Ministrijas valsts sekretārs atpūties Tatros kopā ar airBaltic vadību

Vasara, 18. augusts, Tatru kalnu smailes saplūst ar tērauda krāsas debesīm. Uz to fona fotografējas nacionālās lidsabiedrības airBaltic padomes loceklis Kaspars Briškens, viņā noraugās kopīgas brīvdienas izbaudīt atbraukušie: airBaltic valdes loceklis Martins Sedlackis un Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretārs un vienlaikus valsts kapitāla daļu turētāja pārstāvis lidsabiedrībā Kaspars Ozoliņš. Trijotnes kopīgās izklaides, kuras savā Facebook profilā iemūžinājusi Briškena dzīvesbiedre, ilustrē to ačgārno kārtību un kontroles trūkumu, kas līdztekus aviācijas biznesa grūtajiem laikiem un airBaltic darbu apgrūtinājušajām tiesvedībām varētu izskaidrot, kāpēc airBaltic ne pirmo reizi draud smaga piezemēšanās, lasāms laikrakstā Diena.

Normālā lietu kārtībā Briškenam kopā ar abiem pārējiem padomes locekļiem Nikolaju Sigurdu Bulmani un Kasparu Āboliņu jātur ciešā tvērienā lidsabiedrības valde, kurā bez Sedlacka un Martina Gausa darbojas arī Vitolds Jakovļevs, bet Ozoliņam kā akcionāra (valsts) pārstāvim caur biezu lupu bija jāpieskata, cik labi padome ar to tiek galā. Realitātē TV ziņu kadros pēc valdības sēdes, kurā tika lemts airBaltic  liktenis, bija redzams, kā padomes loceklis Briškens izpalīdz Gausam, pie auss tulkojot amatpersonu paziņojumus. Briškena komentārus par viņa un Sedlacka privāto izklaižu ietekmi uz spējām adekvāti kontrolēt  airBaltic  valdes darbību un kas par tām maksājis, Dienai iegūt neizdevās – uz zvaniem un īsziņā nosūtītajiem jautājumiem viņš neatbildēja.

«AirBaltic padome ir saaugusi kopā ar valdi, Briškens strādā kompānijas labā, lai gan viņam jāpārstāv SM, jābūt valsts acīm un ausīm airBaltic, tā vietā viņi lobē un akli iestājas par to, ko bīda valde,» tagad atzīst nu jau demisionējušais satiksmes ministrs Anrijs Matīss (Vienotība). Kritiku, kāpēc situācija netika labota, nomainot padomi un valdi, viņš nepieņem.

«Kad to sapratu, oktobra beigās sasaucu akcionāru sapulci uz 30. novembri.» Noprotams, ka tas bijis plāns viest personālizmaiņas, bet galva ripoja no satiksmes ministra, nevis airBaltic padomes un valdes locekļu pleciem – premjere Laimdota Straujuma (Vienotība) pieprasīja Matīsa demisiju.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Dienas Bizness

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar