Latvijas IKP otrajā ceturksnī provizoriski samazinājies par 0,9%

Latvijas karogs

Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem 2023. gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar 2022. gada 2. ceturksni, ir samazinājies par 0,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes ātrais novērtējums, vēsta lsm.lv.

Pēc provizoriskām aplēsēm, IKP ietekmēja kritums ražojošajās nozarēs par 4%, bet pakalpojumu nozarēs bija pieaugums par 0,6%.

Salīdzinot ar 2023. gada 1. ceturksni, pēc sezonāli un kalendāri koriģētajiem datiem IKP samazinājās par 0,6%.

Izvērsts ziņojums par precizēto IKP apjomu un izmaiņām 2023. gada 2. ceturksnī tiks publicēts 31. augustā.

Pēdējos divos ceturkšņos IKP piedzīvoja izaugsmi un pēdējais 3 mēnešu periods, kad IKP izjuta lejupslīdi, bija 2022. gada 3. ceturksnis, kad tas kritās par 1,4%.

Kā zināms, Latvijas IKP 2023. gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2022. gada pirmo ceturksni, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētajiem datiem salīdzināmajās cenās palielinājās par 0,8%. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, pēc sezonāli un kalendāri koriģētajiem datiem salīdzināmajās cenās IKP palielinājās par 0,6%.

Faktiskajās cenās IKP pirmajā ceturksnī bija 9,1 miljards eiro.

Avots: lsm.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jeblonskis
Jeblonskis

Kamēr nebūs vismaz -10% – valdībai pajāt, jo viņi sev algām tāpat sakasīs.

Grimstošais kuģis
Grimstošais kuģis

Ja cilvēki no valsts mūk kā žurkas no grimstoša kuģa, tad kā IKP var pieaugt? Nu jau izskatās ka zudumu pat aizņemtie miljardi nespēj kompensēt. Šobrīd atpūšos vecāku mājās laukos. Te vairs tikai dažas mājas apdzīvotas. Vakar remontēju šķūni. No kaimiņu mājām, kuras vēl nesen bija apdzīvotas, tagad var iegūt dēļus un jumta segumu, lai nav jāpērk veikalā un jāaudzē IKP.

Vineta
Vineta

Valdības spējas un ieguldījums izaugsmē te jau skaidri procentos mērāms. Izcilības, pats vieduma koncentrāts! Tagad tikai burkā ieksā un vāku virsū