Kratīšana Valsts ieņēmumu dienestā atzīta par aizvadītā gada nozīmīgāko krīzi organizāciju vadībā

Latvijas organizāciju vadības krīžu TOP 10

Par aizvadītā gada nozīmīgāko krīzi organizāciju vadībā tiek uzskatīta kratīšana Valsts ieņēmumu dienestā saistībā ar aizdomām par kukuļņemšanu un procesuālajām darbībām pēc pasūtījuma. Par to liecina ikgadējie Latvijas Krīžu topa dati, kas tiek veidoti aptaujājot ekspertus ar pieredzi valsts un privātā sektora organizāciju pārvaldē.

Jau ceturto gadu pēc kārtas ir izveidots Latvijas Krīžu top 10, kura mērķis ir konstatēt un izvērtēt aizvadītā gada nozīmīgākās krīzes situācijas organizāciju pārvaldē. Šoreiz ekspertu grupa* apkopoja un izanalizēja 24 publiski izskanējušus aizvadītā gada notikumus, kuriem bija vērojamas krīzes situācijas pazīmes. No tiem tika atlasīti divpadsmit notikumi, kurus piedāvāja izvērtēšanai plašākam ekspertu lokam ar pieredzi valsts un privātā sektora organizāciju pārvaldē. Respondentiem tika lūgts novērtēt katra notikuma sabiedrisko nozīmīgumu skalā no 1 līdz 10. Kopumā tika saņemtas 84 speciālistu atbildes.

2022. gada Latvijas Krīžu top 10
(vieta/notikums/iegūtais vērtējums)

  1. Kratīšanas VIDā saistībā ar aizdomām par kukuļņemšanu un procesuālajām darbībām pēc pasūtījuma. (7,76)
  2. Augstsprieguma tīkli  un Sadales tīkli nespēj pamatot pakalpojumu tarifu kāpuma nepieciešamību. (7,48)
  3. Šaubas par Latvijas Gāzes darbību valsts interesēs un tās nespēja apliecināt savu pozitīvo pienesumu Latvijas tautsaimniecībai. (7,38)
  4. 15 muitas amatpersonu aizturēšana saistībā ar iespējamu kukuļņemšanu. (7,15)
  5. Zemās atlīdzības dēļ 20 Onkoloģijas centra ārsti brīdina par iespējamu kolektīvo atlūgumu. (7,13)
  6. Pārmetumi VP par nepietiekošu spēju reaģēt uz cilvēku pulcēšanos pie pieminekļa Uzvaras parkā pēc ziedu novākšanas 10. maijā, un tam sekojošā iekšlietu ministres atkāpšanās. (6,89)
  7. KNAB aiztur Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju. (6,48)
  8. Kiberuzbrukums LVRTC un traucējumi elektroniskā paraksta nodrošināšanā. (6,30)
  9. PMLP ilgstoši nevar nodrošināt klientiem ērtu pasu un ID karšu izsniegšanu. (6,11)
  10.  Telekanālam “Doždj” anulē apraides licenci. (6,01)

Komentējot topa rezultātus krīžu vadības treneris un konsultants Ojārs Stūre atzīst: “Šī gada topu var uzskatīt par sava veida satraukuma barometru. Organizāciju vadītāji ir nobažījušies, ka tādas sistēmiski svarīgas institūcijas kā Valsts ieņēmumu dienests un muita tā vietā, lai ar savu darbu vairotu paļāvību, joprojām raisa neuzticību. Par to liecina topa augšdaļā iekļuvušie notikumi saistībā ar procesuālajām darbībām pret šīm iestādēm un to darbiniekiem.  Tāpat par satraucošām ir atzītas norises saistībā ar mūsu enerģētisko drošību un stabilitāti, kur svarīgu vietu ieņem tādi uzņēmumi kā Augstsprieguma tīkli, Sadales tīkli un Latvijas Gāze.”

*Topa izveidē piedalījās: Ojārs Stūre, krīžu vadības treneris un konsultants; Daunis Auers, LU profesors; Anita Gaile, PhD, pārmaiņu arhitekte, vadības konsultante; Filips Rajevskis, Mediju Tilts Public Affairs direktors; Lita Grafa, KPMG mārketinga un komunikācijas vadītāja; Daiga Ērgle, PhD, RBS pasniedzēja, stratēģiskās personālvadības eksperte; Māris Mančinskis, finansists un investors.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Zelta Ordāns
Zelta Ordāns

Diemžēl domstarpības radās arī sorosa dibenlaižu vadībā. Sorosītiem nācās celt apsūdzību sorosītei vinkelei par to, ka šī negrib vienkārši pirkt vakcīnas, lai tās pēc tam ziedotu trešajām valstīm, tam piesaistot jūras un gaisa spēkus. Bet krīzes mūs padara stiprākus

Glorijs Levits
Glorijs Levits

Labi, ka vēlētāju neuzticības izteikšana Saeimai nav topā