Lielas algas un dārgi galdi – Vakcinācijas birojs turpinās darboties arī 2022. gadā

Eva Juhņēviča

Ilze Šteinfelde, neatkariga.nra.lv

Vakcinācijas birojs šogad bijis pats populārākais un zināmākais birojs Latvijā. Jau tā izveidošana ar biroja darbiniekiem paredzētajām milzīgajām algām izraisīja sašutumu vētru. Sabiedrības pretestība šim veidojuma bija tik liela, ka tika vākti pat paraksti par tā likvidēšanu un par tā darbības pārtraukšanu nobalsoja Saeima. Lai izvairītos no tā slēgšanas, biroju pārveidoja par nodaļu Nacionālā veselības dienesta (NVD) paspārnē. Tiesa, sarunvalodā to joprojām mēdz dēvēt par biroju. Pateicoties valdības piešķirtajam finansiālajam atbalstam, tas turpinās darboties arī nākamgad.

Lielas algas un dārgi galdi

Veidojot Vakcinācijas projekta biroju, Veselības ministrija bija aprēķinājusi, ka tā izveidei un uzturēšanai 2021. gadā ir nepieciešams vairāk nekā pusmiljons eiro. Valdība šo ieceri janvārī apstiprināja, Vakcinācijas biroja 10 darbinieku atalgojumam un pakalpojumiem novirzot 641 800 eiro.

Tik liela summa bija nepieciešama, lai varētu samaksāt nolīgtajiem speciālistiem solītās algas: vakcinācijas projekta vadītājam – 4905 eiro, vakcinācijas procesa koordinatoram, loģistikas koordinatoram, informācijas tehnoloģiju koordinatoram, komunikācijas koordinatoram – 4247 eiro mēnesī, digitālo mediju speciālistam – 3386 eiro mēnesī, datu analītiķim/ekspertam – 2446 eiro mēnesī, biroja administratoram – 2729 eiro mēnesī, komunikācijas vadītāja asistentam – 2108 eiro mēnesī, sekretāram/asistentam – 1577 eiro mēnesī, turklāt paredzot, ka darbiniekiem var tik piemaksāts par virsstundām. Birojam sākot darboties, amata nosaukumi gan nedaudz mainījās, bet algā maksājamās summas palika tādas pašas.

Lai “triecienspēkam pandēmijas uzveikšanai”, kā to nosauca veselības ministrs Daniels Pavļuts, būtu ērti strādāt, Veselības ministrija no sava budžeta atvēlēja teju 20 tūkstošus eiro, lai iekārtotu šī biroja nozīmīgumam atbilstošas darba vietas. Kopumā tika iegādāti 10 paceļamie darba galdi, 10 atvilktņu bloki, 10 biroja krēsli, 10 portatīvie datori un 2 drēbju skapji. Kopumā tas izmaksājis 19 822,95 eiro. 10 paceļamie darba galdi kopumā izmaksāja 4682,70 eiro (tātad aptuveni 468 eiro viens), 10 atvilktņu bloki – 2057 eiro (aptuveni 206 eiro viens), 10 biroja krēsli – 2299 eiro (aptuveni 230 eiro viens), 10 portatīvie datori – 10 326,87 eiro (1033 eiro viens), divi drēbju skapji – 457,38 eiro (aptuveni 229 eiro viens). Līdz ar to vienas darba vietas iekārtošana jaunajam Vakcinācijas birojam izmaksāja 1982 eiro.

Solītās lielās algas biroja darbinieki gan saņēma tikai gada sākumā – nepilnus četrus mēnešus, jo ar 21. aprīli Vakcinācijas biroju iekļāva Nacionālā veselības dienesta struktūrā kā atsevišķu nodaļu – vakcinācijas projekta nodaļu, vienlaikus samazinot atalgojumu. Piemēram, vakcinācijas projekta nodaļas vadītājai Evai Juhņēvičai oficiālā alga kopš 21. aprīļa ir 1917 eiro, tas ir, 2,5 reizes mazāka nekā sākotnējā. Arī pārējiem speciālistiem atalgojums tika samazināts. Tiesa, tas neliedza saņemt piemaksas par virsstundu darbu, kas atsevišķiem darbiniekiem veido otru algu.

Darbinieki ilgi neturas

No paša sākuma līdz šim brīdim Vakcinācijas birojā/nodaļā strādā tikai divi darbinieki – pati vadītāja Eva Juhņēviča un loģistikas koordinators Armīns Kalniņš. Pārējos amatos darbinieki ir mainījušies, dažos – pat vairākas reizes. Pirmais darbu Vakcinācijas birojā jau februāra beigās personīgu iemeslu dēļ pameta procesa koordinators Pēteris Rimšs. Viņa vietā tika pieņemts Edgars Labsvīrs, kādreizējais NVD vadītājs, taču jau maija beigās arī viņš no biroja, kas tobrīd jau bija NVD struktūrvienība, aizgāja.

Drīz pēc veiktās reorganizācijas par darba pārtraukšanu paziņoja komunikācijas speciāliste Agnese Strazda, uzsverot, ka viņas aiziešana no šī darba nav saistīta ar reorganizāciju. Viņa, jau uzsākot darbu, bija piekritusi strādāt tikai pirmos trīs mēnešus. Īstenībā viņa nostrādāja pat ilgāk nekā bija plānojusi. Negaidīti par vēlmi pārtraukt darbu vakcinācijas projektā aprīļa beigās paziņoja arī komunikācijas koordinatore Ieva Stūre. Pavasarī darbu Vakcinācijas birojā sāka Ņikita Trojanskis, kas darba attiecības pārtrauca jūnija pirmajās dienās, sakot, ka darbā ir izdedzis. Rudenī Ņ. Trojanskis atgriezās Vakcinācijas projekta nodaļā. Pēc vairāku mēnešu nostrādāšanas no darba šajā struktūrvienībā ir aizgājusi arī komunikācijas speciāliste Inga Vasiļjeva.

Šobrīd NVD Vakcinācijas projekta nodaļā skaitās seši darbinieki: vadītāja Eva Juhņēviča, loģistikas koordinators Armīns Kalniņš, vakcinācijas procesa koordinācijas speciālisti Dita Čudare, Zaiga Barvida un Ņikita Trojanskis, kā arī sekretāre Olga Aizbalte.

Kas vakcināciju koordinēs 2022.gadā?

2021.gada sākumā, izveidojot Vakcinācijas biroju, bija plānots, ka tas darbosies līdz gada beigām, jo finansējums bija paredzēts tikai šim gadam. Turklāt jau vasaras beigās bija plānots sasniegt 70% vakcinācijas aptveri, kas, pēc tā brīža Pasaules veselības organizācijas (PVO) aplēsēm, būtu pietiekami pūļa imunitātes sasniegšanai. Tagad jau ir skaidrs, ka vakcinācija pret Covid-19 tiks īstenota arī 2022.gadā. Ministru kabinets 23. decembra sēdē atvēlēja teju 400 tūkstošus eiro 14 speciālistu algošanai, kas organizēs un koordinēs vakcinācijas procesu. Vakcinācijas projekta vadītājam mēneša alga uz papīra ir paredzēta 1917 eiro, procesa koordinatoram un loģistikas koordinatoram – katram 1647 eiro mēnesī.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


5
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
ef ef
ef ef

Esam kritiski, algas nu nebūt nav lielas! 2k bruto….cik tas ir ~ 1400 kontā jeb 1k lati, kas bija jau de jure divt]uksto]s padsmitajos?

tango
tango

Galvenais- imitēt darbību)))!!!

Kalvis
Kalvis

Igaunijā vakcināciju organizē Veselības ministrija , tavu brīnumu , rezultāti ir labāki , nekā Latvijā ar neprofesionālo biroju ?

lielacūka
lielacūka

Te tikdaudz neiet runa par naudu kā par biroja nespēju, tuvredzību, fantāzijas trūkumu unvaditājas atrašanos nevietā.

njāa
njāa

Drīzāk par absolūtu VM mazspēju organizēt potēšanu uz esošās poliklīniku, dakteru un māsu bāzes… secinājums ir, priekš kam LV šāda ministrija, varbūt valsts naudas taupīšanai VM vajag apvienot piem ar labklājibu un birojs, kamēr COVIDs ir aktuāls lai dzīvo, tik lai Ķīpsalā ievieš bezkontakta dezinfektorus primitīvo plastmasas šampūna pudeļu vietā