz tās, iespējams, slēpjas vēl viens Mihaila Uļmana sens biznesa partneris. Diemžēl Latvijas Bankas izdarīgie funkcionāri Santa Purgaile un Mārtiņš Kazāks nav ne varējuši vai gribējuši to noskaidrot, vai arī vienkārši cerējuši, ka neviens cits to neizdarīs,” secina Bunkus.

Bunkus arī aicina “steigā izplatīto Latvijas Bankas paziņojumu par “2 miljonu sodu” LPB Bankai apskatīt kritiskāk un varbūt saukt lietas īstajos vārdos – tika piemērota “komisija””

“Kamēr viena daļa banku ir pārpārēm sasprindzinājušas savus resursus, lai nodrošinātu savas darbības atbilstību noziedzīgu līdzekļu novēršanas regulējumam – tikmēr atbilstoši publiskām ziņām LPB Bank tiek sistemātiski (!) konstatēti būtiski šī regulējuma pārkāpumi un tendence nemainās. LPB Bank piemērotās soda naudas tā vien liekas, ka faktiski pilda komisijas maksas funkciju par šāda modeļa netraucētu turpināšanu. Proti, turpini darboties kā gribi, bet rezervē budžetā, ka nākotnē varbūt vajadzēs atvadīties no kāda % kā komisijas, lai var turpināt darboties, kā gribi. Kā jums šķiet, cik reizes LPB Bank ir solījusi “sākt trūkumu novēršanu”?”, vaicā Bunkus.

“Noslēdzot nedēļu, šī ilgi un rūpīgi plānotā, lolotā un Latvijas Bankas, [Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājas] Santas Purgailes un [Latvijas Bankas prezidenta] Mārtiņa Kazāka atbalstītā Signet Bank un LPB Bank “darījuma” zīmē, ir vēl viens akcionārs, kam pievērst uzmanību. Tas ir ASV bāzētais Signet Acquisition III, kuras vienīgais akcionārs ir tipisks Amerikas pilsonis Aleksandrs Solovejs un tīrā sakritība, ka tam pieder 24,5% Signet Bank akciju, tieši 0,5%, lai nebūtu jāatklāj PLG.,” “X” raksta K. Bunkus.

Viņš vērš uzmanību arī uz to, ka Signet Bank akcionāri Natāliju Petkeviču  saista senas biznesa attiecības ar Mihailu Uļmanu, LPB Bank lielāko akcionāru (caur MONO), kurš šobrīd ir apsūdzēts par Mārtiņa Bunkus slepkavības pasūtīšanu.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


10
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
es pats
es pats

Zaglis kliedz : “ķeriet zagli”

Tā viši i
Tā viši i

Atbilde grāmatā Hiēnu banda !

Latvijas Pasta Balodis
Latvijas Pasta Balodis

Valsts uzņēmumam “Latvijas Pasts” nemaz neinteresē, ka viņu vārds tiek apčurāts?

Megrē
Megrē

Rakstā vēl nemaz nav pieminēts Rapoports, kas ir vēl viena Signet saikne ar bandītiem.
Signet un LPB jau cenšas būt tik klusi un nemanāmi, cik vien iespējams, lai neviens tik nepievērš nekādu uzmanību viņu štelītēm, bet te nebija variantu, Uļmans cietumā, biznesu grūti no cietuma vadīt, viss jūk un brūk – Idelsons smuka fasādīte.

Reičela
Reičela

Ir iznăkusi ļoti laba grāmata HIĒNU BANDA , nenokavējiet !

Jefiņš
Jefiņš

Kopš kooperatīvu laikiem Latvijā dsudz kur ir noenkurojies krievu kriminālais kapitāls, kas šodien ārēji transformējies par solīdiem uzņēmumiem, kuros par latviešiem strādā virkne tautiešu. Viena daļa nav atmetusi kriminālo pasauli un darbojas tās ieradumu līmenī. Šo fenomenu neviens nav kārtīgi pētījis, jo citādi daudzi būtu sen aiz restēm.

Baksi baksi
Baksi baksi

Notiekošais parāda, ka slepkavībā apsūdzētie saprot, ka būs notiesājošs spriedums ar mantas konfiskācija. Tāpēc jāglābj kas vēl glābjams. Bet vai izdosies?

Lawyer
Lawyer

Un kur tad tas spriedums radīsies, ja nekādu pierādījumu nav un Vaļagins pagalam? Drīzāk jau nāksies izmaksāt milzīgas kompensācijas….

Par kompensācijām piekrītu
Par kompensācijām piekrītu

Izpildītājs šķiet pliks kā baznīcas žurka. Bet Uļmans un Babenko dabūs krietnas kompensācijas maksāt. No viņiem ir ko paņemt. Daudz kas tur arestēts.

levitkucins
levitkucins

Normāla latvāņu banka ar 150 klientiem