KNAB netieši, bet skaidri apliecina: ir kriminālprocess, kurā figurē “pasūtījuma lietu” speciāliste Prusaka-Brinkmane un augstas Nodokļu un muitas policijas amatpersonas

Kristīne Prusaka-Brinkmane

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) netieši apstiprina to, ka ir sākts kriminālprocess, kurā figurē gan „pasūtījuma lietu” speciāliste, bijusī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora vietniece Kristīne Prusaka-Brinkmane (attēlā), gan Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Izmeklēšanas reģionālās daļas vadītājs Jānis Velps un Vidzemes nodaļas vadītājs Jurģis Krīgers.

„Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 375.panta pirmo daļu kriminālprocesa laikā krimināllietā esošie materiāli ir izmeklēšanas noslēpums un ar tiem drīkst iepazīties amatpersonas, kuras veic kriminālprocesu, kā arī personas, kurām minētās amatpersonas attiecīgos materiālus uzrāda šajā likumā paredzētajā kārtībā, līdz ar to, Birojs nav tiesīgs izpaust informāciju par Biroja lietvedībā esošajos kriminālprocesos iesaistītajām personām.”

Šādu izvairīgu, taču būtībā skaidru atbildi KNAB Otrās pārvaldes Otrās nodaļas vecākā inspektore Svetlana Saribekjana sniegusi uz Lato Lapsas KNAB uzdoto jautājumu – kādas darbības un kāda procesa ietvaros birojs ir veicis attiecībā uz Kristīni Prusaku-Brinkmani un Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un  muitas policijas pārvaldes amatpersonām Jāni Velpu un Jurģi Krīgeru. 

Kā jau informēts, no amata atstādinātais J. Velps bija Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Izmeklēšanas reģionālās daļas vadītājs, kas atbild par visiem izmeklētājiem Latvijas reģionos, un viņa formālā priekšniece skaitījās Iveta Stūraine. Taču faktiski visus būtiskākos jautājumus izlēma J. Velps, jo I. Stūrainei nav pieredzes un saprašanas par izmeklēšanu.

Nav noslēpums, ka līdz šim J. Velps bija bēdīgi slavenās Lato Lapsas „pasūtījuma lietas” izpildītājas Kristīnes Prusakas-Brinkmanes labā roka, kurš darīja to, ko lika.

Saistībā ar I. Stūraini saistībā ar pašreizējo situāciju vēl ir jāpiemin tas, ka viņas vīrs Andris Stūrainis, kurš Valsts policijā ir bataljona komandiera vietnieks, ir K. Čerņecka ģimenes draugs.

Interesants kungs ir arī otrs atstādinātais – J. Krīgers, kuru atrotēja no Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes: tur viņš nebija vēlējies klausīt priekšnieku Pēteri Bausku un patvaļīgi izrīkojies arestu uzlikšanas ziņā. K. Prusakai-Brinkmanei viņš izrādījās noderīgs un divu gadu laikā “uzdienējās” no izmeklētāja par priekšnieku.

Pietiek jau informēja – var pilnīgi droši teikt, ka, neraugoties uz cītīgo „mutes turēšanu” Lato Lapsas pasūtījuma lietā, pat pēc izmeklētājas Initas Lūres publiskajām liecībām neatklājot lietas pasūtītājus, K. Prusakai-Brinkmanei gluži tāpat kā Gunāram Kūtrim šī „pareizā uzvedība” nekādas dividendes nedos.

Līdz ar šo jauno kriminālprocesu viņas izredzes tikt pie cita amata tiesībsargāšanas iestādēs, pat neraugoties uz bijušā vīra, „Juraša brigādes” pārstāvja, jaunā Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktora Aigara Prusaka pūlēm, tuvojas nullei.

Kāds Pietiek lasītājs nesen norādīja: interesanti ir ne jau tas, ka par atstādināšanām klusē VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme, kurai pašlaik ir tikai viena interese – nedot nekādu iemeslu viņu atlaist pirms iecerētās respektablās amata pamešanas nākamā gada sākumā, bet gan tas, ka nekādu informāciju šai sakarā nesniedz KNAB.

Tas varētu būt saistīts ar to, ka lietā, iespējams, ir iesaistīts finanšu ministra padomnieks Kaspars Čerņeckis, kurš tiek uzskatīts par „pasūtījuma lietu” ekspertu un arhitektu, – KNAB vadība neriskē asi iestāties pret Jauno Vienotību, kuras pārstāvis Arvils Ašeradens kontrolē Finanšu ministriju.

Avots: Pietiek

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jefiņš
Jefiņš

Nu tagad baumu birža ir ciet ar visu versiju spekulacijām. Protams, tas būs taisnība, ja KNAB strādās tā kā tam jāstrādā pec likuma nevis kaut kā citādi par ko arī baumas dzirdētas.