Kas pieder Karginam, Krasovickim un viņu dēliem?

Kargins, Krasovickis
Valērijs Kargins un Viktors Krasovickis

Paula Ivanova 

Pirms gandrīz 30 gadiem divi vīri nodibināja “Parex” banku. Tā kļuva par vienu no lielākajām Latvijā, bet 2008. gada beigās pēc globālās finanšu krīzes teju bankrotēja un faktiski tika nacionalizēta.

Valdība “Parex” banku izglāba – bankrota priekšā esošo finanšu uzņēmumu nopirka no Valērija Kargina un Viktora Krasovicka, kuriem piederēja 51 procents akciju. Katrs no viņiem oficiāli un simboliski saņēma pa vienam latam. Taču pēcāk noskaidrojās, ka Kargins un Krasovickis saglabājuši ar “Parex” iepriekš noslēgtos depozītu līgumus, saskaņā ar tiem trīs gados procentos saņemot 10 miljonus latu. Bet kas tad abiem reiz tik ietekmīgajiem vīriem pieder tagad? Vai viņi joprojām nodarbojas ar uzņēmējdarbību?

Kargins ar olimpisko čempionu vada mednieku klubu

Kā liecina firmas.lv pieejamā informācija, Valērijs Kargins, kurš martā atzīmēja savu 60. dzimšanas dienu, ir patiesais labuma guvējs firmā “Sintex”, kas nodarbojas ar juridiskajiem pakalpojumiem. Viņam šis uzņēmums pieder simtprocentīgi, tiesa, “Sintex” beidzamajos gados nav ne darbinieku, ne apgrozījuma. 2019. gadā, piemēram, uzrādīti 52 eiro lieli zaudējumi.

Tāpat Kargins ir Nodokļu maksātāju tiesību un interešu pārstāvības biedrībā, kuras darbības veidi, kā liecina statūti, ir “sekmēt nodokļu maksātāju tiesību un likumīgo interešu ievērošanu; nodokļus regulējošo normatīvo aktu likumīgu un vienveidīgu piemērošanu; valsts un pašvaldību līdzekļu racionālu izlietošanu; dialogu starp sabiedrību un valsts institūcijām”. Nekādas peļņas šādai biedrībai, protams, nav.

Tāpat kā Krāslavā reģistrētajam mednieku klubam “Vasals 1”, kura valdē Kargins arī ir. Interesanti, ka šo mednieku biedrību Kargins vada kopā ar Aleksandru Muzičenko – bijušo burātāju, kas padomju laikos divreiz kļuva par Eiropas čempionu un 1980. gadā uzvarēja Maskavas olimpiskajās spēlēs PSRS izlases sastāvā.

Pēc sportista karjeras beigām Muzičenko kļuva par Kargina palīgu, pārvaldot lauksaimniecības SIA “Vasals”. Savulaik bijušā “Parex” īpašnieka Valērija Kargina ģimenei piederošajos aptuveni 1000 hektāros Krāslavas novada Kombuļu un Skaistas pagastos tieši Muzičenko pārraudzībā tika attīstīta bioloģiskā lauksaimniecība, kas orientējās uz gaļas liellopu un briežu audzēšanu. Tagad kā Vasala patiesā labuma guvēja norādīta Kargina dzīvesbiedre Anna Barinova, bet uzņēmuma īpašnieks ir SIA “Liepu ciemats”, kas reģistrēts Rīgā tajā pašā adresē, kur “Sintex”. “Vasals” beidzamajos gados strādājis ar peļņu – 2019. gadā tā bija 21 tūkstotis eiro pie teju 200 tūkstošu liela apgrozījuma.

Dzīvesbiedre tirgo juvelierizstrādājumus

Tāpat Kargins, izrādās, joprojām ir padomes loceklis akciju sabiedrībā “Parex”. Uzņēmums, kura patiesie labuma guvēji kopš pagājušā gada marta ir Kargina dzīvesbiedre Anna Barinova un bijušā biznesa partnera Viktora Krasovicka dēls Georgijs, nodarbina vienu cilvēku un 2019. gadā strādājis ar 718 eiro zaudējumiem.

Toties AS “Parex” pieder 99,75 procenti SIA “Parekss dimants”, kas pērn strādājusi ar 17 242 eiro lielu apgrozījumu. Tiesa, uzrādīti teju 42 tūkstošu eiro lieli zaudējumi un tas, ka pērn jūnijā saņemts Covid-19 dīkstāves pabalsts. “Parekss dimants” kā savu darbības veidu norādījis pulksteņu un juvelierizstrādājumu mazumtirdzniecību.

Kargina dēla firmai – 1,7 miljonu zaudējumi

Kā zināms, Valērijs Kargins jau pirms vairākiem gadiem kļuva par Latvijā visdārgākās privātmājas īpašnieku – viņa ģimene dzīvo villā “Adlera”, kas oficiāli pieder bijušā baņķiera dēlam Remam Karginam.

2008. gadā, piemēram, Bulduros esošo villu “Adlera” speciālisti atzina par aptuveni 50 miljonu eiro vērtu īpašumu. Tāpat Remam pieder arī SIA “Plintas”, kas esot īpašniece visiem tiem zemes gabaliem, kas Karginam ir Latgalē. Ielūkojoties firmas.lv, tam tiešām var rast apstiprinājumu – Remam Karginam pieder SIA “Adlera”, kas nodarbojas ar namu apsaimniekošanu.

SIA “Adlera” juridiskā adrese, protams, ir turpat, kur Valērija Kargina “Sintex” un Annas Barinovas “Liepu ciemats”. SIA “Adlera” 2019. gadā ir norādījusi krietnus zaudējumus – 1,72 miljoni eiro… Ko tad šis Karginam piederošais SIA “Adlera” apsaimnieko? Pēc firmas.lv pieejamajiem datiem, ar uzņēmumu ir saistīti četri objekti – Jūrmalas 3. un 4. līnijā, Jūrmalā, Bulduru prospektā, un Bulduros. Interesanti gan, ka Rems pats kā pastāvīgās dzīvesvietas valsti norādījis Šveici, ne Jūrmalu.

Rems Kargins ir patiesais labuma guvējs arī SIA “Plintas”, kas reģistrēta Krāslavas novada Kombuļu pagastā un nodarbojas ar lauksaimniecības pakalpojumiem. 2019. gadā firmai bijis teju 100 tūkstošu eiro liels apgrozījums un gandrīz 47 tūkstošu liela peļņa. Tieši SIA “Plintas” savulaik Latgalē uzpirkusi lērumu zemes īpašumu – tā vēstīja gan TV raidījums “Nekā personīga”, gan portāls pietiek.com.

Krasovickim oficiāli nav nekā

Atšķirībā no Kargina 68 gadus vecais Viktors Krasovickis vismaz no Latvijā reģistrētu uzņēmumu dalībnieku vai amatpersonu saraksta ir teju pavisam pazudis. Viņš vienīgi manāms AS “Parex”, kur ir padomes loceklis kopā ar seno cīņu biedru Karginu. Padomes priekšsēdētājs ir Ļevs Voronovs (bijušais SIA “Latgales enerģija” līdzīpašnieks), valdes locekļa pienākumus pilda Larisa Mihejeva (arī Remam Karginam piederošās SIA “Adlera” valdes vienīgā locekle), bet valdes priekšsēdētājs ir Georgijs Krasovickis – Viktora dēls.

Un Krasovickis jaunākais par darba trūkumu sūdzēties nudien nevar. 41 gadu vecais vīrietis ir dalībnieks vai amatpersona 15 dažādos uzņēmumos, vairumam no tiem – arī patiesais labuma guvējs. Pelnošākais no šiem uzņēmumiem ir ātro kredītu kompānija AS “VIA SMS group” (ar 952 tūkstošu peļņu 2019. gadā). 120 tūkstošu eiro zaudējumus gan Krasovickim un viņa biznesa partnerim Armandam Brokam 2019. gadā nesusi SIA “DZ31”, kas nodarbojas ar ēdināšanas pakalpojumiem. Tāpat Krasovickim pieder arī trešdaļa Izraēlas virtuves restorāna “Space Falafel”, trešdaļa japāņu virtuves restorāna “The Catch”, daļa no itāļu restorāna “Snatch”, un viņš ir prokūrists konditorejai “arbOOz”, kas pieder Georgija sievai Karinai Krasovickai.

Bet nu vismaz pagaidām izskatās, ka ar pelņu, kas nāk no “VIA SMS group”, savus un laulātās draudzenes “gastronomiskos hobijus” Georgijs kādu laiku vēl varēs uzturēt. Tiesa gan, itin labi ir klājies SIA “Mr.Fox” (kas aprūpē tāda paša nosaukuma veselīgās pārtikas restorānu Dzirnavu ielā un kafijas veikaliņu “Allcappuccino” Antonijas ielā), kura 50 procenti pieder Karinai Krasovickai. Pērn uzņēmums strādājis ar 788 tūkstošu eiro apgrozījumu un 115 tūkstošu eiro lielu peļņu. Un arī gadu iepriekš bija krietna peļņa – 134 tūkstoši, vēl pirms tam – 131 tūkstotis.

Būs jāatmaksā valstij 124,3 miljoni

Bijušajiem “Parex” bankas valdes locekļiem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim nāksies atmaksāt SIA “Publisko aktīvu pārvaldītājs “Possessor”” (iepriekš – Privatizācijas aģentūra) un kādreizējās Privatizācijas aģentūras meitassabiedrībai SIA “Reap” 124,3 miljonu eiro zaudējumus, izriet no Augstākās tiesas (AT) Civillietu departamenta pieņemtā lēmuma.

Latgales apgabaltiesa 25. janvārī prasību pret bijušajiem bankas valdes locekļiem par zaudējumu, kompensācijas un līgumsoda piedziņu apmierināta daļēji, no abiem solidāri “Reap” labā piedzenot kompensāciju 117 671 498 eiro apmērā, bet prasība daļā par līgumsoda piedziņu 6 471 932 eiro apmērā tika noraidīta. No bijušajiem “Parex” valdes locekļiem solidāri tika piedzīta atlīdzība par nodarītajiem zaudējumiem 6 664 623 eiro apmērā, bet noraidīts “Possessor” prasījums daļā par 10 718 080 eiro atrautās peļņas piedziņu. Ar Latgales apgabaltiesas spriedumu noraidīta abu bijušo valdes locekļu pretprasība pret likvidējamo “Reverta”, “Possessor”, Finanšu ministriju un AS Attīstības finanšu institūcija “Altum” par līguma punktu atzīšanu par spēkā neesošiem.

No abiem bijušajiem valdes locekļiem par labu “Possessor” tika nolemts piedzīt tiesāšanās izdevumus 188 263 eiro no katra, savukārt “Reap” labā – tiesāšanās izdevumus 449 938 eiro apmērā. Kopējā piedziņu summa veidoja 124,3 miljonus eiro. Kargins un Krasovickis bija spriedumu pārsūdzējuši, bet Augstākā tiesa šomēnes nolēma kasācijas tiesvedību neierosināt. Tādējādi Latgales apgabaltiesas spriedums nu ir stājies spēkā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: Jauns.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ēriks
Ēriks

Tiem bagātniekiem vieta aiz restēm.

vilkābele
vilkābele

Godmani, Kargiņu un Krasovicki baja iespundēt vienā cietuma kamerā un 20 gadiem.

nauda
nauda

Villa Adlera! Tad jau ir ko paņemt. Būs kaut daļēji iespēja segt piespriesto summu.

Inguna Neminska
Inguna Neminska

Milzīgi laikam sabēdājušies : DDD …. Saime un Pieneņgalva vēl kādus mio no 40 pa mātes līniju vēl iegrozīs … kino i nemci !