Kaut gan kovids samazinās, ierobežojumu tikpat kā nav, liela nauda tiek novirzīta “kovidinfrastruktūrai”

Covid-19 vakcīna

Kaut gan kovids samazinās, arī ierobežojumi mazinās, var teikt – to tikpat kā nav, liela nauda tiek novirzīta “kovidinfrastruktūrai”. Attiecīgi ieguvēji, visticamāk, ir IT nodrošinātāji, secina nra.lv. 

15. martā Ministru kabineta sēdē tika apstiprināti rīkojumu projekti par papildu finansējuma piešķiršanu veselības nozarei kopumā 7,7 miljonu eiro apmērā. No tiem 6,2 miljoni eiro piešķirti Ministru kabinetā apstiprinātā vakcinācijas pret Covid-19 plānā iekļauto pasākumu īstenošanai 2022. gadā.

Kā var izlasīt VM mājaslapā, “minētais finansējums nepieciešams, lai šajā gadā uzturētu vakcinācijas procesa infrastruktūru, vakcinācijas informācijas tehnoloģijas sistēmas, īstenotu komunikācijas un iedzīvotāju informēšanas aktivitātes, nodrošinātu zvanu un klientu apkalpošanas zvanu centra 8989 darbību un digitālo sertifikātu uzturēšanu.

No piešķirtās summas tikai 835,9  tūkstoši eiro tiks novirzīti, lai segtu izdevumus ārstniecības iestādēm par 2021.gada decembrī sniegtajiem rehabilitācijas pakalpojumiem pacientiem pēc pārslimotas Covid-19 infekcijas.

Vēl 10 tūkstoši eiro novirzīti, lai segtu izdevumus Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam par Latvijas robežu šķērsojošo Covid-19 pozitīvo personu nogādāšanu dzīvesvietā, uzturēšanās vietā vai Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētajā tūristu mītņu sarakstā minētā tūristu mītnē.

Savukārt 634 tūkstoši eiro novirzīti Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas pamatkapitāla palielināšanai saistībā ar skābekļa sistēmas pilnveidi slimnīcās, lai uzlabotu iespējas nodrošināt ārstēšanu Covid-19 slimniekiem.”

Salīdzinājumam – no minētās summas tikai 835,9 tūkstoši eiro tiks novirzīti, lai segtu izdevumus ārstniecības iestādēm par 2021. gada decembrī sniegtajiem rehabilitācijas pakalpojumiem pacientiem pēc pārslimotas Covid-19 infekcijas. Tātad IT infrastruktūrai daudz vairāk par reālo rehabilitāciju, secina nra.lv.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
jaut
jaut

Autor, vai ir dzirdēts par kovid sezonalitāti?

saimniecība
saimniecība

Štābisti ir neaiztājami un saimniecībā vienmēr noderēs

Anda
Anda

Kovids mazinās , toties pēc praida uzsprāgs mērkaķu bakas , gatavojieties !

VDD
VDD

Covid bizness rullē! Pavļuts un Juha jau miljonāri!

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Tu kļūdies. Juhņēvičai daļa jāatdod Daniēlam. Pauļuts arī pusi atdod jumtam. Normāla shēma. Vertikāle. Vēl drusku obščakā jāiemaksā

Faktiņš
Faktiņš

šī shēma strādā perfekti , tāpat , kā brāķa masku iepirkumā , vai nē , muzikant ?

Andris
Andris

un kur novirzijāt nederīgo masku iepirkuma miljonus ?

Luidži
Luidži

Viens bandīts novāca citu bandītj. Tad nu skatamies kurš kura grupējuma pusē uzstāsies un kurš mēdij kā to attēlos.