Liepnieks: Lai saprastu ar valsts pārvaldi saaugušo kriminālo grupējumu ietekmi Latvijas politikā, vērojiet kā Jaunzeme “bīdās” atpakaļ amatā

Sabiedrība elpu aizturējusi gaidīja finanšu ministra Arvila Ašeradena (JV) lēmumu par atstādinātās VID ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes likteni – vai viņai tomēr nāksies “aizrotēt” uz citu amatu, vai tiks ļauts atgriezties VID vadībā, turpinot visu iesākto.

Ieva Jaunzeme
No amata atstādinātā VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme

Rakstnieks un procesu vērotājs Jurģis Liepnieks par to izteicies mikroblogošanas vietnē Twitter, vispirms atgādinot savulaik sacīto, kad varas gaiteņos vēl nebija izlemts par Jaunzemes atstādināšanu no amata:

“Kad šis video tika ierakstīts, runa bija par to, ka VID Jaunzeme cīnās pret rotāciju, tā arī notika – pateicoties A/PAR ministriem, viņai izdevās izvairīties no rotācijas. Tagad uzpeldējusi jau versija par viņas atjaunošanu amatā, kas pilnīgi krimināli,” raksta Liepnieks.

“Ja kāds grib kaut ko saprast par ar valsts pārvaldi saaugušo kriminālu grupējumu ietekmi Latvijas politikā, iesaku pasekot līdzi tam, kā Jaunzeme bīdās atpakaļ amatā, neskatoties nedz uz negatīvajiem atestācijas komisiju vērtējumiem par viņas darbu, nedz korupcijas utt. skandāliem.

Mehānika šeit ir triviāli vienkārša – bandīti no VID sniedz pakalpojumus pie varas esošajiem, piemēram, savu nelabvēļu iznīcināšanā, informācijā un tml., pretī saņem pievērtas acis uz saviem daudzmiljonu noziegumiem un atbalstu viņu atslēgas cilvēku palikšanai amatā,” skaidro Liepnieks.

Arī rakstniekam un politikas tumšo skapju apskatniekam Lato Lapsam ir vīzija, kā varētu ritēt procesi pēc Jaunzemes atkalatgriešanās amatā:

“… Ašeradens atjaunos amatā Jaunzemi, viņai nāksies pildīt apsolīto, “Viltvārža” un “Valstgribja” sakarā man pretī stāsies kārtējais goliāts, kautiņš varēs sākties, un dzīvei atkal uz brīdi būs garša. Paldies tiem, kas, paši negribot, mani padarīs nedaudz laimīgāku,” raksta Lapsa.

Bet portālam “Pietiek” ir kāds jautājums, kas pagaidām palicis bez atbildes:

“Pēc dažām stundām Ašeradena vārdā tiks paziņots, ka VID Jaunzeme tiek atjaunota amatā. Interesanti, vai daudz pieredzējušais kungs ir pārliecināts, ka sarunas ar veco kompanjoni Ēlerti, Levita kancelejas vadītāju Teikmani un vēl pāris viegli noziedzīgiem kungiem nav ierakstītas?”

Savukārt, kā tviterī raksta Gatis Madžiņš, Vecrīgas ielās dzirdami vēl kādi visai interesanti nostāsti: “Vecrīgas tumšākajos kaktos rosība un baumas, ka turpmāk atbildību par VID “kursa nemainību” uzņēmusies Rīgas pils ar Ēlertes kundzi priekšgalā, kura bijusi aktīvākā Jaunzemes lobētāja. Dīls, visticamāk, ir krietni plašāks, bet kļūst acīmredzami, ka Levits grib otru termiņu.”

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


20
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ruksis
ruksis

Es vēroju kā Liepnieks indi izplata.

Moraless
Moraless

Kura govs nu būtu māvusi!! Kurš nāk no noziedzīgi – oranžā grpējuma? Kurš kopā ar čomu apkalpo tos pašus noziedzīgos grupējumus melnā P R jomā? Kuru gropējuma sastāvā tiesāja par sūdu taisīšanu? Kuru kopā ar citiem kāda grupējuma dalībniekiem ne tik sen kratīja? Un tagad te moralizēs!!
Nebrīnīšos ka drīz vien izdzēsīs.

zatlera smerdeļu partija
zatlera smerdeļu partija

Grupējumus mainìt, “latvijiešiem” kā izdalīt gāzi. Pat patīkami. Lapsa nav oranžais. Tas ir civilokupantu bandītu uļmana – suharenko grupējums

kalašnikovs
kalašnikovs

95% no valsts pārvaldes būtu jāpatriec ar sūdainu koku!

dižgabals
dižgabals

Tu citē Putlera krievn@cistus?

Zvaigzne
Zvaigzne

Pēc dažām stundām Ašeradena vārdā tiks paziņots, ka VID Jaunzeme tiek atjaunota amatā. Interesanti, vai daudz pieredzējušais kungs ir pārliecināts, ka sarunas ar veco kompanjoni Ēlerti, Levita kancelejas vadītāju Teikmani un vēl pāris viegli noziedzīgiem kungiem nav ierakstītas?
Reāli vemt gribas no lielkungu un madāmu “strādāšanu” valsts labā.

Gravedigger
Gravedigger

Sheema it kaa saprotama. protams, taa neietver Jaunzemi vien. Taisni briinums, ka neviens nav nomiris no sirds mazspeejas vai bites koduma. Savulaik taadas lietas bija modee….BUT… NEVER SAY NEVER…;-)

nu kā tā var, nu kā tā var
nu kā tā var, nu kā tā var

No tiem laikiem, kad muitnieki cēla pilis, robežsargi atsevišķas kravas nemaz nedrīkstēja pārbaudīt, jo bija zvans no attiecīgajām personām, datorsistēmas nekad nedarbojās…. nekas daudz jau nav mainījies. Pat ar lielu pompu iznīcina kādu daļu kontrabandas alkohola TV kameru priekšā, bet kur paliek pārējais? Jā , dažiem cilvēkiem veicas ar siltu vietiņu un atbildības nekādas. Tā kā iesaistīto ir pārāk daudz,tad, protams, roka roku mazgā.

Gravedigger
Gravedigger

Piekriitu. Tomeer situaacija liekas pietiekami samilzusi, un , manupraat, bez slepkaviibaam neiztiks. BET… ja iztiks, tad pa lielam tas noziimees vien to, ka VISI ir viena banda.

aa10aa
aa10aa

diemžēl tā ir. un nav cerību, ka kas mainīsies uz labo pusi.

de facto
de facto

Vai Gatis Madžiņš ir tas krievu pakalpiņa šlesera pakalpiņš? Ja šleseram Jaunzeme nepatīk, tas nozīmē, ka viņa ir laba

piemērs no dzīves
piemērs no dzīves

Ir pilnīgi vienalga, kas kam pakalpo, bet tajā VIDā jau nu kārtības nav nekādas! Viņi jau tikai tiranizē IK ar draudu vēstulēm uz n-tajām lapām, ja kāds kļūdas pēc pārskaitījis dažus centus mazāk!

Jancis
Jancis

Jaunzeme atjaunota, izsakot aizrādījumu,kas pat nav disciplinārsods!!!!!! JV bezkaunība ir fantastiska! Varbūt vēl atvainosities ļoti izcilajai darbiniecei par nepamatotu apvainošanu?

Romka
Romka

Tur problēma ir dziļāka saknē. Reirs jau arī pārstāv jauno vienotību. Kaut ko starp daudzajiem kantoriem nevar sadalīt. Iespējams Jaunzeme ir informācijas bumba ar laika degli!!!!!!!

G. Akmeņkalns
G. Akmeņkalns

Nu nezinu, man gan šķiet, ka Jaunzeme ir līdz šim labākā VID priekšniece! Lai ko tādu rakstītu, kungiem būtu jāvelk ārā kādi taustāmāki pierādījumi, ka tieši Janzeme ir tā, kura visus tos minētos noziegumus organizē, vada. VID, akurāt kā Ģenerālprokuratūrā , ir daudz pusģenerāļi, kas tos noziegumus paveic.

Āuū
Āuū

Izskatās, ka tas VID vairāk ir krimināls grupējums kā valsts iestāde! Kur skatās tiesībsargājošās iestādes?

Rasa
Rasa

TIESĪBsargājošo iestāžu vadītājiem politiķi maksā labas algas, tāpēc viņi tos neaiztiks un izliksies par beigtiem. A mēs te varam burbuļot cik gribam, tiesībsargiem tas kā pīlei ūdens…….

Derdz
Derdz

Īstenie Latvijas valsts latviešu tautas patrioti par Latviju, kas maksā arī naudu!

Gada glezna
Gada glezna

Kamēr grupējumi savā alkatībā nav zaudējuši pēdējās prāta paliekas, nav īpaši jāuztraucas.
Tad kad sāks viens otru slepkavot, tad gan būs Latvija atgriezusies 90-to gadu līmenī.

Tā visa pļurkstēšana par korupciju tikai veicina kolaboracionismu ar ārvalstu neliešiem.
Vai kaut vienu reizi esat dzirdējuši par korupciju saistībā ar ārvalstu “investoriem”? Vai te visi Latvijā tic, ka ārvalstu “investori” ir balti un pūkaini?

Vēl jau nav tik traki kā Meksikā – cilvēki, kas nav bandās, vēl jau var diezgan droši staigāt pa ielām.

Pasaki man kas ir tavi draugi
Pasaki man kas ir tavi draugi

Kapēc tu Jurģi pārpublicē bandīta (tiešā nozìmē ne pārnestā) un slepkavas drauga tvītus? Par to, ka Uļmans ir Lapsas draugs, Lapsa pats teica Ilmāram Latkovskim raidījumā “Viss notiek” Latvijas televīzijā (pirms daudziem gadiem, kad LTV nebija pārņēmuši krievi)