Kā Aigaram Prusakam ar jauno sievu izdevās kļūt par vienu no bagātākajiem VID pārvalžu direktoriem

Aigars Prusaks

Ieskatīsimies Valsts ieņēmumu dienesta (VID) publiskajā datubāzē atrodamajos datos, kas rāda, kā tagadējam VID Iekšējās drošības pārvaldes direktoram Aigaram Prusakam kopā ar jauno sievu dažos gados izdevās kļūt par vienu no pat oficiāli bagātākajiem VID pārvalžu direktoriem.

Būdams Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja nodaļas priekšnieks, Aigars Prusaks 2018.gadu pabeidza ar parādu EUR 8854,96 apmērā un divām vecām automašīnām.

2019. gadā kļūstot par VID Iekšējās drošības pārvaldes vadītāju, šis kungs no “plikas baznīcas žurkas” pēkšņi kļuva par vienu no bagātākajiem VID pārvalžu direktoriem.

2019. gadā A. Prusaks apprecas ar savu ilggadējo partneri Kristīni Grigu. Lietošanā parādās dzīvoklis Rīgā. Faktiski minētais dzīvoklis A.Prusaka lietošanā bija jau sen, jo attiecības un kopdzīve ar K.Grigu bija uzsāktas vairākus gadus iepriekš.

A.Prusaka lietošanā parādās arī jauna automašīna – četrus gadus vecs VW Golf, kā arī valdījumā divus gadus vecs VW Passat. Zīmīgi, ka tiek arī dzēstas parādsaistības EUR 8854,96 apmērā.

2020. gads ir zīmīgs ar to, ka A.Prusaks gada laikā ir spējis pat oficiāli iekrāt vairāk nekā 1000 eiro mēnesī – kopā EUR 14 814,35.

2021. gadā A.Prusaks ir spējis palielināt savus oficiālos uzkrājumus par EUR 12 819,05, kopā vairākās kredītiestādēs uzkrājot naudas līdzekļus kopā EUR 27 633,4 apmērā.

Zīmīgi, ka, piemēram, A. Prusaka priekšniece – VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme šaja pašā laika posmā (2019.-2021.gads) ir spējusi palielināt savus uzkrājumus vidējo tikai par nepilniem pieciem tūkstošiem eiro gadā, trijos gados uzkrājot EUR 14 066,57.

Interesants ir fakts, ka arī A.Prusaka jaunajai sievai Kristīnei Grigai pēc tam, kad A.Prusaks kļuva par VID Iekšējās drošības pārvaldes vadītāju, no “plikas baznīcas žurkas” izdevās kļūt par bagātu kundzi.

K.Griga 2018.gadu pabeidza ar parādu EUR 22 517,06 apmērā un vienu vecu automašīnu.

2019. gadā, apprecot A.Prusaku un viņam kļūstot par VID Iekšējās drošības pārvaldes direktoru, K.Grigas valdījumā parādās četrus gadus vecs VW Golf, un viņas naudas uzkrājumi gada beigās jau ir EUR 9017,55 apmērā.

2020. gadā K.Grigas lietošanā parādās 2017.gada izlaiduma VW Passat, un naudas uzkrājumi tiek palielināti par EUR 11 005,67, sasniedzot kopsummu – EUR 20 023,22 apmērā.

2021. gadā K.Grigas uzkrājumi tiek palielināti vēl par EUR 7095,84, sasniedzot kopējos uzkrājumus – EUR 27 119,06.

Redzam, ka pēc A.Prusaka nokļūšanas VID Iekšējās drošības pārvaldes vadītāja amatā viņa ģimenes kopējie uzkrājumi trīs gadu laikā no nulles ir pieauguši līdz EUR 54 752,46 (27 633,4 + 27 119,06), neskaitot jaunu automašīnu iegūšanu savā lietošanā.

Vai tiešām A.Prusaks cīnās ar korupciju VID, vai tieši pretēji – viņš ir kļuvis par vienu no VID ievērojamajiem korumpantiem?

Avots: Pietiek

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
nezinītis
nezinītis

Vai prusaki ir tie paši tarakāni?

bobers
bobers

Ja nezini, ej skolā, nevis ložņā pa rakstiem, kur neko nesaproti

Peteris
Peteris

Ruski, kas tie tādi ?

pīlēns
pīlēns

Ja tev ir laba alga, iekrāt mēnesī 1000 eur nav nekas īpašs

Zvaigzne
Zvaigzne

Nu vispār tādu baigo turību ciparos nemaniju. Daudz interesantāk bija tās stāsts par VID-istu, kam mamma skolotāja to miljonu mantojumu atstāja. Vai bračkas, kas viens VID, bet otrs nu jau labākos laukos. Tur bija gan turība, gan apbrīnojama veiksme, tik žēl, ka nav lietas faktisko apstākļu izklāsta. Un arī nebūs, tādā mafiozā valstī!

recenzents
recenzents

Lai gan jau Pietiek uz šī raksta muļķīgo saturu norādīja ne viens vien komentētājs, šis portāls to vienalga pārpublicēja.
Ceru ka vismaz nopelnījāt.

Ierēdnis
Ierēdnis

Vispār, tajā rakstā tādas kapeikas vien figurē.

Pēteris A.
Pēteris A.

Jumto Prusaku Pašvaldības policija.