Latvijas bagātākie cilvēki šogad – TOP 10

Šis ir jau divdesmit septītais gads, kad tiek publicēts jauns Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksts, un jau piekto gadu pēc kārtas „Dienas Biznesa” izdevumā „Miljonārs” atrodami veseli pieci Lato Lapsas un Kristīnes Bormanes sadarbībā ar „Lursoft” sagatavoti Latvijas privātajai uzņēmējdarbībai ļoti būtiski saraksti – reizē ar miljonāriem vēl arī lielāko pelnītāju, lielāko dividenžu saņēmēju, lielākos zaudējumus cietušo uzņēmēju un tagad arī patieso labuma guvēju simtnieki.

Kas šogad ir Latvijas visbagātākie cilvēki?

1. Arnis Riekstiņš (vieta pirms gada – 2.) – 175,07 miljoni eiro

Dzimis 1962.gada 29.septembrī

Jau vairāk nekā desmit gadus publicitāti nemīlošais mecenāts un sakaru iekārtu ražotāja SIA Mikrotīkls dibinātājs un īpašnieks, kuram tāpat kā partnerim pieder tieši puse no uzņēmuma, atrodams miljonāru saraksta augšgalā, jo kompānija, kura eksportē uz visiem kontinentiem, izņemot Antarktīdu, turpina vairot savu vērtību, neskatoties uz to, ka pērn par 10% samazinājies tās apgrozījums. Uzņēmuma pašu kapitāls sasniedzis 335,95 miljonus eiro. Turklāt ne mirkli neapsīkst viņa ziedojumi labdarībai. Kompānija šogad 250 tūkstošus eiro ziedojusi Rīgas Tehniskajai universitātei vēža diagnostikas risinājumu meklēšanai, bet pērn ar 300 tūkstošiem eiro sniedza humāno atbalstu Ukrainai. Tāpat kā iepriekš Latvijas bagātākajam cilvēkam joprojām pieder arī trīs ievērojami mazāki uzņēmumi – 50% SIA STARJT, 89,98% SIA Adaži Airpark un 100% SIA Classic Air.

2. Džons Martins Tallijs (3.) – 174,52 miljoni eiro

Dzimis 1967.gada 16.janvārī

Tāpat kā kompanjons, arī ASV dzimušais, 1995.gadā Latvijā ieceļojušais un pirms divarpus gadiem mūsu valsts pilsonību ieguvušais otrs SIA Mikrotīkls līdzīpašnieks ir bagātāko saraksta galvgalī. Par savu devumu Latvijas ekonomikai un dāsno sirdi ziedojumu jomā, atvēlot labdarībai vairākus desmitus miljonus eiro, viņš arī saņēmis Atzinības krustu un iecelts par Atzinības krusta komandieri. Vēl bez puses kapitāldaļu SIA Mikrotīkls un SIA STARJT viņam simtprocentīgi pieder SIA Maksīna, kurai gan ir negatīvs pašu kapitāls.

3. Leonīds Esterkins (1.) – 170,46 miljoni eiro

Dzimis 1954.gada 7.novembrī

Lai gan piektās lielākās Latvijas bankas – AS Rietumu banka patiesā labuma guvēja īpašumā esošo kompāniju un to kapitāldaļu vērtība gada laikā pieaugusi par gandrīz astoņiem miljoniem eiro, tomēr vieta šoreiz sarakstā zemāka un zaudētas pērn sasniegtās līderpozīcijas. Tieši šogad arī stājies spēkā Francijas tiesas spriedums par 20 miljonu eiro naudas sodu bankai saistībā ar apsūdzību naudas atmazgāšanā. Baņķieris joprojām caur simtprocentīgi piederošo SIA Esterkin Family Investments ir 33,12% bankas akciju īpašnieks.

4. Uldis Mierkalns (7.) – 106,13 miljoni eiro

Dzimis 1973. gada 5. novembrī

Mežsaimniecības un kokmateriālu vairumtirdzniecības firmas SIA  Pata vienīgais īpašnieks arī ir ar vairāk nekā desmit gadu Latvijas bagātāko cilvēku saraksta dalībnieka statusa pieredzi, turklāt šoreiz gada laikā viņa turīgums pieaudzis par vairāk nekā 35 miljoniem eiro. Uzņēmējam piederošais uzņēmums šogad spējis investēt astoņus miljonus eiro autoparka paplašināšanā. SIA Pata konsolidētais apgrozījums pērn audzis par 23,6%, turklāt uzņēmums joprojām turpina iegādāties citus mežsaimniecības uzņēmumus, kā arī atvērt veikalus, tai skaitā ārpus Latvijas.

5. Jurijs Adamovičs (11.) – 89,05 miljoni eiro

Dzimis 1981. gada 6. septembrī

Jau sesto gadu pēc kārtas, turklāt kļūstot arvien turīgāks, miljonāru sarakstā ir AS Industra bank lielākais īpašnieks, kuram kredītiestādes akcijas pieder caur simtprocentīgi kontrolēto J.A.Investment Holding. Šai kompānijai kā vienīgajai īpašniecei savukārt pieder SIA Baltic new technologies, kuras pašu kapitāls sasniedzis 89,05 miljoni eiro. Iepriekš Jurim Adamovičam nepastarpināti piederēja 51% šajā uzņēmumā.

6. Jānis Zuzāns (5.) – 79,85 miljoni eiro

Dzimis 1957. gada 16. septembrī

Lai gan Covid-19 pandēmijas noteikto ierobežojumu dēļ azartspēļu bizness tika nopietni ierobežots un ir stājies spēkā Rīgas domes lēmums par galvaspilsētas vēsturiskā centra atbrīvošanu no spēļu zālēm, gada laikā šī izklaides biznesa pārstāvja, mākslas kolekcionāra un mecenāta turīgumā nekas nav mainījies. Tiesa, viņam piederošo kompāniju skaits palielinājies līdz astoņām, tomēr joprojām vērtīgākā, kas arī nodrošina lauvas tiesu J. Zuzāna īpašumu kopvērtībā, ir SIA FVR Invest, caur kuru viņš kontrolē savu līdzdalību azartspēļu kompānijās SIA Alfor un SIA Admirāļu klubs. Šogad uzņēmējs pievērsies arī izmitināšanas un ēdināšanas biznesam, atverot Rīgas centrā četru zvaigžņu dizaina un mākslas viesnīcu ar augstākās klases restorānu.

7. Arkādijs Suharenko (4.) – 78,49 miljoni eiro

Dzimis 1959. gada 30. maijā

Sev piederošo īpašumu vērtības kritumu par pieciem miljoniem eiro piedzīvojis lielākās bankas ar Latvijas kapitālu – AS Rietumu banka padomes priekšsēdētāja vietnieks, kuram caur simtprocentīgi piederošo SIA Suharenko Family Investments pieder 17,34% bankas akciju. Viņš joprojām ir Ebreju draudžu un kopienu padomes vadītājs.

8. Aigars Kesenfelds (6.) – 68,89 miljoni eiro

Dzimis 1983.gada 2. novembrī

40 gadu slieksni šogad sasniedz par ātro kredītu miljonāru dēvētais liepājnieks, kurš ir absolūtais Latvijas rekordists tieši vai pastarpināti piederošo uzņēmumu skaita ziņā. Lai gan sākotnēji viņš tika iepazīts kā Liepājas biznesa veterāna Ivara Kesenfelda dēls un viņam joprojām ir kopīgi biznesi ar tēvu, tomēr ir skaidrs, ka savas biznesa impērijas izveidē, plašumā un daudzveidībā, kā arī biznesa drosmē viņš daudzkārt pārspēj Kesenfeldu senioru. Tiesa, gada laikā viņam Latvijā tieši piederošo aktīvu summa ir samazinājusies par gandrīz deviņiem miljoniem eiro. Vērtīgākais viņa bizness ir simtprocentīgi piederošā SIA Alppes Capital, kuras pašu kapitāls ir 49,04 miljoni eiro.

9. Ivo Zonne (8.) – 68,19 miljoni eiro

Dzimis 1968. gada 19. maijā

Lai gan vieta miljonāru sarakstā nekustamo īpašumu rūpala veterānam tādi pati kā pirms gada, tomēr piederošo kapitāldaļu vērtība augusi gandrīz par četriem miljoniem. Turklāt pieaugums vērojams jau otro gadu pēc kārtas. Joprojām viņš visu savu biznesu sakoncentrējis vienā kompānijā SIA Barons kvartāls, bet sirdslieta uzņēmējam ir basketbols, kuru viņš realizē caur basketbola kluba Barons/LMT prezidenta amatu.

10. Andris Ramoliņš (18.) – 61,45 miljoni eiro

Dzimis 1980. gada 18. aprīlī

Šis kokrūpniecības biznesa pārstāvis starp simt bagātākajiem ir jau sesto gadu pēc kārtas, lai gan biežāk viņa vārds izskan saistībā ar dažādiem skandāliem un apšaubāmu rīcību. Bērza saplākšņa ražotāja SIA Stiga RM vienīgais īpašnieks gada laikā spējis savu bagātību vairot teju uz pusi. Turklāt uzņēmums šogad ar 3,36 miljonu investīcijām pabeidza topošās rūpnīcas Tukumā ēkas pamatu ielikšanu un pievedceļu izbūvi. Tāpat kā iepriekš uzņēmējs ir arī vienīgais SIA Stiga RM Distribution īpašnieks.

Avots: izdevums „Miljonārs”

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ainars
Ainars

Lembergs?

ruksis
ruksis

Šis žurkulēns ir tik veikls, ka valdība nezina kur viņš savus miljonus ir nobēdzinājis.

zviedru ģimene
zviedru ģimene

Nu tad vajag bagātāko Latvijas žurku TOP punlicēt

Laucinieks
Laucinieks

Viuspār jau pirmajā vietā Rīgā dzimušais Aleksandrs Žavoronkovs (Insilico) ar miljardu euro. Viņš arī pabijis uz uz īstā Forbes vāka.

Jeblonskis
Jeblonskis

Diemžēl MikroTiks drīz pakāsīs tā saucamo “tirgus daļu”, jo iekārtas kas darbosies tikai ar RouterOS v7 būs tāda pat bloatware kā Windows80.
Jau 15 gadus rūpīgi izštukoju kādas būs klienta vajadzības, un visbiežāk iepērku jebko citu, bet ne MikroTik. Jo banāli – NEDER.

Kāds nepateiks
Kāds nepateiks

Kurā vietā Uļmans